PATEHT-WET. SCHREUDER ER VAN BAAK, Men heeft berigt ontvangen dat de baron Adalbert van Barnim, zoon van Prins Adalbert van Pruissen en de barones van Barnim (de vermaarde danseres Fanny Elsler) op zijn reis door Egypte is overleden in de nabijheid van Chartum, ter plaatse waar de Witte en de Blaauwe Nijl zameuvloeijen. Hij was geboren 22 April 1841. Den 13en November worden de zittingen der Belgische kamers geopend. Men spreekt van de indiening van onderschei dene belangrijke ontwerpenhoudende o. a. opheffing der tol len op de rijkswegenherziening der wet op de militie en oprigting eener gemeentelijke bank. Men verzekert evenwel, dat het departement van oorlog ook 20 millioen vraagt tot wapening van de vesting Antwerpen en dat de regering de tractementen der officieren en de militaire pensioenen met 10 pCt. wil verhoogen. Om aan zulke uitgaven het hoofd te bieden, zou men nieuwe bronnen dienen te vinden, maar men betwij felt of de kamers op dit oogenblik wel bereid zullen ge vonden wordenom hare goedkeuring te schenken aan een verhooging der belastingen. De graanoogst is in geheel EngelandSchotland en Ierland boven verwachting gunstig uitgevallen. Sedert vele ja ren is in Ierland de haver zoo goed niet gelukt als thans. Ofschoon de aardappelziekte zich op vele akkers vertoonde, mag men toch aannemendat in het ergste geval niet meer dan een derde van den oogst zal verloren gaan. Te Konstantinopel is een vaartuig aangekomen met 900 veroordeelden wegens medepligtigheid aan de moorden te Da mascus, die voor het overige van hun leven als soldaten moe ten dienen. Ahmed Pacha is op het.kazerneplein gefusilleerd, hij legde smart noch verwondering aan den dag en ging met vasten tred ter strafplaats. - Onder de Muzelmannen in Syrië OFFICIEEL, NIEUWS. Burgerlijke stand. Van den 27en tot en met den 3en October 1860. Ochuwd: W. F. Ju, jm. en S. Neuteboomjd. - J. van der Walle, jm. en J. P. de Jong, jd. - J. J. Kolder- man, jm. en C. van der Ree, jd. - A. Florisson, jm. en S. Arnoldus, jd. - J. C. Robart, jm. en J. A. Bolland, Wed. J. van Kampen, Wedr. en J. Karlie, Wed. - J. J. van Oos ten, jm. en A. E. Meijers, jd. - F. J. Symons, jm. en E. S. Laverman, jd. - C. Muller, jm. en D. van Leusden, wet tig gesch. - A. A. Groen, en A. van, Poelgeest, jd. Bevallen L. Bongeb. van der Meer, D. - A. M. C. van Hall, geb. Rengers Hora Siccama, D. - J. Smit, geb. SirachZ. - A. de Vroede, geb. Hoogervorst, D. - S. van Es, geb. Spruijt, D. - M. C. de Vink, geb. Beun, Z. - L. Franken, geb. Aniba, Z. - A. van Stralen, geb. van SijpZ. - H. J. M. Fontein, geb. van Niehoff, Z. - S. Crama, geb. Riebeek, Z. - M. Kapteingeb. Onderwater, D. - M. S. Hasselbach geb. GordonD. - D. Sepersgeb. LeliveldZ. - M. Meers hoek, geb. van Tongeren, Z. levenl. - C. A. van Dorpgeb. Richter, Z. - J. Wr. Benders, geb. Eskens, Z. - L. E. de Laaf, geb. de Wild, Z. - J. Geenjaar, geb. Berg, D. - Joh. Robbers, D. - A. M. Haalebosgeb. Schuurman Stekhoven, D. - H. M. Beauchez, geb. Zweegman Z. levenl. - C. Slewe, geb. Pont, Z. - I. W. van den Nieuwendijk geb. Groen Z,- W. Dorsmangeb. Cramer, Z. Overleden' E. J. Klaverwijdengeb. Hölscber, 44 j. - S. Veefkind, geb. Roos, 52 j. - J. van Arendonk, Z. bijna 2 j. - Adr. Goejee, 17 j. 9 m. - C. Larrewijn, geb. Blom- mendaal, 78 j. - A. de Munnik, Z. 2 j. 11 m. - C. M. Leem bruggen geb. Pluijgers45 j. - J. Kreft, 23 j. - W. F. H. Derr, Z. ruim 1 j. - A. SijpestijnD. 