N°. 194. Maandag 15 October. Binnenlandsch Nieuws. Door Z. M. is benoemd tot officier der orde van de Eikenkroon de kapitein F. H. Marcella van het wapen der Maréchaussees en tot ridders dier orde de le luitenant» F. Prins en J. F. Meijer mede van gemeld wapen. Z. M. heeft benoemd tot lid der hoofdcommissie voor de zaken der IsraëlitenMr. A. C. Cosman te Amsterdam- bij het wapen der Maréchaussees tot majoor den kap. W. van Citters; - bij het korps ingenieurs, mineurs en 9appeurs tot kap. 3e klasse den len luit. J. F. van Hanswijk. De minister van justitie heeft bij circulaire-aanschrij ving de betrokken ambtenaren uitgenoodigd het getal deur waarders-plaatsen bij ontstane vacaturen niet aan te vullen maar beneden het maximum te doen dalen, omdat daar, waar de wet dit toelaat, de dagvaardingen en verdere gerechtelijke acten zoo veel mogelijk beteekend worden door rijks-veldwach ters, waardoor de werkzaamheden en inkomsten der deurwaar ders in den laatsten tijd onmiskenbaar en niet onbelangrijk zijn afgenomen. Door een geleidelijke en oordeelkundige in krimping van het getal deurwaarders zou, naar 's ministers gevoelen, het verbroken evenwigt kunnen worden hersteld en het deurswaarsambt weder voor allendie het bekleedeneen voldoend middel van beslaan kunnen opleveren. Het wetsontwerp tot afschaffing der slavernij in de West- iudien regelt de schadeloosstelling aan de eigenaars van slaven; 375 gulden voor iederen slaaf, behoorende aan een suiker plantage; - 300 gulden voor iederen byzonderen slaaf; - 260 gulden voor een slaaf op koffijplaotagee of plantingen van cacao, katoen, rijst enz.; - 200 gulden voor iederen slaaf be hoorende aan eigenaars van houtgronden en 50 guldeu voor iederen slaaf, die een recht tot vrymakiug heeft verkregen. De vermoedelijke schadeloosstelling aan de slaveneigeuaars is dus ia het geheel voor Suriname11.777.370 n Curaqao en onderhoorig- heden1.875.660 a St. Martinr 206.250 te zamen 13.859.280. De Regering heeft het uitzigt laten varen op een im migratie van Afrikanenstamgenooten der vrijteverklaren ne gerslaven maar heeft thans meer verwachting van een Chi- nesche immigratie, welke een grondslag voor de toekomstkan opleveren: aanvoer niet alleen van tijdelijk voor den arbeid overkomende mannen, maar ook van vrouwen en land verhui- zende familiën. Uit dien hoofde wordt voorgesteld een «om van twee millioen te bestemmen voor premien tot aanmoedi ging van den invoer van vreemde arbeiders. Men meldt uit Luxemburg, dat de Kamer van Afge vaardigden tegen bet einde der volgende maand tot een ge wone zitting zal worden btjeengeroepen. Men berigt, dat aan het Nieuwe Diep reeds een bij eenkomst heeft plaats gehad om te overleggen de plaatsing van het station en het doorsnijden der vestingwerken voor den aanleg van den Noord-Hollandschen Spoorweg, Voor de betrekking van rechter in de arrondissements rechtbank .te Utrecht zijn aanbevolen of op de aanbevelings lijst geplaatst Jhr. Mr. J. L. B. de Muralt, Wethouder aldaar, Mr. E. A. Sandbrink, lid der rechtbank te Appingadam, en Mr. C. G. C, van Hengst, Subst. Griffier bij de rechtbank te Utrecht. - De Gemeenteraad van Utrecht heeft tot gemeente-archi tect benoemd den heer C. Vermeijs te Bellingwolde. De stoomwerktuigen der machinale katoenspinnerij iu de kolonie Veeuhuizendie meer dan 100.000 hebben ge kost, zijn dezer dagen in het openbaar voor 8400 verkocht. Donderdag 11. droeg de hoogleeraar Mr. J. Gratama de waardigheid van rector magoificus der hoogeschool te Gronin gen aan zijn opvolger Prof. J. van Deen over, met het hou den eener oratie over de beoefening van het natuurrecht in onzen tijd. Onze veelbelovende stadgenoot, de kandidaat in de letteren A. Kuiper, ontving daarop de gouden medaille voor de beautwoording der theologische prijsvraag. Dr. H. R. de Breuk zal op Zaturdag den 20e" October in het parkgebouw in de Plantage le Amsterdam een voor- dragt en dichterlijke improvisatie houdenten voordeele van het dames-comité ter bevordering van de Evangelieverkon diging en de afschaffing der slavernij in Suriname. Onder de giften, door de Nederlaudsche Zeuding-Ver- eeniging te Amsterdam ontvangenmerkt men ook op een gift van 200 van E. 11. uit Leiden. Uit Dalfsen wordt berigt, dat door een arbeider op de Lemelenberg lusscben Dalfsen en Almelo een diamant gevon den en daarvoor reeds de aanmerkelijke som van f 20.000 ge boden zou zyn wat nog nadere bevestiging verdient. Men weet,. LEIDSGH Ueze Courant verschijnt eiken dag, be halve Zon- en Feestdagen, en kost voor Leiden 1.95, en franco per po9t 2.80 in de drie maanden. De prijs der Ad verten tién it voor eikeis regel Zet Cents, behalve 36 Cents zegel recht, voor elke plaatsing. Afzonderlijk* Nommers Vijf Cents. Spoortreinen van Leiden naar 's GravenhageDelft, Schiedam en Rotterdam te 10 u. 6 m.; 12 u. 58 m.; 6 u. 3 m.; 9 u. 18 m. Naar Haarlem «o Amsterdam te 8 u. 47 m.; 1 u. 3 m.; 4 u. 47 m.; 7 u. 57 m. Stoomboot van Leiden (Ligplaats Haven) naar Amsterdam, Maandag ochtends 4 u., de overige werkdagen 5 u.; van Amsterdam (Beerebijt) naar Leiden 's middags 2 u. Poatbiuligtingen aan de Lakenhal, aan de Katoenfabriek en op de Nieuwstraat'smorgens te 7 ure 56 min., middags te 12 ure, 'snamid dags te 3 ure 45 min., 'savonds te 8 ure 10 min. Zittingen van bet Gemeentebestuur. Gemeenteraad op oubepaalde tijden. - Burgemeester en Wethouder», Maandag en Donderdag te 11 ure.- Commissie van Fabricage, üingsdag te 12 ure. - Burgemeester, dagelijks te 10 ure. - Bureau der Plaatselijke Secretarie is open dagelijks van 10—4 ure. - Thesaurie, dagelijks van 10—2 ure. -De Gemeente-Architect is te spreken te zijnen huize op den Ouden Singel's morgens van 9—10 ure, Kantoor der Plaatselijke Aocijnsen, dagelijks van 81 ure en van 36 ure. Kantoor der In- en Uitgaande Rechten en Accijntendagelijks van 91 ure en van 36 we. Kantoor van 'sRijks Directe Belastingen,' Maandag, Dingsdag, Woensdag en Donderdag van 92 ure. Kantoor van Zegel, Registratie dagelijks van 84, van de Hypotheken en het Kadastervau 94 ure.

Leidsch Dagblad | 1860 | | pagina 1