BOTERMARKT, Wijk ÏV, N°. 33, 34. Geveilde Perceelen. Adverlentiën. HOOGHEEMRAADSCHAP In dit Magazijn zijn ONTVANGEN de nieuwste Mo dellen van MANTELS en STOFFEN voor het Winter- saisoen. OFFICIEEL. NIEUWS. ongelukkigerwijze vorderen de vereischte werkzaamheden om iet schip voor de geregelde vaart geschikt te maken minstens 16,670, waarvan nog een zeer aanzienlijk gedeelte te beta len blijft, en het verslag zwijgt over de middelen, die tot het vinden dier som zouden moeten worden aangewendterwijl men ducht dat de actiehouders verdere medewerking zullen weigeren. Aangaande de ontvangst van den Prins van Wallis te Jfew-Yorkin den namiddag van 11 dezer, deelen de dagbla den dier stad nog nader het volgende mede: de Prins en zijn gevolg kwamen te twee ure aan de batterij aanonder het gebulder der kanonnen en het gejuich van duizenden. Hij werd door den maire Wood en andere aanzienlijken ontvangen. Na, in kolonels uniform, revue over de militie gehouden te heb ben, reed hij in een door zes gitzwarte paarden getrokken barouchet naar Broadway, waar alles, tot de nokken der daken toe, met nieuwsgierigen bezet was. Men berekent het getal der toeschouwers, langs den weg en op de plaats zelfop niet ver van het half millioen. De zitplaatsen waren voor 5 tot 20 dollars verhuurd. De Prins zag er opgeruimd uit en boog on ophoudelijk. Het weder was zeer schoon. Onder de wapperende vlaggen merkte men zeer vele Engelsche op. In Boheme bestaat sedert eenige jaren een hoogeschool of inrigting tot opleiding van jagthonden- de onderwijzers zijn bij eede verpligt de bijzonderheden hunner methode ge heim te houden. De kweekeling aanvaardt zijn studie bijna nog als zuigeling, de leertijd duurt ongeveer een jaar, waarop in den kring der ingewijden een soort van examen plaats heeft, waarna de gepromoveerde hond als beproefde jagthond in de maatschappij terugkeert. Het onderwijs is moeijelijk, maar ook de belooning niet geringdaar voor zulk een gedresseerden jagthond 80200 fl. wordt betaald. - De meesten trekken naar Frankrijk of Engeland. Onmiskenbaar is het, dat onze door Franschen geves tigde fabrieken van wollen- en zijdestoffen, van goud en zil verwerk, altoos een krachtvolle mededinging te verduren gehad hebben van soortgelijke inrichtingen te Genuate Ve netië, in Frankrijk en in Engeland. Toch heeft men te Am sterdam met vrucht die goud- en zilverstoffen damasten, taffen, het zoogenaamde moiree, allerlei fluweelsoorten, trijpen en an dere soortgelijke goederen bewerkt. Te Haarlem heeft men de Lyonsche stoffen weten te evenarendat het twijfelachtig scheen aan welke der beide fabriekplaatsen de voorkeur moest worden toegekend. De Hollandsche fluweelenvooral de ge bloemde, zijn langen tijd zoo zeer, zelfs in Italië getrokken) geweest, dat men die wel eens boven de aldaar vervaardigde verkoos. De overkomst der fransche industriëlen maakte ook dat hun voorbeeld tevens door inlandsche vernuften werd ge volgd en geëvenaarddie 't eerst ontvonkt waren door de ge herbergde vreemdelingen. Het fluweel is een reeds sedert lang bekende stof. De heilige Lodewijk, die kaal van hoofd was, dekte zich meteen karmozijnroode fluweelen muts, versierd met gouden eikels. Het Koninklijk costuum van Lodewijk XI bestond uit effen fluweelmet trijp gevoerddat van Karei VIII was geheel van fluweel. De eerste fabriek van fluweelin Frankrijk opge richt, was van Genueesche fabriekanten, Turguette enNarvis, in 1536. Na de opheffing van het edict var. Nantes werden de Fransche fluweelfabriekanten vooral te Amsterdam en Haar lem, te Utrecht eu Naarden gevestigd. Nog in 1766 rekende mendat te in Naarden 300 weefgetouwen voor fluweel aan wezig warenvan welke ieder getouw aan een huisgezin het brood verschafte. Eerste Huwelijksafkondiging. Leiden den 28en Oct. 1860. P. P. Nieboer jm. 26 j. en C. J. de Koning jd. 30 j. - P. Werk jm. 27 j. en M. Arnoldus jd. 28 j. - K. L. W. de Groot wedr. 35 j. en J. Vrij jd. 41 j. - W. J. Brüne jm. 27 j. en M. Heijkoop jd. 23 j. -J. Kaptijns jm. 36 j. en H. van Ham jd. 35 j. Door Jacobus Johannes van Leeuwen, koperslager alhier, is aan Burgemeester en Wethouders vergunning aangevraagd tot het doen plaatsen van een koper slager s-f'our nuis in het huis in de Houtstraat, geteekend Wijk IV, N°. 641. De eigenaars en bewoners van de naastbij gelegen en be lendende panden zijn ten opzigte der informatiën de com- modo et inconmodoopgeroepen, om zich in hun belang te vervoegen op het raadhuis der gemeente op Donderdag den len Nov. des voormiddags te 11 ure. Bij de gehouden verkooping ten overstaan van den Notaris A. Wijnstroom aan den Burg alhier den 27en October 1860: N°. 1. Een huis met bovenwoning en afzonderlijke opgang gelegen aan de Oosterlingplaats of Garenmarkt Wijk 2 N°. 287 is opgehouden voor 900. N°. 2. Een huis en erf, gelegen aan de Hoogewoerd over de Koenesteeg Wijk 3 N°. 396 is verkocht, aan H. J. T. Matveld boekhandelaar alhier voorƒ1160. De Ondergeteekende heeft de eer kennis te gevendat zij de Parijsche Mo del-Hoe «len, Kapsels Matsen enz., enz. ontvangen heeft, die zij tegen zeer civielen prijs kan af leveren en waarvan de uitpak plaats heeft Woensdag e. fc., den 31sten dezer maand. Zich beleefdelijk aanbevelende. De WED. MEIJER, Fraikin, Hoogewoerd, Wijk III. N°. 402. van De DIJKGRAAF van RIJNLAND brengt ter kennis van de Ingelanden van bet Hoogheemraadschap, dat er op Zatur- dag 3 November a. s., in het Gemeene- landshuis te Leidendes voormiddags ten df ure, eene Vereenigde Vergadering zal worden gehouden. De Dijkgraaf van Rijnland H. C. J. HOOG. BAZAR

Leidsch Dagblad | 1860 | | pagina 3