3 j. 2 m. - P. C. W. van der Leek, Z. 7 j. 9 m. - J. van der Nat, 70 j. - D. A. Ligtvoet, Z. 8 m. - P. Zirkzee, D. 4 j. 7 m. - C. L. Siche- rer, D. 3 j. 6 m. - M. Pieters, geb. de Just, 46 j. Advertentiën. De ondergeteekende betuigt, ook namens zijne echtgenootedank voor de belang stelling bij hare bevalling ondervonden. N. C. OUDSHOORN. Leyden, 4 October 1860. Nederlandsch onderling Pensioen- en Weduwenlbnds. Gevestigd te Lelden. Goedgekeurd bij Koninklijk besluit van 24 Julij 1860 N°. 54. Deze inrigting verzekert Pensioenen op of na zestigjarigen leeftijd, benevens We- duwengelden. Reglementen alsmede inlichtingen zijn te bekomen bij de Directeuren G. J. ROLLANDET, Mr. C. A. DE VASSY M. H. ESSER. In de laatst gehoudene Algemeene Ver gadering van de Nederlandsche Maat schappij ter bevordering van Nijverheid zijn twee voorstellen behandeldstrek kende om bij de Hooge Regering op eene wijziging der Patent-Wet aan te dringen. De Vergadering besloot de Departemen ten uit te noodigen tot het opgeven der bezwaren, die in hunnen kring tegen deze Wet mogten bestaan. In de Vergadering van het Leydsche Departement, gehou den op den 22ste" September j.l., is het Bestuur verzocht deze aangelegenheid te behandelen. Het neemt daarom de vrijheid allen, die gegronde bezwaren tegen de Pa tent-Wet kunnen aanvoeren, uit te noo digen daarvan schriftelijkvóór den I5dc" November e. k., aan den Secretaris van het Departementsbestuur mededeeling te doen. Namens het Bestuur van het Depar tement Leyden der Nederlandsche Maatschappij ter bevordering van Nijverheid A. H. VAN DER BOON MESCIi Voorzitter. H. VAN HALLSecretaris. In de Boek-, Papier-, Kunst- en Muziekhandel is voorhandenEen ruim en geheel nieuw assortiment Speelkaarten voor Whist-, Ombre- en Picketspelwaarvoor wij in de gelegenheid gesteld zijn deze tegen zeer billijke prijzen te noteren. Verder vestigen wij de aandacht op de bij ons verkrijgbaar zijnde Schilderbe hoeften, als: OLIE-en WATERVERW in TUBUSSEN, dit laatste (Waterverw in Tubussen) iets geheel nieuws en nog wei nig bekend, kan met de beste qualiteit der zoo gunstig bekende Ackerman's verw concureren, en is, door hare vloeibaarheid, oumiddelijk voor het gebruik gereed. Elke kleur wordt afzonderlijk verkochtdoch is ook verkrijgbaar in zeer doelmatige en elegante blikken doozen met 12, 18 en 24 Tubussen. Paletten van hout en porselein. Scbilderdoek. Marter en andere Penseelen. Mastic Vernis, en meer andere benoodigdheden voor Schil der- en Teekenkunst Tevens geven wij bij deze kennis, dat wij weder eene nieuwe sortering beste Schrijf-Inkt hebben ontvangen in krui ken en fle3schenals ook van de tegen woordig zoo algemeen gezochte Aliza- rin-Inkt. Ten slotte maken wij nog melding van een bij ons voorhanden zijnde geheel nieuw artikel, als Leijen van Papier, met houten randen in verschillende groolteen zeer goedkoop. af, 't welk dan over den vorm heen gaat en aan de andere zijde gedrukt te voorschijn komtwaar de machine zelf het aangrijpt en glad op een hoop strijkt. De overige handenar beid daarbij nog noodig bestaat in het vernieuwen van de rol papier, wanneer zij geheel is afgeloopen alsmede het wegnemen van den hoop gedrukte vellenwanneer deze te hoog is ge worden. De machine duidt ook het getal gedrukte stukken aan. Bij de laatste Volkstelling in de Vereenigd Staten van Noord-Amerika werden te Nieuw Milford drie bejaarde jonge- jufvrouwen ingeschrevendie volgens hare opgaven twee jaar jonger waren dan bij de vorige telling, tien jaren geleden. heerscht een groote schrik, daar zii geen zoo spoedige en hevige vergelding hadden verwacht. De Druzen zelfs beginnen inteziendat het nu ernst wordt en spreken er van zich te onderwerpen. Lèyden, 24 September 1860. van

Leidsch Dagblad | 1860 | | pagina 3