GESCHENK LEIDSCHE JEDGD Christelijke Belangen. COURANTEN - LEESINRIGTING meer dan billijk; een fiacre wordt gebaald, de schuldenaar stapt er inontdoet zich van de genoemde kleedingstuk- ken en reikt ze uit het raam aan zijnen schuldeischer over, die zijn eigendom in ontvangst neemt en zich onder het scha terend gelach van het publiek verwijdert. De sansculotte iu den fiacre krijgt intusschen van de toeschouwers een broek en een kiel te leenmaakt voor de lagchende menigte in zijn nieuw kostuum eene buiging en verdwijnt om den hoek der nabijgelegen straat. Te Jemappes heeft in de koloniën St. Henriette een vreesselijke ontploffing plaats gehad. 250 arbeiders waren er op dat oogenblik in werkzaammaar slechts 9 zijn gedood en 12 gekwetst. Te Manchester is de getraliede brug over het Rochdale- kanaal ingestort. Van de 150 personen, die zich op de brug bevondenzijn slechts een 20-tal in het kanaal gevallen en behalve een meisje van 12 jaren gelukkig gered. Prins Lucien Bonaparte, neef des Keizers, die langen tijd in Engeland verblijf gehouden heeftzal spoedig naar Frankrijk vertrekken. Prins Napoleon houdt zich steeds in Schotland met pleiziertogtjes onledig. Zondag jl. werd te Heathstownprovincie Meath, in Ierland, een aanslag op het leven van den heer Richard Dyos beproefd, terwijl hij in zijn rijtuig van de Athboy kerk huis waarts keerde. Eenige moordenaars in vrouwenkleederen en met de aangezigten zwart gemaakt, vuurden op hem vanach ter een heining. Eenige stukken ijzer, waarmede de moord tuigen geladen warenkwetsten hem een weinig en vlogen ver volgens in de kleederen van den koetsierdie naast hem zat. Dit is reeds de vierde aanslag op zijn leven. De oorzaak dier gewelddadigheid is onbekend. Een belooning van J8 100 is uitgeloofd voor de ontdekking van den moordenaar. Te Hamburg worden voorbereidende maatregelen geno men tot oprigting van vrijwilligercorpsen. Te Ellrich nabij Nordhausen is deze week een felle brand uitgebarsten, die, door een hevigen storm aangewakkerd, zoodanig toenam, dat twee derden van die plaats, waaronder de kerk, het postkantoor, de gemeenteapotheek enz., zijn in den asch gelegd, waardoor thans eene menigte ingezetenen van die buitendien zeer behoeftige gemeente in den nijpendsten nood verkeeren. Te Berlin had Zaturdag jl. niet ver van de plaatswaar de heer v. Hinckeldey in een duel viel, een ander duel onder zonderlinge omstandigheden plaats. Twee jonge lieden, die elkander geheel vreemd waren, kregen in een gezelschap, waar zij toevallig bijeenkwamen, twist, tengevolge waarvan de een van den ander een schriftelijke uitdaging op de pistool ont ving. De brief geraakte echter in handen van de tweelings- zuster van den gedaagde en daar zij op haren broeder veel geleek, besloot zij in zijne plaats te gaan en voerde dit be sluit werkelijk uit. De tegenpartij had hiervan echter kennis bekomen en was galant genoeg zijn pistool in de lucht af te schieten. Doch niet zoo de jonge dame, die haren tegenstan der, gelukkig echter slechts ligtaan den schouder wondde. Advertentiën. Voor de menigvuldige blijken van be langstelling bij bet voltrekken van ons Huwelijk ondervondenbetuigen wij bij deze, ook namens wederzijdsche betrekkin gen, onzen welmeenenden dank. M. M. COUVÉE. A. H. COUVÉE Schaap. 's Geavenhage 29 September I860. VEREENIGING VERGADERING op Dingsdag den 2den October 1860, des avonds ten half acht ure, in de ZAAL, Noordeinde, Wijk I. N°. 