PATENTWET. Advertentiën. Leïden, 24 September 1860. 2 i\ 3 Gemeubileerde Kamers. SCHOUWBURG TE LEIDEN. OPENBARE VERKOOPING, neraal Cialdini te Castel-Fedardo op den Generaal Lamoricière behaaldschitterender geweest dan men dacht. Terwijl toch eerst gemeld werd dat hij zes stukken op den vijand had veroverd en 50 officieren krijgsgevangen heeft gemaakt, blijkt het thans dat 11 stukken en 150 officieren in zijne handen zijn gevallen. Het blijkt, dat tusschen Garibaldi en de Sardinische re gering nog onophoudelijk onderhandelingen plaats hebben, zeer ze ker met het doel, om zoo mogelijk tot eene overeenstemming te geraken. Zoo is de graaf de Vimereati uit Turin naar Na pels vertrokken met een zending bij den dictator, terwijl de Markies de Pallavicino te Turin is aangekomenbelast met eene zending van Garibaldi. Een brief van den vermaarden Italiaanschen priester Gavazzi, die in Londen door zijne predikatiën zooveel opgang gemaakt heeft, verspreidt veel licht over het werkelijk doel der Italiaanscke omwenteling. Het is, zegt hij, om geheel Italië onder den constitutionelen schepter van Victor Emanuel te brengen. De Engelschen moeten het denkbeeld laten varen, dat er iets Republikeinsch in de tegenwoordige beweging ligt daar zelfs de heethoofdigste Republikeinen hunne inzigten heb ben opgegeven voor de groote zaak der onafhankelijkheid een heid en constitutionele vrijheid. Ten slotte zegt hij het Lager huis dank voor zijne sympathie en vooral het Engelsche volk voor zijne betoonde hulp. Het bevestigt zichdat de heer Alexander Dumas tot directeur der Musea te Napels en der opgravingen te Hercu- lanum en Pompeji is benoemd, en ook met het schrijven van een groot pittoresk werk over Napels is belast. Op grond van mededeelingen uit Parijs liep te Londen het gerucht, dat Graaf Walewski weder aan het hoofd van het Pransch Ministerie zou optreden en dat de Oostenrijksche Gezant, Prins Metternich, te Parijs zou terugkomen, teneinde de diplomatische onderhandelingen ten opzigte van Italië aan- teknoopen en over den verkoop van Venetie te onderhandelen. Uit officiële opgaven blijkt, dat gedurende de jongst verloopen 10 jaren in Oostenrijk de belastingen 800 millioen fi. meer hebben opgebragt dan gedurende de 10 vorige jaren; de schuldenlast is gedurende diezelfde 10 jaren met 1300 mil- lioenen vermeerderd. De Morning Chronicle gelooft niet, dat de bijeenkomst te Warschau tot een verzoening tusschen Oostenrijk en Rus land leiden zal. Daartoe zou Gortschakoff niet langer op zijn post moeten zijn. Een buitengewoon correspondent van dat blad ontkent ten sterkste, dat Keizer Napoleon zou verlangd hebben de bijeenkomst te Warschau bijtewonen of daartoe door Keizer Alexander II zou uitgenoodigd zijn. Keizer Napoleon heeft Maandag den Ministerraad gepresi deerd die drie uren geduurd heeft. De Keizerin heeft zich in hare vertrekken opgesloten. Er zullen geene officiële receptien plaats hebben gedurende de veertien dagen van den grooten rouw, welke het hof te Saint Cloud zal doorbrengen. De heer Nigra verlaat Parijs. De Keizer heeft talrijke audientien verleend en den heer de Talleyrand ontvangen. Den geheelen dag door werd er drukke gemeenschap gehouden tusschen St. Cloud en verschillende ambassades. Bij gelegenheid van het bezoek des Keizers te Algiers werd aldaar een banket gegeven, waartoe ook de bey van Tu nis was uitgenoodigd. Deze heeft op den Keizer een toast uit- gebragtdie, door den Franschen consul-generaal voor Z. M. vertolkt, hierop neder kwam, dat de bey het zich tot een hooge eere rekende door den Keizer te zijn uitgenoodigdte meer omdat hij de eerste Mahomedaansche souverein was, aan wien dat genoegen te beurt viel. Hij verklaarde tevens in alles steeds het voorbeeld des Keizers te zullen volgen, omdat hij zich overtuigd hield, daardoor op de beste wijze het geluk zijner onderdanen te bevorderen. De Keizer