F. J Weijgand C0., VLEUGEL-PIANO'S Adverlentiën. DE FIRMA Hofleveranciers en der Koninklijke Mnzijkschool, 1805 I860 FRANSCHE PIANINO'S, NB. Voor alle Piano's wordt Ge garandeerd. In de Boek-, Papier-, Kunst- en Muziekhandel SCHREUDER EN VAN BAAK, yards lengte en 1{ yards breedte vervaardigd wordt dat in al zijne deelen de gewensehte dikte bezit en te gebruiken is. Tot de bereiding van het kunstleder gebruikt men volgens Engelsche bladen, caoutchouc en naphta, welke laatste zelf standigheid door een bijzondere methode in de genoemde fa briek van allen reuk bevrijd wordt.zoodat de reuk van het plantaardig leder minder sterk is dan die van bet echte. Berigten van Canada behelzen niets belangrijks. De Prins van Wallis schijnt nog nergens zoo goed te zijn ontvangen als te London. De stad wemelde van optogten en was heer lijk verlicht. 80,000 vreemdelingen waren tegenwoordig. Er had een optogt met toortslicht plaats, die door 1500 brand spuitgasten en vele honderden Indianen werd volvoerd. De In dianen vermaakten den Prins door een oorlogsdans, die door een 104jarigen Indiaan speciaal voor die gelegenheid was uit gedacht. Naar men verneemt, heeft de Groothertog van Saxen- Weimar zijn reisplan zoover veranderddat hij zich eerst naar. Nederland en vervolgens naar Warschau zal begeven. Uit Luxemburg schrijft men onder dagteekening van 25 dezer het volgende: De nieuwe Ministers hebben heden den eed van trouw in handen van Prins Heudrik der Nederlanden afgelegd. De heer baron v. Tornaco was in 1856 bij den coup d'etat en in 1850 president der Kamer; hij behoort tot de liberale partij en stond in 1856 aan het hoofd der oppositie. De heer Jonas was steeds aan het hoofd der partij Metz en onderscheidde zich bijzonder in den strijd tegen de octroijering der constitutie van 1856 en der ordonnantiën van 1857. Hij is van eene eenigzins clericale kleur, dat hij echter slechts enkele malen doet blijken. De heer Ulveling is de onvermij delijke Minister, die reeds alle stelsels gediend heeft en van wien men geene politieke consequentie te wachten heeft. Men zou liever hebben gezien dat een jeugdiger en standvastiger liberaal in zijne plaats ware gekomen. Het nieuwe Ministerie heeft nog geen programma openbaar gemaakt. Naar men ver neemt, wordt Z. K. 11. Prins Hendrik binnen twee a drie weken aldaar terug verwacht om de Zitting der Kamer te openen. De sleepboot Frankfort N°. 1 kap. Durbach met vracht goederen van Rotterdam, is op de zoogenaamde Engerergrunde op een klip geraakt en gezonken. Uit Gulik wordt berigtdat de proeven Woensdag al daar genomen met mijnen en militaire bewegingen ter naboot sing van een beleg, welke plaats hebben gehad in tegenwoor digheid van den Prins-Regent, met den besten uitslag zijn bekroond. Twee mijnen, geladen met 80 centenaars buskruid' liet men springen, waardoor een geduchte werking te weeg gebragt werd. Een verbazende massa aarde en muurwerk vloog ruim 80 voet hoog in de lucht. Terstond daarop gaf een ka nonschot het teeken tot den storm. Te gelijker tijd trok de vijand, in de belegerde vesting liggendenaar het bedreigde punt. Het geschut der belegeraars en belegerden opende een geducht vuur. De belegeraars wierpen zich in de loopgraven, trokken in den trechter der mijn om den storm te beginnen onder een hevig vuur uit grof geschut en klein geweer, waar mede de eerste militaire beweging eindigde. Kort daarna werd een aanvang gemaakt met het bresschieten tot welk einde men zich bediende van vier 24 ponders, voorzien van getrokken ziel, met een lading van 4 pond. Naar het algemeen gevoe len zouden 50 schoten voldoende zijn om eene brester breedte van 60 voet, in den wal te schieten maar het bleek dat 100 scho ten moesten gedaan wordenom het verlangde doel te berei ken hetgeen toegeschreven wordt aan