jjV» Ontvangen LEYDSCHE SCHOUWBURG. Advertentiën. KINDERGOEDEREN zijn in alle tailles voorhanden, koninklijke Hollandsche Tooneelisten, jenonder bevel van den kapitein-ter-zee de la Grandière op de reede van Beyruth blijven. Abd-el-Kader heeft aan een zijner bekendenden chi rurgijn-majoor Tessen, bij het 4e reg. artillerie, den navolgen den brief gezonden //Aan onzen hooggeschatten vriend, die alle kwalen geneest of verzacht. Dat God hem zijne gunst vcrleene. //Ik deel u mede, dat ik den brief heb ontvangen dien gij mij hebt geschreven, en waarin gij mij uwe tevredenheid te kennen geeft over hetgeen ik te Damascus, ten genoege van den Keizer en de geheele Fransche natiegedaan heb. Wat betreft de welwillendheid van Z. M. - wien God in bescher ming neme - het is niet de eerste maal, dat ik die onder vond. Ik ben overladen met weldaden en al wat ik hebheb ik aan hem te danken. Ten aanzien van hetgeen ik te Damascus heb gedaanheb ik slechts God te danken dat Hij mij heeft geholpen om van dienst te zijn aan hen, die het goed met mij meenen. Na hetgeen ik gedaan heb, moest ik mij gereed maken om den aanval van ongeveer 50,000 man, meestal troepen zonder orde, te wederstaanmaar door Gods genade hebben zij zich op het eerste gezigt mijner toebereidselen teruggetrokken, wel begrij pende dat zij hun doel niet zouden bereiken zonder dat er eerst eenige duizenden van hen zouden gevallen zijn. //Mijne zonen groeten u. Ga voort met ons van tijd tot tijd iets van u te doen hooren. //Jaar der Hegira 1277. Abd el Kader ben Mary Eddin el Hadgy." Het gemeentebestuur van Viterbo heeftij op de kennis geving, dat een colonne Fran9chen aldaar zou komen, aan den Generaal Goyon geantwoord, dat het door die mededee- ling onaangenaam is verrast, want dat de regering zich op de verzekering van Keizer Napoleon dat in Italië geen interventie zou plaats hebben, zich voor Koning Victor Emanuel, den vriend en bondgenoot van Frankrijk verklaard en de volmaakste orde heeft bewaard. Victor Emanuel heeft een commissaris tot het bestuur gezonden en nooit zijn personen en eigendommen zoo geëerbiedigd als sedert de invoering van 's Konings regering. Te Manchester heeft Prof. Towley uit New-York in een openbare lezing verklaard, dat 15 jaren geleden iemand tot hem kwam, wien hij na onderzoek van zijn schedel aanraadde uit den handel in een militaire loopbaan overtegaan en het bevel van een leger voor een rechtvaardige zaak op zich te nemen. De man, wien die raad gegeven werd, was Garibaldi. Generaal Goyon heeft te Home een groote wapenschou wing over zijn troepen gehoudenbij welke gelegenheid hij de komst van twee reg. van linie heeft aangekondigd, -welkbe- rigt veel opzien baarde, vooral toen men daarbij vernam, dat ook Viterbo zou bezet worden. Onder de geruchtente Parijs in omloopbehoort ook, dat Keizer Napoleon een brief aan den Keizer van Oostenrijk zou geschreven hebben, waarin hij zijn verlangen te kennen geeft, dat een congres bijeenkomt en wel zoo spoedig mo gelijk opdat de Italiaansche kwestie voor goed geregeld worde, en voorts, opdat het wantrouwen tusschen de verschil lende kabinetten eindelijk ophoudewaarvan het gevolg zou zijn, dat elke mogendheid zich onverdeeld aan de werken des vredes en aan de vermeerdering der welvaart harer onderdanen kan wijden. De Pruissische regering heeft eene premie van honderd thaler op de aanhouding van Willem Brinkhoff uitgeloofd. Uit Alpen berigt mendat Brinkhoff Zondag morgen eenen her der op de heide had overgehaaldbij zijnen broeder geld en kleederen te halen. Des avonds was