N°. 190. Woensdag 10 October. A°. 186(t|| Binnenlandsch Nieuws. LEIDSCH _jf .V,—'" ■fg-^ J, - Deze Courant verschijnt eiken dag, be halve Zun- en Feestdagenen kost voor Leiden 1.95 en franco per post 2.80 in de drie maanden. De prijs der Advertentiën is voor eiken regel Zes Cents, behalve 35 Cents zegel recht, voor elke plaatsing. Afzonderlijke Nomraers Vijf Cents. Spoortreineu van Leiden naar 's GravenhageDelft, Schiedam en Rotterdam te 10 u. 6 m.; 12 n. 58 m.; ft n. 3 m.; 9 u. 13 m. Naar Haarlem en Amsterdam te 8 u. 47 m.; 1 u. 3 m.; 4 u. 47 m.; 7 u. 57 m. Stoomboot van Leiden (Ligplaats Haven) naar Amsterdam, Maandag ochtends 4 u., de overige werkdagen 5 u.; van Amsterdam (Beerebijt) naar Leiden 's middags 2 u. Postbusligtingeu aan de Lakenhal, aan de Katoenfabriek en op de Nieuwstraat: 'smorgens te 7 ure 55 min., 'smiddags te 12 ure, 'snamid dags te 3 ure 45 min., 'savonds te 8 ure 10 min. Zittingen van het Gemeentebestuur. Gemeenteraad op onbepaalde tijden. - Burgemeester en Weihouders, Maandag en Donderdag te 11 ure. - Commissie van Fabricage, Dingsdag te 12 ure. - Burgemeester, dagelijks te 10 ure. - Bureau der Plaatselijke Secretarie is open dagelijks van 10—4 ure. - Thesauriedagelijks van 102 ure. De Gemeente-Architect is te spreken te zijnen huize op den Ouden Singel, 's morgens van 910 ure, Kantoor der Plaatselijke Accijnsen, dagelijks van 8—1 ure en van 36 ure. Kantoor der In- en Uitgaande Rechten en Accijnsendagelijks van 91 ure en van 36 ure. Kantoor van 'sRijks Directe Belastingen, Maandag, Dingsdag, Woensdag en Donderdag van 92 ure. Kantoor van Zegel, Registratie dagelijks van 8—4, van de Hypotheken en bet Kadaster, van 94 ure. Z. M. heeft benoemd tot ridders der orde van den Nederl. Leeuw de lieeren G. Schonk, gepension. resident van Banjoe- maasC. van der Moore, resident der preanger-regentschap- pen G. Suermondtkomm. der Schutterij te Batavia, en J. H. Waibeehm gepens. algemeen ontvanger eh pakhuismeester te Riouw; - voorts tot ontv. der dir. bel. en ace. te Oudewater li. Geerligs, thans te Waspik en te Waspik J. C. Kuhlman Cz. adj. comm. bij het departement van financien; - tot ambte naren der 1® klasse voor de burg. dienst in Nederl. Indië Mr. W. van Lennep en Mr. K. van Eibergen Santbagens en tot ambtenaar der 2e klasse D, F. W. Lucassen, candidaat-amb- tenaren. Z, M. heeft goedgevonden te benoemen bij den plaatselijken staf: tot kol. en plaats, komm. van de 2e kl. te Breda den luit.-kol. P. P. van Gorkum, van het 3e reg.; - bij het wapen der inf.: bij den staf tot majoor den kap. le klasse N. Sckel- tema, werkzaam bij het dep. van Oorlog; bij het 2e reg. tot kap. 3e kl. den le luit.-adj, C. W. Raaijmakers van het 3® reg. en J. G. Krafft van het corps; - bij het 3e reg. tot luit.-kol. den majoor J. Hamming van het 4® reg.- tot majoor den kap. le kl. J. H. Brekkenheimer, adj. van het 8e reg.; - tot kap. 3e kl. den len luit. N. G. Beausar van het 2e reg.- bij het 4e reg. tot majoor den kap. der le kl. J. W. Tissot van Patot van het 3e reg., - tot kap. 3e kl. den len luit. P. F. Brunings van het instr. bat,; - bij het 5e reg. tot kap. 3® kl. den len luit.