29. Spreker: Ds. J. G. VERHOEFF, van Zevenbergen. J. COUVÉE Az., Secretaris. Bij het Bestuur zijn toegang-billetten verkrijgbaar, voor zoo ver er plaatsen beschikbaar zijn. Nederlaudsch onderling Pensioen- en Weduwenfonds. Gevestigd te Leiden. Goedgekeurd bij Koninklijk besluit van 24 Julij 1S60 N°. 54. Deze inrigting verzekert Pensioenen op of na zestigjarigen leeftijd, benevens We- duwengelden. Reglementen alsmede inlichtingen zijn te bekomen bij de Directeuren G. J. ROLLANDET, Mr. C. A. DE YASSY, M. H. ESSER. SCHOUWBURG TE LEIDEN. Op Maandag 1 October 1860. (Op algemeen vereerend verlangen.) Eene Tweede en Laatste Voorstelling dei- Chinezen Amerikanen, Ongel- schen eD Wegers, wier wondervolle vertooningen in Europa nimmer zijn ge zien dan alleen te Londen en nu onlangs te Amsterdam en Rotterdamalwaar zij de grootste hulde hebben ingeoogst. De Billetten détailleren de Voor stelling nader. NIEUWE Nieuwen Rijn, Wijk VII. N°. 58. De Ondergeteekende beveelt zich tot het bezorgen en afhalen der meest gelezen Dag- en Weekbladen, in alle wijken dér Stadgeschiedt met alle mogelijke accuratesse tegen solide en vaste Con tri- butiënals ook tot het verrigten van Druk- en Bindwerk, het plaatsen van Advertentiën van Geboorten Hu welijken en Sterfgevallen als anderzints. J. F. SCHIMMEL, Trekpleister van Albespeyres. Op het vel gelegd met de zwarte kant, welke kleeft, trekken zij eene blaar in 6 of 8 uur, terwijl de gewone pleister 24 uren noodig heeft. Het papier van Albespeyres onderhoudt vervolgens, op zich zelfeene overvloedige en regelmatige etteriug, zonder reuk of pijn. Sints meer dan 40 jaren zijn de blaartrekkende pleisters van Albespeyres gedurig aanbe volen door de beroemdste geneeskundigen, professorenchefs van hospitalenleden van geleerde genootschappenop bevel van den raad van gezondheid zijn zij ge bruikt bij de militaire geneeskundige dienst in Frankrijk; het is eene der zeldzaamste verbeteringen waarvan de geneesheer nota moet nemenschreef het Institut medi cal. Bij den uitvinder te Parijsfau bourg Saint-Denis80 en in de apothe ken en droogistwinkels van alle landen die voorzien zijn van de echte aanbeve lenswaardige fransche geneesmiddelen. Daar een namaker reeds tot een jaar ge vangenisstraf is veroordeeld, moet men steeds letten op den naam van Albespey res op ieder blad en zich verzekeren van de echtheid. Bij A. W. SYTHOFF is verkrijgbaar: OP DEN 3»™ OCTOBER. Met Plaatjes. Dit werkje verdient om de doeltreffende behandeling van eene voor elk Leidenaar zoo belangrijke gebeurtenis alle aanbeveling. In een goeden geest en zonder dat het ge weten van wie ookgekwetst wordtmaakt de algemeen geachte schrijver de kinderen in de eerste plaats bekend met de oorzaak van 's lands toestand bij het beleg en ont zet van Leidenverhaalt vervolgens meer opzettelijk den loop van dat beleg en ont zet, om ten slotte het bestuur eener wijze en liefderijke Voorzienigheid daarin te doen opmerken. Hij keurt de beruchte beeld stormerij, ter verkrijging van godsdienst vrijheid ontstaan met alle weidenkenden af en beschouwt het beleg alleen als eene poging tot onderdrukking van de zucht naar gewetensdwang, terwijl hij het ontzet beschouwt op eene gemoedelijke wijze, als eene uitstekende en gedenkwaardige proeve SpaDje heeft thans 200 mijlen spoorwegen, terwijl nog 50 mijlen in aanleg zijn. VOOR Aanvang ten 7 ure. Boek- en Pabierhandelaar. VOOR DE

Leidsch Dagblad | 1860 | | pagina 3