hij op de nakermis te Alpen in een danshuis geweest en had daar met verscheiden e oude bekenden gedronken. Aan zijne ouders heeft hij laten wetendat hij weldra naar Amerika zou terugkeeren. Een pond katoen kan tot een draad van 40 Duitsche mijlen gesponnen worden een lood goud laat zich tot een draad van 140 mijlen trekken de vergulders bezigen goud plaatjes die een dikte van lijn hebbenen een grein goud geeft door uitzetting een plaat van 75 kubiek duim op pervlakte of een draad van 500' lengte. De natuur echter overtreft de kunst in dit opzigt nog ver. Bij den bloemenke- ver heeft men 25,000 facetten aan één oog geteld de gewone huisvlieg heeft er 4000 aan een oog; op de vleu gelen van zekeren vlinder heeft men 60,000 oogen en in den draad eener spin 7000 dunne draden ontdekt. De grootste deelbaarheid heeft men intusschen bij den geur van den ros marijn gevondendie zich namelijk 20 tot 30 mijlen over de zee verbreidt. Onder het opschrift //plegtige blik op een Prins", leest men in den Bristol Times het volgendedat wij zoo veel mo gelijk in den echt Engelschen Pénny-a-liner stijl teruggeven Te omstreeks 1 ure op Zondag 11., terwijl de gemeente uit Westbury-Church hare schreden rustig huiswaarts rigtte, om haar roast-beef te nuttigenreed ons een oud open rijtuig Voorbij. Daarin zaten vier personen, die onmiskenbaar Fran- schen waren want zoo hun slibkleurige tint en de snede hun ner baarden hunne nationaliteit niet hadden verradenzoo zou toch de vorm hunner Parijsche hoeden en hun luid gesnater dit gedaan hebben. Zij maakten elkander met levendige geba ren op de schoonheden der omstreken opmerkzaamterwijl twee hunner uit hunne sigaren wolken bliezen welke genoemde schoonheden voor hen moesten verbergen. Ik dacht er in dezen oogenblik niet in de verte aandat een dezer smerige foreigners (vreemdelingen) de zoon van den ex-koning van Westphalen en neef van den geheimvollen //man der Tuille- riën" was. Maar hij was het. In een oud bestoven rijtuig za ten zijn Keizerlijke hoogheid en zijn gevolg, en zij zagen erom de waarheid te zeggengeen haar imposanter en res pectabeler uit, dan een paar oudekleêren-koopersdie niet gaarne veel zeep gebruiken." onder Directie van BREEDÉ «ft VALOII. MAANDAG, 22 October 1860. (N°. 1 van 't Abonnement). Jeanne, die huilt en Jeannedie lachtTooneelspel in 4 bedrijven, naar het Fransch, door G. VAN BEEK. Nooit alhier vertoond. - Daarna: Het welbewaakte kind, vrolijke Vaudeville in 1 Bedrijf, naar het Fransch. Waarin de titelrol voor de eerste maal vervuld zal worden door de Jongejufvrouw L. VALOIS;- - Aanvang ten half zeven ure. een groot assortiment DAMES-UIAWTEESTOFFElftfalsmede 8/4 breed MAÏft- TELiEAKEN van af f 1.95. Voorhanden een groot assortiment HEEREN-CHAMBRECLOACHS van af 3.90. De Ondergeteekende heeft de eer zijne geëerde Begunstigers te berichtenhet Magazijn nu ruim voorzien is van HEEREN- en BURGER -WINTERKLEE- DINGSTUKKEN, dewelke door de groote connexiën met Buitenlandsche Huizen tot buitengewoon lage prijzen verkocht kunnen worden. Ook kunnen de kledingstukken des verkiezende, zonder verhooging van prijs, naar het lijf aan gemeten worden, terwijl voor de soliede bewerking steeds gewaarborgd wordt, door kostelooze reparation. Ontvangen een groot assortiment CAOHENEZ van af 60 cents en (JACHE- MIRE WINTERHANDSCHOENEN van af 40 cents. Ter opruiming zijn nog voorhanden een paar Honderd HUISJASSEN van af 1.75, bij C3AHEM, Jr. In bet GOEDKOOPE VERKOOPHUIS, Maarsmansteeg het 2de Huis van de Vischbrug, Wijk IV, N°. 72.

Leidsch Dagblad | 1860 | | pagina 3