-adj. L. T. J. A. baron van Boecop van het corps; - bij het 8€ reg. tot kap. 3e kl. den 1®" luit. J. R. H. Gisser van het corps. Eindelijk in hun rang over te plaatsen bij bet reg. gren. en jag., den maj. P. G. J. van der Schrieck, van het 3e reg. inf.; den kap. Jhr. A. F. C. G. Everts van het 4® en E. J. van Bel van het 5® reg. inf.de le luits. J. A. L. O. van der Monde van het 7e H. T. Picart van het 4e, K. K. den Exter van den Brink, van het 2e reg. inf., W. C, F. van der Plas, van het instr. bat., E. F. Kempers, L. J. B. Ver schoor beide van het 5e en J. Huygens van het 6e reg. inf. De indeeling van Officieren van Gezondheid bij de corp sen en verdere diensten bij het leger als een gevolg van de jongste reorganisatie van het Personeel der Geneeskundige dienst yan de Landmagt thans geregeld zijnde, zoo heeft de Minis ter van Oorlog bij missive van 29 Sept. jl., aan de Generaal- Majoors bevelhebbers in de militaire afdeelingen doen toekomen twee tabellen, houdende de nominatieve indeeling van gemeld Per soneel. Zij zijn tevens verzocht de noodige bevelen te geven, dat de officieren van gezondheidvoor zooveel zij bij corpsen zijn inge deeld te rekenen van den len Oct. in de sterkte daarvan ge- bragt en in tractement betaling opgenomen worden. De Min. heeft het voorts niet ondienstig geacht den bevelhebbers mede te deelendat bij zoo ter vereenvoudiging van werkzaamheden als met het oog op de meerdere bekendheid van den Inspec teur van de Geneeskundige dienst met het personeel der offic. van gez., heeft goedgevonden de verplaatsingen van bedoeld personeelzoowel voor het tegenwoordige als ook voor de toe komst, aan gemelden Inspecteur over te laten, die dan ook door hem gemagtigd isbij een door hem noodig geoordeelde verplaatsing van een offic. van gez., zich tot den betrokken militairen bevelhebber, of in spoed vereischende omstandighe den tot den Corps-Kommandant te wenden ten einde bedoelde officier van zijnen onmiddellijken Chef de order tot vertrek erlange ol wel bij aankomst in de sterkte van het corps worde opgenomen. Het spreekt wel van zelf dat in laatstbedoeld geval de Corps-Kommandant de vereischte mededeeling der verplaa- sing aan den Bevelhebber in de Militaire Afdeeling zal behoo- ren te doen. De Minister Resident van Hanover heeft aan de Neder- landsche regering mededeeling gedaan van bet verongelukken van het koopvaardijschip V Alliance kap. Hillers, in de nabij heid van het eiland Borkumen het vermoeden te kennen ge ven dat het vergaan van dien bodem bet gevolg is geweest van een oproer, en dat de schuldigen, ten getale van drie, (zijnde er van de bemanning, bestaande uit negen personen, slechts zes lijken gevondenen wel bij hoog water)zich met een vermist wordende boot gered hebben op de Nederlandsche kust. Bij ontdekking zijn de bevoegde autoriteiten aangeschre ven onverwijld nadere bevelen te vragen van den Minister van Justitie. Op zeer enkele personen na zijn al de badgasten van Scheveningen vertrokken. Naar men verneemt moet het cijfer der gedurende den afgeloopen zomer in open zee genomen ba den aanmerkelijk lager zijn dan dat over de jaren 1858 en 1859, hetgeen zich wel uit de luchtgesteldheid in dit saisoen laat verklaren. Daarentegeu overtreft het getal binnenbaden dat van de evengemelde jaren.

Leidsch Dagblad | 1860 | | pagina 1