GESCHENK Schouwburg 25 Cents. OFFICIEEL KIEIIW8. Ad verten tien. TE LEIDEN. Op Woensdag 5 October 1860. (Op algemeen vereerend verlangen.) Chinezen, Amerikanen, Engelschen en Negers, Verknoping in de Siads-Bank van Leening te Leyden. OPENBARE VERKOOPING, A. VAN LEEÜWEN, Derde druk. - Met plaatjes. anders- dat bij een keuze tusschen het programma van graaf Cavour of van Garibaldi het laatste de voorkeur verdientwant zonder Rome en Venetie is er geen Italië. In Beijeren en andere Zuidduitsche Staten hebben sedert kort een aantal jongelieden zich heimelijk naar Italic begeven om onder de vanen van Garibaldi te dienen. Een divisie van 10000 man, zamengesteld uit afdeelingen der armee van Lyon, heeft thans bevel ontvangen om naar Rome optetrekken. In een ingezonden stuk in den Morning Post wordt het voorstel gedaanom met het oog op het groot aantal Engel- sche particuliere yacbtende vrijwilligers-beweging ook ter zee uittebreiden en een vrijwillige oorlogs-flotilleIer bescherming van de kusten in oorlogstijd te vormen. Vrijdag 11. is in de nabijheid van York een wapen schouwing gehouden over 4194 vrijwilligers van alle wapens. De luit.-generaal sir G. Wetherell was de inspecterende offic., die zijne tevredenheid over de uitgevoerde evolutien te kennen gaf en ua afloop daarvan de manschap op gebak en bier deed onthalen. Onder de verongelukten met een Engelsch schip in Noord- Amerika behoort ook de heer Ingramlid van het Engelsch parlement en eigenaar van het Illustrated Londen News, - een blad, door hem zeiven in het leven geroepen, nadat hij van zijn verdiensten als letterzetter eenig geld had overge legd. Hij was algemeen bemind en door niemand benijd hoewel hij zeer gelukkig was in zijne ondernemingen. Tot ondersteuning der Christenen in Syrië heeft zich een comité van dames in Engeland gevormd met het doel, om oude kleederen voor mannen en vrouwen intezamelen. Aan het hoofd staan Lady Stradford gemalin van den vroegeren En- geischen gezant te KonstantinopelLady Montefiore, een Is raëlitische dame, de gravin van Shaftesbury en Miss. Nigh tengale, bekend uit den veldtogt in de Krim. Voor de weezen der vermoorde Syrische Christenen wordt op loffelijke wijze gezorgd door het diakonessenbuis te Kaizerswerth, Freule Louisa von Trotha diakones aldaar, is reeds te dien einde naar Smirna en Beyruth vertrokken. In Armenie is een groote opwekking ontstaan voor het Christendom door de pogingen van een handwerker. De zen deling Dodd te Kessel in Zuidelijk Armenie schrijftdat de ochtendgodsdienst door 1000, die des namiddags door 900, en die des avonds door 700 turken wordt bezocht. De volkomene gelijkstelling der Israeliten in Pruissen wint velddaar dezer dagen in Silezie en in Oost-Pruissen voor de eerste maal Israeliten tot leden van den provincialen landdag gekozen zijn geworden. Burgemeester en Wethouders van Leiden doen te weten, dat zij door den Staatsraad-Commissaris des Konings in de provincte Zuid-Hollandbij circulaire van den 25en September 1860, Provinciaalblad N°. 108, zijn uitgenoodigd het navol gende ter kennisse der ingezetenen te brengen Met het doelom zoo mogelijk in het bestaand incompleet aan vrijwilligers bij het regement Veld-Artillerie te voorzien, heeft het, volgens eene bij mij van den Minister van Oorlog ontvangen kennisgeving, den Koning behaagd, bij besluit van den 9en September jl. N°. 62, onder anderen te bepalen, dat voor zoo veel voorschreven regement betreft, te rekenen van den len October aanstaande tot. nader order, zoo voor kosten van aanwerving van iederen recruut, als voor ieder Milicien die ingevolge art. 171 der wet van den 8en Januarij 1817 Staatsblad N°. 