Buitenlandsch Nieuws. Advertentiën. SCHOUWBURG TE LEIDEN. Op Maandag 1 October 1860. (Op algemeen vereerend verlangen.) OPENBARE VERK00PING, Volgens een brief uit Napels van den 22en Sept. zou Garibaldi pas daags te voren vertrokken zijn om Capua aan te tasten, waar 24,000 vrijwilligers de linie van Cajazzo hadden bezet; de Koninklijke troepen hadden echter Cajazzo hernomen en weder den rechteroever van de Volturno bezet. Latere be- rigten zullen dit moeten ophelderen. Voorts wordt in dit berigt gezegd, dat de generaal Bosco en de kardinaal-aartsbisschop van Napels uit het land verwij derd, dat al de kerkelijke goederen geconfiskeerd zijn en dat men in de stad voor buitensporigheden beducht begon te wor- den. Ten slotte wordt bij wijze van gerucht gezegd, dat de generaal Medici gesneuveld is. Uit Napels wordt geschreven, dat de mannen, die Ga- ribaldi omringen, zich overtuigd houden, dat de Franschen te Kome, bij de nadering der troepen van Garibaldiniet zullen vechten. Het officieel orgaan, van Napels deelt een nieuwe pro clamatie van Garibaldi mede, waarin hij allen oproept, om zich onder zijn banier te scharen. *Laat ons nu de vreemdelingen in Kome opzoekenom alsdan gezamenlijk met de Sardinische troepen naar Venetie opterukken. Italië moet vrij en één zijn, onverschillig of den magten der aarde dit behaagt of niet. In dien wij sterk zijn, dan zullen wij onzen pligt en onze rechten weten te handhaven. De bisschop van Sorrente is op last van het voorloopig Napelsche Gouvernement gearresteerd omdat hij getracht heeft een reactionnaire beweging te provocerendoor de kerksiera den met rouwdoek overtrokkenopenlijk ten toon te stellen. De zaak had evenwel juist een tegenovergestelde uitwerking, daar hij terstond door de bevolking als onruststoker werd aan geklaagd. Alexander Dumas gaat voort met te Napels de komische rol te vervullen. Men weet, dat de dictator hem heeft benoemd tot directeur der musea en der opgravingen. Men zegt, dat de romanschrijver den post heeft aanvaard, maar op voorwaarde van geen eed te moeten doen aan Victor Emanuel. Alex. Dumas is altoos fier op den titel van Franschman hetgeen hem niet belet alle dagen door de straten van Napels te wandelen met een vrouw in manskleederen. Dat is toch de excentriciteit wat ver gedreven. In een conferentie, die de Russische Minister van Bui- tenlandsche Zaken met den Franschen Gezant te Petersburg heeft gehouden over de Italiaanscbe aangelegenhedenheeft eerst genoemde zijn oprechte begeerte kenbaar gemaakt, om de vriendschapsbetrekkingen met Frankrijk te handhaven doch er bijgevoegddat Sardinië door het bondgenootschap met Frankrijk het Europeesch evenwigt bedreigt. Rusland zou aan zijne roeping te kort doen, indien het met de andere bedreigde Staten niet zijne stem verhief ter verdediging van de maat schappelijke orde. Dit is het doel der bijeenkomst te Warschau. Naar men uit Petersburg meldt, heeft thans in vele dee- len van het' Russische rijk eene zoo groote emigratie onder de Israeliten plaats, dat de regering zich daarover bezorgd betoont. Met het doel om daaraan een einde te maken, heeft zij de plaatselijke autoriteiten gelast de Israeliten opmerkzaam te maken op zekere wettelijke bepalingen, waarbij elke poging om het land bij oogluiking te verlatengestreng wordt gestraft. Met de Phoebe zijn berigten van de Kaap de Goede Hoop de dato 21 Augustus ontvangen. Het oorlogschip Euryalus met Prins Alfred aan boord was den 24en Julij aangekomen. Z. K. H. had een zeer hartelijke ontvangst genoten. Des avonds had een algemeene illuminatie plaats gehad. Sedert had de Prins in gezelschap van den gouverneur George Grey de Paarl, Stel- lenboschAlgoa BaaGrahams Town en andere plaatsen be zocht. Ook was hij de grenzen overgetrokkenom een bezoek afteleggen bij Moshesh en den Oranje-vrijstaat. Tegen 