N°. 201. Dingsdag 23 October. A°. 18 Binnenlandsch Nieuws. LEIDSCH Deze Courant verschijnt eiken dag,, be halve Zon- en Feestdagen, en kost voor Leiden ƒ1.95, en franco per post 2.80 in de drie maanden. De prijs der Advertentiën is voor eiken regel Zes Cents, behalve 35 Cents zegel recht, voor elke plaatsing. Afzonderlijke Nommers Vijf Cents. Spoortreinen van Leiden naar 's GravenhageDelft, Schiedam en Rotterdam te 10 u. 6 m.; 12 u. 58 m.; 6 u. 3 m.; 9 u. 13 m. Naar Haarlem cd Amsterdam te 8 u. 47 m.; 1 u. 3 m.; 4 u. 47 m.; 7 u. 57 m. Stoomboot van Leiden (Ligplaats Haven) naar Amsterdam, Maandag ochtends 4 u., de overige werkdagen 5 u.; van Amsterdam (Beerebijt) naar Leiden 's middags 2 u. Postbusligtingen aan de Lakenhal, aan de Katoenfabriek en op de Nieuwstraat: 'smorgens te 7 ure 55 min., 'smiddags te 12 ure, 'snamid dags te 3 ure 45 min., 's avonds te 8 ure 10 min. Zittingen van het Gemeentebestuur. Gemeenteraad op onbepaalde tijden. - Burgemeester en WethoudersMaandag en Donderdag te 11 ure. - Commissie van Fabricage, Dingsdag te 12 ure. - Burgemeester, dagelijks te 10 ure. - Bureau der Plaatselijke Secretarie is open dagelijks van 104 ure. - Thesaurie, dagelijks van 10—2 ure. -Be Gemeente-Architect is te spreken te zijnen huize op den Ouden Singel, 's morgens van 9—10 ure. Kantoor der Plaatselijke Accijnsen, dagelijks van 81 ure en van 36 ure. Kantoor der In- en Uitgaande Rechten en Accijnsendagelijks van 91 ure en van 36 ure. Kantoor van 'sRijks Directe Belastingen, Maandag, Dingsdag, Woensdag en Donderdag van 92 ure. Kantoor van Zegel, Registratie dagelijks van 84van de Hypotheken en het Kadastervan 94 ure. Bij Koninklijk besluit zijn, ter zake der gedurende de jaren 1858 en 1859 in het Palembangsche plaats gehad heb bende krijgsverrigtingenalsnog ter zelfder zake benoemd, tot ridders der 4e klasse van de Militaire Willemsorde, de sergeant majoor der infanterie H. Fievez en de korporaal der artillerie J. L. Pirard, beiden van het leger in Oost-Indië. Vrijdag 11. heeft de Hoogen Raad der Nederlanden, burgerlijke kamer, uitspraak gedaan in de zaak van de Engel- sche levensverzekeringmaatschappij the Defendereischeresse in cassatie tegen den heer J. W. K. Roger, verweerder, en de voorziening in cassatie verworpen. De Raad heeft' onder ande ren overwogen, dat die maatschappij is een vennootschap van koophandel en derhalve, volgens art. 4, No. 4 van het Wet boek van Burgerlijke Rechtsvordering, kon worden gedagvaard aan haar gemeenschappelijk kantooren dat als zoodanig bij het beklaagde arrest terecht is beschouwd elk kantoor, waar de zaken, die het voorwerp van de ondernemingen der Maat schappij uitmaken, voor hare en dus gemeenschappelijke reke ning worden gedreven. Door de arrond. rechtbank te 's Gravenhage is, ter aan vulling der opengevallen plaats van rechter in dat Collegie» ten gevolge van het aan den heer Slingeland van Goidschalk- oord verleend eervol ontslag, opgemaakt de volgende lijst van aanbeveling, als: Mr. G. B. Emants, rechterplaatsvervan ger bij genoemde rechtbankMr. J. C. Raschsubstituut- Griffier bij die rechtbank; en Mr. F. A. Th. Weve, advocaat bij den Hoogen Raad en rechterplaatsvervanger bij de recht bank aldaar. Het locaal van het departement van koloniën is door den aannemer den heer Klaas Kooij afgewerkt en opgeleverd geworden. De verdere werkzaamhedenzooals het verwarmings toestel enz. moeten daarin nog worden verrigt en aangebragt; het geheel zal, zoo men verneemt, omstreeks de helft der maand Januarij 1861 voltooid zijn. Beroepen bij de Christelijke Afgescheidene Gemeente te GenemuidenDs. W. Coelingh te Twello en bedankt voor het beroep naar Stads-Kanaal door Ds. L. Meijering te Winschoten. Men verneemt dat dezer dagen een aanvang zal gemaakt worden met het definitief uitbakenen van het tracé van den spoorweg van Utrecht naar Zwolle, en wel zal men een aan vang nemen van laatstgenoemde stad uit. Men koestert de hoop met primo November de afteekening van de rigting van dien spoorweg in de verschillende gemeenten ter inzage neder te leggen, om met Januarij e. k. een aanvang met de werkzaam heden te kunnen maken. Woensdag heeft in de parochiekerk van de H. Katharina te Amsterdam een plegtige dienst plaats gehad voor de rust der ziel van generaal markies de Pimodan en van al de krijgs lieden der Pauselijke legermagtdie in de jongste veldslagen gesneuveld zijn. Het altaar was te dien einde met smaak ver sierd en het zangkoor van St. Katharina heeft bij deze gele genheid zich verdienstelijk gemaakt, door een voortreffelijke uitvoering met vol orkest van de beroemde lijkmis van Mozart. Naar men verneemt zal de spoorweg Gend-Eecloo met Januarij kunnen geopend worden. Belemmeringen in de over brugging van het kanaal van Neuzen hebben dat werk tot he den vertraagd. Men zal dus van Aardenburg in 10 uren te Rotterdam kunnen zijn, welke afstand met 1 uur verminderd wordt zoo de spoorweg Eecloo-Maldegera-Brugge doorgaat. Uit het 36e Verslag van het Nederlandsch Genootschap tot zedelijke verbetering der gevangenen, over den jare 1859, blijkt, dat het doel van het genootschap om de gevangenis straf niet alleen tot tucht, maar tevens tot zedelijke verbetering van den gevangene aan te wendenvoor het grootste gedeelte is bereikt. Voor werk en onderwijs wordt thans van staatswege zorg gedragen, terwijl het beginsel van eenzame opsluiting al meer en meer veld wint. Uit de afzonderlijke verslagen om trent het huis van verbetering en opvoeding te Alkmaar en de verblijfplaats voor jeugdige ontslagenen te Leiden blijkt tevens, dat de resultaten, die men zich aanvankelijk had voor gesteld zeer bemoedigend zijnofschoon er nog veel te doen overblijft. Volgens waarnemingen op het Kon. Nederl. Meteorolo gisch Observatorium te Utrecht was Donderdag avond te half tien ure de sterkste windstoot 52 Ned. pond drukking op den vierk. meter, Vrijdag namiddag half drie ure een van 62 en Zaturdag morgen tegen elf uur een van 46 Ned. ponden. De heer B. W. van Laar heeft een buste vervaardigd van den onlangs overleden Isaac da Costa. De stijl is een voudig en edel; de gelijkenis treffend; het hooge voorhoofd draagt het kenmerk van het onsterfelijk genie des dichters om zijn lippen ziet men dien minzamen trekwelke het hoofd kenmerk van da Costa's karakter was; het geheel ademt goed

Leidsch Dagblad | 1860 | | pagina 1