N0. 182. Maandag 1 October. Binnenlandsch Nieuws. Naar men verneemt, zal door een Fransch-Belgische Maatschappij bij de Regering aanvrage worden gedaan om con cessie tot den aanleg van een spoorweg tusschen Arnhem en Nijmegen. LEIDSGH Deze Courant verschijnt eiken dag, be halve Zon- en Feestdagen, en ko9t voor Leiden ƒ1.95, eu franco per post 2.80 in de drie maanden. De prijs der Advertentiën is voor eiken regel Zes Cents, behalve 35 Cents zegel recht, voor elke plaatsing. Afzonderlijke Nommers Vijf Cent9. Spoortreinen van Leiden naar 's GravenhageDelft, Schiedam en Rotterdam te 10 u. 6 m.; 12 n. 58 m.; 6 u. 3 m.; 9 u. 13 m. Naar Haarlem en Amsterdam te 8 u. 47 m.; 1 u. 3 m.; 4 u. 47 m.; 7 u. 57 m. Stoomboot van Leiden (Ligplaats Haven) naar Amsterdam, Maandag ochtends 4 u., de overige werkdagen 5 u.; van Amsterdam (Beerebijt) naar Leiden 's middags 2 u. Postbusligtingen aan de Lakenhal, aan de Katoenfabriek en op de Nieuwstraat: 'smorgens te 7 ure 30 min., 'smiddags te 12 ure, 'snamid dags te 3 ure 45 min., 's avonds te 8 ure 30 min. Zittingen van het Gemeentebestuur. Gemeenteraad op onbepaalde tijden. - Burgemeester en WethoudersMaandag en Donderdag te 11 ure. - Commissie van Fabricage, Dingsdag te 12 ure. - Burgemeester, dagelijks te 10 ure. - Bureau der Plaatselijke Secretarie is open dagelijks van 104 ure. - Thesaurie, dagelijks van 102 ure. —Be Gemeente-Architect is te spreken te zijnen huize op den Ouden Singel, 's morgens van 910 ure. Kantoor der Plaatselijke Accijnsen, dagelijks van 81 ure en van 36 ure. Kantoor der In- en Uitgaande Rechten en Accijnsendagelijks van 91 ure en van 36 ure. Kantoor van 'sRijks Directe Belastingen, Maandag, Dingsdag, Woensdag en Donderdag van 92 ure. Kantoor van Zegel, Registratie dagelijks van 84, van de Hypotheken en het Kadaster, van 94 ure. Naar wij vernemen heeft het Z. M. den Koning behaagd te benoemen tot grootkruis der orde van de Eiken-kroon den Staatsraad, Commissaris des Koningin de provincie Zuidholland, Jhr. ridder van der Heim van Duivendijke. Het heeft Z. M. den Koning behaagd den heer J. B. Wallagh, gebreveteerd dentiste, te benoemen tot Hds. Hof- tandmeester. Z. M. heeft benoemd bij de militaire veterinaire dienst tot paardenarts 3e kl. bij het 1® reg. dragonders J. J. Postma; bij het 2e reg. dragonders E. H. A. H. Boudewijns, en bij de landraagt tot officier van gezondheid der 2e klasse, dien van de 3e klasse J. van Dorsten- tot ijker van het vaatwerk te Am sterdam G. K. Brielsch, Commies-roeijer aldaar. In de maand October zal, naar men zegt, een belangrijke verplaatsing van officieren van gezondheid geschiedenin ver band met de indeeling van een groot gedeelte van het militair geneeskundig personeel bij de korpsende hoofdofficieren en de oudste officieren der eerste klasse zouden bij de hospitalen worden geplaatst, terwijl de jongst aangestelde chirurgijn-ma joors bij de regementen zouden worden ingedeeld. De oprigting van een depotbataillon bij het reg. Gre nadiers en Jagers is thans tot stand gekomen. Het zal worden gecommandeerd door den luit.-kolonel Beeckman, van het 2® bat., de Grenadier-compagnie door kap. van Doorninck en de Jager compagnie door kap. Storm de Grave. De heeren L. van Bakkenes en Co., Joh. Noman Zoon, J. Noordendorp en J. H. Scheltema, boekhandelaren, hebben een adres tot Z. M. den Koning gerigtwaarin zij om de daarin vermelde redenen verzoeken1°. verlaging van het frankeergeld per landmail voor gedrukte stukken in het algemeen2°. sta king van het vorderen van het zegelrecht voor buitenlandsche tijdschriften, per landmail van hier naar Nederlandsch Indie te verzendenvoornamelijk omdat op die wijze een voor den han del belemmerend doorvoerrecht wordt geheven3°. vrijgevige toepassing van de bepalingen betreffende het verzenden per landpost van gedrukte stukken naar Nederlandsch Indie. Bij de Koninklijke Militaire Academie is op den l«n Sept. jl. op wachtgeld gesteld de hoogleeraar Badon Ghyben, - een man, die door zijn uitstekende kennis, zijn volhardenden en toch dikwijls zwaar beproefden ijver, zijn achtenswaardig karak ter en zijn uitmuntende hoedanigheden verre verheven was bo ven de positie, welke hij zich daardoor in de Maatschappij verworven had, - althans indien men haar beoordeelt naar de daaraan verbondene stoffelijke voordeelen. - Het personeel der Academie heeft hem als blijk van hoogachting een geschenk in zilver en een honderdtal photografie-portretten aangeboden. Blijkens een overzigt van den uitvoer van eenige der katoenen ,fabriekaten naar Nederlandsch Indië zijn gedurende de zes eerste maanden van 1860 uitgevoerd 792185 stukken lijnwaad van verschillende soort, waarvan 272050 door de Ne- derlandsche ^Handelsmaatschappij en 520135 door particuliere handelshuizen. De aanvoer van ruw en gesponnen katoen uit Engeland geeft te Kampen bijzondere levendigheid. Onder de ijzeren werk tuigen voor het nijvere Twenthe aldaar aangebragt was ook een stoomketel, wegende 8000 Ned. ponden, bestemd voor een fabriek te Hengelo. Gisteren is een vrouw in de drie Hoekjes te 's Hage voor een rijtuig uitgegleden en gevallenwaardoor zij met de borst onder de wielen is geraakt. Zij heeft daardoor belangrijke kneuzingen en verwondingen verkregen. Het examen voor de telegrafie-leerlingen is afgeloopen; - die er zich toe hebben aangemeldzijn allen aangenomen. Bij het Stedelijk Gymnasium te Amsterdam verlangt men onderwijzer in de Hoogduitsche taal. Hoogst^opmerkelijk is een besluit, dezer dagendoorden Gemeenteraad van Haarlem genomendoor te bepalendat de inrigting of nieuwe organisatie der politie wordt verdaagd, uit hoofde eerlang de nieuwe rechterlijke indeeling wordt verwacht en de eventuele afschaffing der gemeenteaccijnsen verscheidene personen buiten betrekking zal doen gerakendie bij de policie konden worden geplaatst. De storm, die Dingsdag 11. heeft gewoed, veroorzaakte wederom veel schade en onderscheidene ongelekken. Bij Mar ken is een kolenschip gezonkenwaarbij de schipper en zijn vrouw alles hebben verloren. Twee visschersschuiten zijn bij het fort de Nolle onder Vlissingen tegen het strand geworpen en zijn door het volk verlaten omdat er weinig hoop bestaatdie te kunnen afbrengen, terwijl een derde schuit geheel zon-

Leidsch Dagblad | 1860 | | pagina 1