N°. 207. Dingsdag 30 October A0. 1860. Binnenlandsch Nieuws. LEIDSCB MGBLAD. Deze Courant verschijnt eiken dag, be halve Zon- en Feestdagen, en kost voor Leiden 1.95 en franco per post 2.80 in de drie maanden. De prijs der Advertentiën is voor eiken regel Zes Cents, behalve 35 Cents zegel recht, voor elke plaatsing. Afzonderlijke Nommers Vijf Cents. Spoortreinen van Leiden naar 's GravenhageDelft, Schiedam en Rotterdam te 10 u. 6 m.; 12 u. 58 m.; 6 u. 3 m.; 9 u. 13 m. Naar Haarlem en Amsterdam te 8 u. 47 m.; 1 u. 3 m.; 4 u. 47 m.; 7 u. 57 m. Stoomboot van Leiden (Ligplaats Haven) naar Amsterdam, Maandag ochtends 4 u., de overige werkdagen 5 u.; van Amsterdam (Beerebijt) naar Leiden 's middags 2 u. Postbusligtingen aan de Lakenhal, aan de Katoenfabriek en op de Nieuwstraat: 'smorgens te 7 ure 55 min., 'smiddags te 12 ure, 'snamid dags te 3 ure 45 min., 'savonds te 8 ure 10 min. Zittingen van het Gemeentebestuur. Gemeenteraad op onbepaalde tijden. - Burgemeester en Wethouders, Maandag en Donderdag te 11 ure. - Commissie van Fabricage, Dingsdag te 12 ure. - Burgemeester, dagelijks te 10 ure. - Bureau der Plaatselijke Secretarie is open dagelijks van 104 nre. - Thesaurie, dagelijks van 102 ure. —Be Gemeente-Architect is te spreken te zijnen huize op den Ouden Singel, 'smorgensvan 9-^-10 ure. Kantoor der Plaatselijke Accijnsen, dagelijks van 81 ure en van 36 ure. Kantoor der In- en Uitgaande Rechten en Accijnsendagelijks van 91 ure en van 36 ure. Kantoor van 'sRijks Directe Belastingen, Maandag, Dingsdag, Woensdag en Donderdag van 92 ure. Kantoor van Zegel, Registratie dagelijks van 8-4van de Hypotheken en het Kadastervan 94 ure. Z. M. heeft op verzoek Mr. J. H. Holle eervol ontsla gen als Officier van Justitie bij de arr.-rechtb. te Gorinchem en in zijn plaats benoemd Mr. J. W. T. Swaters van Schaum- burg, thans subst. officier, en in diens plaats Mr. F. E. T. Dittlinger te 's Hertogenbosch- voorts tot Notaris te Zalt- Bommel H. Vermeulen; - tot Majoor-Kommandant der dienst doende Schutterij te Haarlem den kapitein H. D. Gildemeester Buse. Zondag middag heeft er bij Z. M. den Koning een groot diner plaats gehad, waaraan de Ministers hebben deel ge nomen. H. M. de Koningin wordt tegen de helft der volgende maand van Stuttgard in de residentie verwacht. De Arrondissements-Rechtbank te 's Iiage heeft den 24 September 11. een letterzetter aldaar, beschuldigd van diefstal van lood vrijgesproken van de tegen hem ingestelde klagte. Vrijdag 11. werd de beklaagde in hooger beroep door het Pro vinciaal Gerechtshof van Zuid-Holland veroordeeld tot een ge vangenisstraf van twee jaren. Door den Hoogen Raad der Nederlanden is bij arrest beslist, dat het kussen van een meisje op den openbaren weg, gepaard met eenige worsteling, doch zonder het oogmerk om te mishandelen niet is eene feitelijkheidvallende in de artt. 309 en 311 van het Wetboek van Strafrecht. Zondag nacht is na een langdurig en smartelijk lijden te 's Hage overleden de heer Mr. H. Provo Kluitin leven raadsheer in den Hoogen Raad der Nederlanden, waartoe hij in 1853 verkozen werd. Zooals men weet was de overledene gedurende verscheidene jaren directeur van politie, en later burgemeester der stad Amsterdam. Ook werd hij gedurer.de eenigen tijd van wege het hoofdkiesdistrict Amsterdam als lid der Tweede Kamer van de Staten-Generaal afgevaardigd. Hij was ridder der orde van den Nederl. Leeuw en kommandeur van de orde der Eikenkroon. Hij was te Utrecht geboren. Zijne buitengewoon werkzame aardzijn ijver in de behartiging van zijne onderscheiden gewigtige betrekkingen zijne hulpvaardig heid worden algemeen erkend. De Z.-Holl. Onderwijzers-Zangvereeniging hield 11. Za- tuvdag hare 10e algemeene vergadering in de Schouwburgzaal te Delft. De vijf afdeelingen omtrent 200 werkende leden tel lende, bragten bij die gelegenheid onder directie van de HH. v. Ravesteijn en J. v. Weel een zestiental vierstemmige zang stukken ten gehoorewaardoor het buitengewoon talrijke pu- b'iek een genotvollen avond mogt smaken. In de Zitting van den Gemeenteraad van Schiedam van 25 dezer is besloten aan Gedep. Staten kennis te geven dat men een verhooging der jaarwedden van den Burgemees ter en den Secretaris met 600 wenschelijk en billijk acht. Zaturdag namiddag omstreeks vier uur brak op Feijen- oord bij Rotterdam een ontzettende brand uit in de photo- gènefabriek, waarvan het hoofdgebouw met de daarin voorhan den voorraad geheel is verbrand. In het nieuw uitgekomen Belgisch Weekblad; de Ver broedering, orgaan der belangen van Noord- en Zuid-Neder land (waarvan elk exemplaar in België niet aan 't zegelrecht onderworpen, in Nederland met 4cents voor buitengewoon zegel wordt belast) leest men het volgende; //Naar wij verne men heeft de hoogleeraar M. de Vries te Leiden een brief aan onze regering gerigt, ten einde zijnen dank te betuigen voor zijne benoeming tot ridder der Leopoldsorde. Dit stuk moet vooral belangrijk zijn, om de uitstekende gevoelens van broe derzin die daarin door dien verdienstelijken geleerde worden uitgedrukt." Donderdag 11. werd te Karelshaven bij Delden de gewone driemaandelijksche vergadering gehouden van de verschillende kamers van koophandel en fabrieken in Twenthe. Onder de puntendie behandeld werdenbehoorde ook de belasting op het patent, alsmede het nieuwe tarief van in- en uitvoerrech ten. Men besloot, dat iedere kamer zich tot de Hooge Rege ring zou wenden met verzoek tot afschaffing of vermindering van het patentrecht. Met betrekking tot het tarief waren de gevoelens verdeeld; een groot getal leden was met het tarief naar de waarde zeer ingenomen, maar een niet onaanzienlijk deel der vergadering gaf de voorkeur aan een belasting naar het gewigtzoodat men tot geene beslissing komen kon. Aan de Midd. Cé. wordt uit Leiden geschreven: »De treurige wijze waarop in den laatsten tijd veelal de propaedeu- tische en admissie-examens zijn afgeloopenheeft de aandacht in het bijzonder op deze instellingen gevestigd, en de publieke,, opinie begint zich meer en meer tegen de laatsten .te va$Ja- Men ziet in, dat de uitslag van een admJ^e-exai^i^'sV ren. w jRs4» 'Hjf*.*r onvermijdelijk toevallig moet zijn, daar de prbfèSsoreii dé A icovten tijd meestal sidderende patiënten niet gedurende

Leidsch Dagblad | 1860 | | pagina 1