1 Sep tember werd de Prins in de Kaapstad terug verwacht, als wan- nees hij den eersten steen zoude leggen aan den zeebreker en het zeemanshuis. Hij zoude verscheidene andere festiviteiten bij wonen en in de eerste helft van September naar Engeland terugkeeren. Maandag 1 October 1860 te één uur zal de Rabbijn Dr. CHRONICK eene re devoering houden in het lokaal Tot Nut van V Algemeen. Toegangbilletten zijn verkrijgbaar bij de Heeren Mr. L. DE HARTOGBreede- j straatM. HARTOGHoogewoerdJ. CA- HEN Jr., Maarsmanssteeg en L. VAN KAALTEBreedestraat. Eene Tweede en Laatste Voorstelling der ChinezenAmerikanen, Engel- schen en Siegers, wier wondervolle vertooningen in Europa nimmer zijn ge zien dan alleen te Londen en nu onlangs te Amsterdam en Rotterdam alwaar zij de grootste hulde hebben ingeoogst. De Billetten détailleren de Voor stelling nader. Aanvang ten 7 ure. De PROVINCIALE INSPECTEUR van het Lager Onderwijs in Zuid-Hol land maakt bekend, dat de EXAMINA voor het verkrijgen van AKTEN van Be kwaamheid tot het geven van Schooi en Huisonderwijs zullen worden ge houden voor zoo veel Zuid-Holland be treft, op Woensdag den 10en October e. k., en volgende dagentelkens aan te vangen des voormiddags ten negen ure, in het Lokaal Diligentiain het Lange Voorhout te 's Graven hage, en dat de verdeeling der Examina over de verschillende dagen is vastgesteld als volgt: Op Woensdag 10 October Examina voor de Akte van Hoofdonderwijzer. (NB. Dit Examen wordt op Donderdag voortgezet.) Op Vrijdag 12 October Examina voor de Akte in de Wiskunde, Natuurkunde, Teekenen, Gymnastiek en Landbouwkunde. Op Zaturdag 13 October Examina voor de Akte in de Engelsche en Duitsche Taal (Onderwijzers). Op Maandag 15 October Examina voor de Akte van Hulponderwijzer. (NB. Dit Examen wordt op Dingsdag voortgezet.) Op Woensdag 17 October Examina voor de Akte van Hoofdonderwijzeres. Op Donderdag 18 October Examina voor de Akte van Hulponderwijzeres. Op Vrijdag 19 October Examina voor de Akte in Vrouwelijke Handwerken en de Fransche Taal. Op Zaturdag 20 October Examina voor de Akte in de Engelsche en Duitsche Taal (Onderwijzeressen). De aangifte bij den Schoolopziener moet geschieden vóór den 27en September e. tc. Tot het Examen wordt niemand toegela ten die niet bij die aangifte overlegt de Bescheiden, bij Art. 42 der Wet op het Lager Onderwijs gevorderd, en bove - dien de vroeger verkregen Akte, zoo de Examinandus reeds een Onderwijzersrang bezit. De Provinciale Inspecteur van biet Lager Onderwijs in Zuid-Holland H. J. VAN DER HEIM. ingevolge verleende autorisatie van de Arrondissements-Regtbank te Legdenten huize van F. FILIPPO aan het Leyderdorpsche hek onder Leg- derdorpop Woensdag den 10den October 1860 bij opbod en op Woensdag den 17den October I860 bij afslag des voormiddags ten elf ure van Eene hechte, sterke en weldoortimmerde BOUWMANSWONING, geteekend met N°, 266, bestaande in eene Woonhuizing met Koestal voor 30 Koebeesten, Schuur, Hooiberg, Bepooting en Beplanting, met diverse extra beste en goed toegemaakte partijen zoo Wei- als Hooiland, alsmede een klein gedeelte Boschhakhout en Tuin daaraan behoorende, alles staande en bij elkander gelegen aan den lagen Rijndijk nabij de Doesbrug in den Achthovencr polder onder Legderdorpbekend bij het Kadaster onder Sectie C. Numero's 2, 40, 41, 47 tot en met 50, 54, 55, 56, 353 tot en met 364, 432 en 433, te zamen ter grootte van 20 bunders 11 roeden en 48 ellen. Aangeslagen in de grondlasten over 1860 wegens gebouwde eigendommen tot 6.32. En wegens ongebouwde eigen dommen tot 137.38. In het Rijnlandsch bundergeld over dezen jare tot 0,60 per bunder. In de binnenlandsche kosten over 1859 tot 0,35 per bunder. Aan pol- derlasten over 1859 tot 1,75 per bunder. Te aanvaarden de woning 1 Mei 1861

Leidsch Dagblad | 1860 | | pagina 3