KLEIN ZOMERZORG. Laatste Berigten. Geveilde Perceelen. Advertentiën. VOLKSVOORLEZING, LEYDSCHE SCHOUWBURG. De vrees, dat de bekende Hassenpfiug in Keurhessen weer aan het bewind zou komenis in zooverre ongegrond dat de keurvorst geweigerd heeft de benoeming van diens zoon tot een aanzienlijken post te Kassei goedtekeuren. Te Tapovec in Croatie is den 26en jl., te half 2 ure des namiddags,'een hevige aardbeving gevoeld, welke gelukkigerwijze slechts 2 minuten heeft geduurd. Uit Stockholm wordt berigt, dat sedert eenigen tijd naar verscheidene betrekkingen welke vroeger nimmer dan door mannen werden uitgeoefendthans insgelijks vrouwen dingen, Dit is reeds herhaaldelijk het geval geweest met de betrekking van organist. Dezer dagen heeft de Finlandsche gemeente tot organist benoemd Elfrida Andrée, eene zuster van de beroemde zangeres Andrée, niettegenstaande drie bekwame musici met haar naar bedoelde betrekking dongen. Voor eenigen tijd heeft zich te Kargopol in Rusland een gemeente van 30 staravetzy of mannen van het oude geloof in een houten huis opgesloten en zich met al het hare laten verbranden. Zij waren tot dat wanhopig besluit gekomen toen, nadat zij om allerlei vervolgingen het gouvernement', Moskou verlaten haddenondanks het bevel der regering om hen met rust te laten, zij toch nog door al te ijverige beambten op allerlei wijzen gekweld werden en laatstelijk weder aanzegging hadden ontvangen, dat zij ook van Kargopol weg moesten. Op het nationale Schuttersfeest te Brussel zijn twee prij zen door Nederlanders, te Arnhem woonachtig, gewonnen. Op de tentoonstelling voor land- en tuinbouw te Brussel gehouden is met de groote zilveren medaille bekroond een monster Hollandsche kaas, ingezonden door Mr. C. T. van der Brugghen kantonrechter te Loenen, dat bij het vorstelijk bezoek ook de aandacht van Z. M. Koning Leopold trokdie zicheven als later de hertog en de hertogin van Braband geruimen tijd met den inzender heeft onderhouden. Het nieuwe wetsontwerp tot herziening van het tarief van in- en uitvoerrechten heeft dezelfde beginselen ten grondslag als reeds door de Tweede Kamer bij het vorig ontwerp zijn goedgekeurd: helling naar de waarde, 5 pCt. als bedrag der invoerrechten, vrijstelling van grondstoffen, een recht van 2J- en 3 pCt. voor fabrikatendie als grondstoffen worden ge bruikt en afschaffing van de meeste uitvoerrechten. De rechten op den iuvoer van aardewerkglaswerkwollen manufacturen en olie zijn op nieuw als in het vroeger aangenomen wetsont werp voorgesteld. De ongetwijnde garens zijn alle vrijgesteld. Voor de getwijnde is een matig recht behouden, als het zijn brei- en naaigarens of als weefgarens daarvan niet kennelijk zijn te onderscheiden. De getwijnde in ketting geschoren katoenen garens zijn als uit sluitend weefgarens onder den vrijdom begrepen. De ongeverwde en ongezwavelde tweedraads getwijnde wollen gareus eveneens, omdat de Leidsche Kamer van Koophandel die vrijstelling heeft aanbevolen. Het ontwerp voorziet ook in bet belasten van de garens uit wol en katoen te zaam gesponnenbenoodigd voor half wollen buckskins en zoogenaamde cassinets; -deze garens zijn i begrepen in de rubriek der wollen garens. Bij de gehouden verkooping op 6 October 1860 aan den Burg alhier ten overstaan van de Notarissen Mr. J. L. Klaverwijden en A. van Leeuwen is verkocht de Korenwijnbranderij genaamd: "de Drie Kroonengelegen aan de Oude Vest Wijk 6 N°. 