de buitengewone hecht heid van liet muurwerk. Later liet men nog een drietal mijneu springenelk geladen met 200 pond buskruid. De schudding hierdoor te weeg gebragt, was zoo sterk, dat de gansche stad sidderde; de verwoestingop de plaats zelve daardoor te weeg gebragt, verwekte de verbazing van alle mannen van het vak. OFFICIEEL, HIEUW I. Eerste Huwelijksafkondiging. Leiden 30 September 1860. Pieter de Haas, jm. 25 j. en Cornelia Magdalena Japikse jd. 25 j. - Hendrik Pon jm. 29 j. en Catharina Johanna de Vroede, jd. 32 j. - Jacobus de Haay, jm. 23 j. en Frederika Maria Jannetje Zandvliet, jd. 24 j. - Antonie Viele, jm. 26 j. en Susanna Schmidling, jd. 27 j. - Johannes Dekker, jm. 25 j. en Jannetje Lares, jd. 24 j. - Pieter Pels, jm. 31 j. en Sara Catharina van der Ree, jd. 30 j. - Thomas de Fey, jm. 25 j. en Jacoba Maria van der Spree, Wed. van Adolf Crama, 36 j. - Jacobus van der Heyden, jm. 35 j. en Chris tina Chatharina van Venetien, jd. 31 j. - Jodocus Koster, jm. 25 j. en Catharina Cucler, jd. 23 j. - Fredrik Hendrik van den Brink, jm. 32 j. en Hendrika Antonia Groeneveldt jd. 29 j. - Philippe Boucher, Wedr. Johanna Catharina Stra- tenus, en Johanna Elisabeth van Assen, jd. - Johannes van Kooperen, gediv. man van Alida van Klaveren, 45 j. en Eli sabeth van der Zwiep, Wed. Willem van der Ham, 35 j. - Cornells Johannes van der Hart, jm. 21 j. en Anna Maria Schreiders, jd. 20 j. - Jan Hendrik Burgersdijk, jm. 35 j en Jacoba Maria Lankhoorn, jd. 37 j. JF. MAIN TIF. NJ1RAJ Si brengen hunne geëerde Begunstigers ter kennis, dat in hun MAGAZIJN thans voorhanden zijn de SCHOONSTE uit de Fabrijk van ERARD, zoo wel Concert als Salon, wijders uitsluitend Eerste Q.ualiteit (Construction Riche et Ordinaire.) Alle deze worden geleverd voor de zelfde prijzen (als hebbende nimmer als huur- ïnstrwnenteti diensten gedaan) als ze door zijne respectieve Fabrijkanten zijn vast gesteld. VAN is voorhandenEen ruim en geheel nieuw assortiment Speelkaarten voor Whist-, Ombre- en Picketspelwaarvoor wij in de gelegenheid gesteld zijn deze tegen zeer billijke prijzen te noteren. Verder vestigen wij de aandacht op de bij ons verkrijgbaar zijnde Schildcrbe- lioeftcn als: OLIE-en WATERVERW in TUBUSSEN, dit laatste (Watervenv in Tubusse») iets geheel nieuws en nog wei nig bekendkan met de beste qualiteit der zoo gunstig bekende Ackerman's verw concureren, en is, door bare vloeibaarheid, oumiddelijk voor het gebruik gereed. Elke kleur wordt afzonderlijk verkocht, doch is ook verkrijgbaar in zeer doelmatige en elegante blikken doozeti met 12, 18 en 24 Tubussen. Paletten van hout en porselein. Schilderdoek. Marter en andere Penseelen. Mastic Vernis, en meer andere benocdigdheden voor Schil der- en Teekenkunst. Tevens geven wij bij deze kennis, dat wij weder eene nieuwe sortering beste Schrijf-Inkt hebben ontvangen in krui ken en flesschenals ook van de tegen woordig zoo algemeen gezochte Aliza- ria-Inkt. Ten slotte maken wij nog melding van een bij ons voorhanden zijnde geheel nieuw artikel, als Le|jen van Papier, met houten randen in verschillende grootte en zeer goedkoop. MBij de, op den 29sten September 1860 in het lieer en-Logement aan den Burg te Legden gehoudene veiling, is de KOREN WIJNBRANDERIJ, genaamd: „We Wrle Kroonen", met annex WOONHUIS, staande en gelegen te Legden., aan de Oude Vest, in bod gebragt op5'100. Nader verhoogd met500. Zullende de afslag derzelve perceelen ter zelfder plaatse geschieden op Zaturdag den 6den October e. k., des avonds ten 7 ure. Nadere inlichtingen zijn te bekomen, ten Kantoren-van de Notarissen Mr. J.L. KLA VERWEIDEN en A. VAN LEEUWEN te Legdenterwijl ten Kantore van laatst genoemden verhoogingen zullen worden aangenomentegen genot van één vijfde van iedere verhooging.

Leidsch Dagblad | 1860 | | pagina 3