beantwoordde dit met een toast, waarin hij te kennen gaf, hoezeer het hem verheugde, in den bey altoos een vertr ouwel ijken nabuur te zullen vinden. De bey heeft vervolgens den Keizer de insignia der orde van Nichan aangeboden, waarop de Keizer hem wederkee- rig het groot cordon van het Legioen van Eer heeft geschonken. Tijdens het bezoek aldaar heeft de Keizerin o. a. ook eene vereeniging van Arabische meisjes bij zich ontvangen. Gelijk men wel kan denkenwaren deze gesluijerd. De keizerindie zich gaarne met deze Oostersche dames een poosje wilde on derhouden, verlangde, dat zij zich ongesluijerd zouden vertoo- nen', en zag zich dus genoodzaakt, vooraf de aanwezige officieren en andere heeren uit de receptiezaal te verwijderen. Na afloop der audiëntie verklaarde H. M. zich over het onderzoek ten hoogste tevreden. In de laatst gehoudene Algemeene Ver gadering van de Neclerlandsche Maat schappij ter bevordering van Nijverheid zijn twee voorstellen behandeld, strek kende om bij de Hooge Regering op eene wijziging der Patent-Wet aan te dringen. De Vergadering besloot de Departemen ten uit te noodigen tot het opgeven der bezwaren die in hunnen kring tegen deze Wet mogten bestaan. In de Vergadering van het Eeydsche Departement, gehou den op den 22sten September j.l., is het Bestuur verzocht deze aangelegenheid te behandelen. Het neemt daarom de vrijheid allen, die gegronde bezwaren tegen de Pa tent-Wet kunnen aanvoerenuit te noo digen daarvan schriftelijkvóór den L5den November e. k., aan den Secretaris van het Departementsbestuur mededeeling te doen. Namens het Bestuur van het Depar tement Legden der Nederlandsche Maatschappij ter bevordering van Nijverheid A. H. VAN DER BOON MESCH Voorzitter. H. VAN HALL, Secretaris. In een fatsoenlijk gezin zonder Kinderen worden te Huur aangeboden GEMEUBI LEERDE KAMERS, op een vrolijken stand en terstond te aanvaarden. Adres: aan het Bureau van dit Dagblad onder Lett. O. Op Donderdag 27 September 1860. Eene enkele Voorstelling der Chine zen AmerikanenEngelschen en Wegers, wier wondervolle vertoonin gen in Europa nimmer zijn gezien dan alleen te Londen en nu onlaDgs te Amster dam en Rotterdamalwaar zij de grootste hulde hebben ingeoogst. De Billetten détailleren de Voor stelling nader. Aanvang ten 7 ure. ingevolge verleende autorisatie van O O de Arrondissements-Regtbank te Legdenten huize van F. FILIPPO aan het Leyderdorpsche hek onder Leg- derdorpop Woensdag den 10den October 1860 bij opbod en op Woensdag den 17den October 1860 bij afslag des voormiddags ten elf ure van Eene hechte, sterke en weldoortimmerde BOUWMANSWONING, geteekend met N°, 266, bestaande in eene Woonhuizing met Koestal voor 30 Koebeesten, Schuur, Hooiberg, Bepooting en Beplanting, met diverse extra beste en goed toegemaakte partijen zoo Wei- als Hooiland, alsmede een klein gedeelte Boschhakhout en Tuin daaraan behoorendealles staande en bij elkander gelegen aan den lagen Rijndijk nabij de Doesbrug in den Achthovener polder onder Legderdorpbekend bij het Kadaster onder Sectie C. Numero's 2, 40, 41, 47 tot en met 50, 54, 55, 56, 353 tot en met 364, 432 en 433, te zamen ter grootte van 20 bunders 11 roeden en 48 ellen. Aangeslagen in de grondlasten over I860 wegens gebouwde eigendommen tot 6.32. En wegens ongebouwde eigen dommen tot 137.38. In het Rijnlandsch bundergeld over dezen jare tot 0,60 per bunder. In de binnenlandsche kosten over 1859 tot 0,35 per bunder. Aan pol- derlasten over 1859 tot 1,75 per bunder. Te aanvaarden de woning 1 Mei 1861 en de landerijen den 15den December 1860. Dagelijks te bezigtigen. Nadere informatiën zijn te bekomen ten kantore van den Notaris A. J. RIJS- HOUWER, residerende te Soeterwoude nabij het Leyderdorpsche hekbij wien tusschen de veiling en afslag verhoogin gen zullen worden aangenomen tegen ge not van een vijfde van iedere verhooging.

Leidsch Dagblad | 1860 | | pagina 3