1250 en 1251 aan den Heer A. C. J. IJsselsteyn alhier, voor 6,300. OFFIC1ËEL VIEIWS. De Burgemeester, Hoofd van het Gemeentebestuur van Leidendoet te wetendat aan den Ontvanger der directe belastingen alhier is ter hand gesteld hetop den 2en dezet maand invorderbaar verklaard, voljaars Kohier voor de belas ting op het Personeel, over het dienstjaar 1S60 en 1861, be vattende herzieningen, bevolen schattingen, ambtshalve aan slagen enz., alsmede percelen in het eerste quartaal betrokken terwijl ieder verpligt is zijnen aanslag op den bij de wet be paalden tijd te voldoen. Eerste Huwelijksafkondiging, Leiden 7 October 1860. Hendrik Bernardus Bock, jm. 23 j. en Martha van Staveren, jd. 28 j. - Pieter Hendrik Jacob Hofkes, jm. 28 j. en Wil- helmina Geertruida Seljee, jd. 23 j. - Hendrik Willem Ten nis Blote, Wedr. van Margaretha Petrone Sleysser, 37 j. en Geertrui van den Bos, jd. 30 j. - Jan Hendrik Seyn, Wedr. van Maria Petronella van Wingen, 52 j. en Johanna Marks, Wed. van Jilles le Febre, 48 j. - Matthijs Idsinga, Wedr. van Willemijntje de Hoog, 43 j. en Anna Maria Brouwer, Wed. Jacobus Kok, 42 j. - Simon Klinkhamer, jm. 26 j.en Maria Kwesstroojd. 24 j. - Simon Johannes Anneeze, jm. 24 j. en Elisabeth Selier, jd. 24 j. - Johannes Jacobus Frank jm. 23 j. en Maria Kloek, jd. 23 j. - Martin us Johannes Schretlenjm. 46 j. en Maria Magdalena Wilhelmina Borzo, jd. 38 j. Dingsdag 9 October des avonds ten 8 ure, ia het gebouw van het Leydsche Departement. Doorloopende Toegangkaartjes a 30 Cents te bekomen bij den Heer J. W. SCHAAP, op de Pieterskerk gracht. In de Boek-, Papier-, kunst- Muziekhandel eu SCHRE0DER EN VAN BAAK is voorhandenEen ruim en geheel nieuw assortiment Speelkaarten voor Whist-, Ombre- en Picketspelwaarvoor wij in de gelegenheid gesteld zijn deze tegen zeer billijke prijzen te noteren. Verder vestigen wij de aandacht op de bij ons verkrijgbaar zijnde Schilderbe- hoeften, als: OLIE-en WATERVERW in TUBUSSEN, dit laatste (Waterverw in Tubusseu) iets geheel nieuws en nog wei nig bekend, kan met de beste qualiteit der zoo gunstig bekende A ck email's verw concureren, en is, door bare vloeibaarheid, onmiddelijk voor het gebruik gereed. Elke kleur wordt afzonderlijk verkochtdoch is ook verkrijgbaar in zeer doelmatige en elegante blikken doozen met 12, 18 en 24 Tubussen. Paletten van hout en porselein. Schilderdoek. Marter en andere Penseelen. Mastic Vernis, en meer andere benoodigdheden voor Schil der- en Teekenkunst Tevens geven wij bij deze kennis, dat wij weder eene nieuwe sortering beste Schrijf-Inkt hebben ontvangen in krui ken en flesschenals ook van de tegen woordig zoo algemeen gezochte Aliza- rin-Inkt. Ten slotte maken wij nog melding van een bij ons voorhanden zijnde geheel nieuw artikel, als Leijen van Papier, met houten randen in verschillende grootte en zeer goedkoop. KOFFIJHUIS Woensdag 10 October 1§60. SOIREE MUSICALEdoor de Fa milie RKOVE en B1JZIAU met me dewerking van Mejufvrouw MARIE en RO§IIE, B. VERBURGT. Aanvang des namiddags ten 5 ure. De Directie van den Koninklijken Hol landsche Schouwburg heeft de eer te be rigten dat de heropening van het Too- neel zal plaats hebben op Maandag den 22sten October e. k., en dat de prijzen van het Abonnement voor ÏO Voorstel lingen zijn, als volgt: Eerste Rang. 15.i Amphitheater 10.- Met ee"e ïriie 6" Parterre - 8.- ,a3te Z,lPlaats- De Abonnements-Lijst zal gepresenteerd worden bij de respectieve vroegere Abonné's, en tevens ter teekening liggen bij den Heer VAN

Leidsch Dagblad | 1860 | | pagina 3