1) bij de staande armee overgaat., zal worden te goed gedaan vijfennegentig gulden 95.waarvan we gens handgeld of premie aan den aangeworvene zal worden uitbetaald tachtig gulden 80. 0 Eene Derde en Laatste Voorstelling der wier wondervolle vertooningen in Europa nimmer zijn gezien dan alleen te Londen en nu onlangs te Amsterdam en Rotter dam alwaar zij de grootste hulde hebben ingeoogst. De Billetten détailleren de Voor stelling nader. Aanvang ten zeven ure. Op Dingsdag den 16den October 1860, des Voormiddags ten 10 ure, van Ver stane Panden, zoo van Juweelen, Goud, Zilver en ITorologiën, als van Wollen, Lin nen en andere, zoo gemaakte als onge maakte Goederen beleend in de maand Junij 1859. Zijnde daags vóór den Verkoopdag, des Voormiddags van 10 tot des Namiddags ten 2 ure, voor een ieder te zien. ingevolge verleende autorisatie \an de Arrondissements-Regtbank te Leydenten huize van F. FILIPPO aan het Leyderdorpsche hek onder Ley- clerdorp, op Woensdag den 10den October 1860 bij opbod en op Woensdag den 17den October I860 bij afslag des voormiddags ten elf ure van Eene hechte, sterke en weldoortimmerde BOUWMANSWONING, geteekend met N°, 266bestaande in eene Woonhuizing met Koestal voor 30 Koebeesten, Schuur, Hooiberg, Bepooting en Beplanting, met diverse extra beste en goed toegemaakte partijen zoo]Wei- als Hooiland, alsmede een klein gedeelte Boschhakhout en Tuin daaraan behoorende, alles staande en bij elkander gelegen aan den lagen Rijndijk nabij de Doesbrug in den Achthovener polder onder Ley der dorpbekend bij het Kadaster onder Sectie C. Numero's 2, 40, 41, 47 tot en met 50, 54, 55, 56, 353 tot en met 364, 432 en 433, te zamen ter grootte van 20 bunders 11 roeden en 48 ellen. Aangeslagen in de grondlasten over 1860 wegens gebouwde eigendommen tot 6.32. En wegens ongebouwde eigen dommen tot 137.38. In het Rijnlandse!) bundergeld over dezen jare tot 0,60 per bunder. In de binnenlandsche kosten over 1859 tot 0,35 per bunder. Aan pol- derlasten over 1859 tot/ 1,75 per bunder. Te aanvaarden de woning 1 Mei 1861 en de landerijen den 15den December I860. Dagelijks te bezigligeu. Nadere information zijn te bekomen ten kantore van den Notaris A. J. RUS- HOUWER, residerende te Soetenooude nabij het Leyderdorpsche hekbij wien tusschen de veiling en afslag verhoogin gen zullen worden aangenomen tegen ge not van een vijfde van iedere verhooging. Bij A. W. SYTHOFF is verkrijgbaar: OP DEN OCTOBER. DOOR Onderwijzer te Leiden. Dit werkje verdient om de doeltreffende behandeling van eene voor elk Leidenaar zoo belangrijke gebeurtenis alle aanbeveling. In een goeden geest en zonder dat het. ge weten van wie ook gekwetst wordtmaakt de algemeen geachte schrijver de kinderen in de eerste plaats bekend met de oorzaak van 's lands toestand bij het beleg en ont zet van Leiden verhaalt vervolgens meer opzettelijk den loop van dat beleg en ont zet.om ten slotte het bestuur eener wijze en liefderijke Voorzienigheid daarin te doen opmerken. Hij keurt de beruchte beeld stormerij, ter verkrijging van godsdienst vrijheid ontstaan met alle weidenkenden af en beschouwt het beleg alleen als eene poging tot onderdrukking van de zucht naar gewetensvrijheid, terwijl hij het ontzet beschouwt op eene gemoedelijke wijze, als eene uitstekende en gedenkwaardige proeve van Gods wijs en liefderijk bestuur in de beschikking van middelen, die de redding- uit den nood moesten bewerken. - 't Is werkelijk een kostelijk geschenk voor de Leidsche Jeugd dat iedereen tegen eene kleine geldelijke opoffering zich kan ver schaffen. - De prijs is slechts

Leidsch Dagblad | 1860 | | pagina 3