N°. 183. Dingsdag 2 October. A0. I V Binnenlandsch Nieuws. LEIDSCH Deze Courant verschijnt eiken dag, be halve Zon- en Feestdagen, en kost voor Leiden 1.95, en franco per post ƒ2.80 in de drie maanden. De prijs der Advertentiën is voor eiken regel Zes Cents, behalve 35 Cents zegel recht, 'voor elke plaatsing. Afzonderlijke Nommers Vijf Cents. Spoortreinen van Leiden naar 's GravenhageDelft, Schiedam en Rotterdam te 10 u. 6 m.; 12 u. 58 m.; 6 u. 3 m.; 9 n. 13 m. Naar Haarlem en Amsterdam te 8 u. 47 m.; 1 u. 3 in.; 4 u. 47 m.; 7 u. 57 m. Stoomboot van Leiden (Ligplaats Haven) naar Amsterdam, Maandag ochtends 4 u., de overige werkdagen 5 u.; van Amsterdam (Beerebijt) naar Leiden 's middags 2 u. Postbusligtingen aan de Lakenhal, aan de Katoenfabriek en op de Nieuwstraat: 'smorgens te 7 ure 55 min., '9middags te 12 ure, 'snamid dags te 3 ure 45 min., 's avonds te 8 ure 10 min. Zittingen van het Gemeentebestuur. Gemeenteraad op onbepaalde tijden. - Burgemeester en WethoudersMaandagen Donderdag te 11 ure. - Commissie van Fabricage, Dingsdag te 12 ure. - Burgemeester, dagelijks te 10 ure. - Bureau der Plaatselijke Secretarie is open dagelijks van 104 ure. - Thesauriedagelijks van 102 ure. - De Gemeente-Architect is te spreken te zijnen huize op den Ouden Singel, 'smorgens van 910 ure. Kantoor der Plaatselijke Accijnsen, dagelijks van 8—1 ure en van 36 ure. Kantoor der In- en Uitgaande Rechten en Accijnsen, dagelijks van 91 ure en van 36 ure. Kantoor van 'sRijks Directe Belastingen, Maandag, Dingsdag, Woensdag en Donderdag van 92 ure. Kantoor van Zegel, Registratie dagelijks van 84, van de Hypotheken en het Kadaster, van 94 ure. Z. M. de Koning heeft tot ridder der orde ran den Nederl. Leeuw benoemd den Graaf de Perponcher en tot officier der orde van de Eikenkroon den Graaf von Haerseler, beide adjudanten van Prins George van Pruissen. Z. M. heeft benoemd tot Secretaris der Spoorweg-com missie den kap. J. P. de Bordes van het corps ing., mineurs en sappeurs- en als ingenieursom onder de leiding dier commissie voor de spoorwegen werkzaam te zijnden kap. J. A. Kool, vroeger kap. bij het corps voorn., J. Witsen Elias civiel ingenieur, en M. Simonleeraar in de waterbouwknnde aan de kon. Academie te Delft. Z. M. de Koning en Z. K. H. de Prins van Oranje zijn Maandag morgen te 5 ure met een extra-trein uit de residentie naar het Loo vertrokken ten einde aldaar gedurende eenigen tijd te verblijven. De Commissie uit het Provinciaal Gerechtshof in Zuid- Holland, zamengesteld uit de raadsheeren Mrs. R. J. T. de Bordes en Jhr. Beelaerts van Blokland en den heer Mr. van Galen, prokureur generaal bij gemeld hof, zal op den 8e" November a. s. zitting houden in een der lokalen van gemeld hof tot het afnemen van het examen van hendie den graad van Kandidaat-notaris verlangen te verkrijgen. Den adspiranten wordt herinnerd, dat zij voor dien tijd de benoodigde stukken franco aan den heer Griffier bij bovengemeld hof moeten toe zenden. De Arrondissements-rechtbauk te Hoorn heeft den ver antwoordelijken drukker en uitgever van het Weekblad voor Purmerend vrijgesproken van de beschuldiging, wegens laster lijke aantijgingen tegen den heer Kaars Sypestein te Krommenie betrekkelijk de laatste verkiezingen. Te Heelsum werd door den papierfabriekant N. Papne- koek het 150-jarig bestaan van zijn molen onder de firma Gebr. Pannekoek herdacht. De directeur van het postkantoor te Vlissingen is ten ge volge van een voorloopig bevel van aanhouding naar het huis van arrest te Middelburg overgebragt. Uit Brussel wordt berigt, dat de Belgische regering het voornemen heeft een premie van 5000 francs uitteloven voor een Histoire parlementaire de la Belgique depuis le XVII siècle. In het rapport daartoe betrekkelijk wordt gezegddat de be langrijkste documenten voor de zamenstelling van dit werk zich bevinden in de Nederlandsche archieven en vooral in die te Leiden berusten. In het Kiesdistrict Tiel wordt tot lid der Tweede Kamer in plaats van Mr. J. M. de Kempenaer aanbevolen de heer van Lith de Jeude. Te Haarlem is het maken van een weg en brug van daar naar den Haarlemmermeerpolder aanbesteed voor 15,280 te Rotterdam het stellen van een ijzeren kraan aan de ^illems- kade voor 21,998, te Schagen het bouwen eener R. K. pas torij voor 14,800 en te 's Gravenhage het bouwen van een schoollocaal in de Lepelstraat voor 16,588. De heer P. van der Grijpgedurende eenige jaren zeer verdienstelijk lid van het Hollandsch tooneelgezelschap in de residentie, doch in den laatsten tijd door ziekte verhinderd ten tooneele te verschijnen, is 11. Vrijdag, terwijl hij naar zijn ge woon koffijhuis ging, onder een nieuwen aanval van beroerte eensklaps bezweken. Hij was een in alle opzigten beschaafd en zedelijk menschdie algemeene achting genoot. Het concert door Rosa de Vries in den Koninklijken Schouwburg te 's Hage gegeventen voordeele der arme Weduwen en Weezen van de verongelukte Scheveningsche visschers, heeft zuiver de som van 624 opgebragt. De Gemeenteraad van Dordrecht heeft in zijn zitting van Zaturdag II. benoemd tot leeraar in de Nederlandsche taai en letterkunde, Vaderlandsche geschiedenis enz. aan het ste delijk gymnasium aldaar, den heer H. L. de Vries, laatstelijk eersten onderwijzer aan het Instituut van den heer C. A. Bar nier te 's Gravenhage. Door Bestuurders van de Algemeene Doopsgezinde So ciëteit is tot proponent bij dat kerkgenootschap bevorderd de heer J. Attema, van Leeuwarden, die onmiddellijk daarna is beroepen tot leeraar bij de Doopsgezinde gemeente te Nijmegen. Beroepen tot predikant bij de Hervormde gemeente te Kortgene (Zeeland) Ds. A. Piper, thans te Waarder; - bij de gemeente Graafschap, staat Michigan (Noord-Amerika), ander maal, Ds. P. J. de Groot, pred. bij de Chr. Afgescheidene gemeente te Schiedam. In de Algemeene vergadering der leden van het Genoot schap Mathesis Scientiarum Genitrix, Vrijdag 11. alhier gehou den, zijn tot bestuurders benoemd de HH. P. G. Houthuysen, E. J. Hoos, Dr. E. van der Ven en J. van Ileukelom Jr., in plaats van den heer S. Meerburg Jr., die overleden is, en van

Leidsch Dagblad | 1860 | | pagina 1