N°. 177. Dingsdag 25 September. A°. 1 Binnenlandsch Nieuws. LEIISOH lUltl.AV. Deze Courant verschijnt eiken dag, be halve Zon- en Feestdagen, en kost voor Leiden ƒ1.95, en franco per po9t 2.80 in de drie maanden. De prijs der Advertentiën is voor eiken regel Zes Cents, behalve 35 Cents zegel recht, voor elke plaatsing. Afzonderlijke Nommers Vijf Cents. Spoortreinen van Leiden naar '9 Gravenhage, Delft, Schiedam en Rotterdam te 9 u. 42 m.; 12 u. 7 m.; 3 u. 4 m.; 6 11, 9 111 9 11. 24 ni. Naar Haarlem en Amsterdam te 8 u. 26 ra.; 10 u. 58 m.; 12 u. 59 m.; 4 u. 58 m.; 9 u. 28 m. Stoomboot van Leiden (Ligplaats Haven) naolr Amsterdam, Maandag ochtends 3 u., de overige werkdagen 4 11. 30 min.; van Amsterdam (Bee- rebijt) naar Leiden 's raiddag9 2 u. Postbusligtingen aan de Lakenhal, aan de Katoen fabriek en op de Nieuwstraat: 's morgens te 7 ure 30 min., 's middags te 12 ure, 's namid dags te 3 ure 45 min., 'savonds te 8 ure 30 min. Zittingen van het Gemeentebestuur. Gemeenteraad op onbepaalde tijden. - Burgemeester en Wethouders, Maandagen Donderdag te 11 ure - Commissie van Fabricage, Dingsdag te 12 ure. - Burgemeester, dagelijks te 10 ure. - Bureau der Plaatselijke Secretarie is open dagelijks van 104 ure. - Thesaurie, dagelijks van 102 ure. - De Gemeente-Architect is te spreken te zijnen huize op den Ouden Singel, '9morgens van 910 ure. Kantoor der Plaatselijke Aocijnsen, dagelijks van 8—1 ure en van 36 ure. Kantoor der In- en Uitgaande Rechten en Accijnsen dagelijks van 91 ure en van 36 ure. Kantoor van 'sRijks Directe Belastingen, Maandag, Dingsdag, Woensdag en Donderdag van 92 ure. Kantoor van Zegel, Registratie dagelijks van 84, van de Hypotheken en het Kadaster, van 94 ure. Z. M. heeft tot Officier der orde van dei) Eikenkroon benoemd Mr. S. van der SwalmeGriffier der Staten van Zeeland. Z. M. de Koning heeft Zondag morgen te elf ure in een bijzonder gehoor ontvangen Z. K. H. Prins George van Pruissen. Z. K. H. Prins George van Pruissenvergezeld door Hü. adjudantenden Graaf von Perponcher en den Graaf von Haesrler en gevolg, is Vrijdag morgen in de residentie aan gekomen en aan het hotel Paulez afgestapt. HD. zal acht dagen in de residentie verblijven. Z. M. de Koning van Zweden en Noorwegen heeft Ds. J. J. van Oosterzee te Rotterdam benoemd tot ridder dei- orde van de Poolster. De Prins-Regent van Pruissen heeft den heer Ulveling, direct.-gen. der financiën van het Groothertogdom Luxemburg, benoemd tot ridder der orde van den Rooden Adelaar, 2e kl. De heer S. W. Ruysenaars, Consul-generaal der Neder landen te Egypte, is in de residentie aangekomen en aan het hotel de VEurope afgestapt. Men zegt, dat de kap. der genie de Bordes zal worden benoemd tot Secretaris der commissie voor den aanleg van Staats-Spoorwegen Naar men verneemt, is bij de Hooge Regering aanvrage voor eene concessie gedaantot exploitatie en kolonisatie van Hollanders in de kolonie Suriname, in den geest van het vroe ger plan tot vestiging op Borneo. In de Zitting der Tweede Kamer van Maandag 24 Sep tember is ingekomen eene missive van den heer Betz, kennis gevende dat hijwegens zijn vertrek op heden naar Rotterdam de Zitting der Kamer niet kan bijwonen. De Voorzitter deelt mede, dat is ontvangen een brief van den heer Mr. J. M. de Kempenaer, waarbij hij zijn ontslag neemt als lid der Tweede Kamer. - Hiervan zal aan den Mi nister van Binuenlandsche Zaken worden kennis gegeven. De commissie, belast met de opstelling van een adres in antwoord op de troonrede, heeft haar conceptnaar aanleiding- der aanmerkingen in de sectiëngewijzigd. Het adreszooals het thans bepaaldelijk is vastgesteld, zal worden gedrukt en rondgedeeld. De discussiën over dit adres zullen morgen te 11 ure, worden gehouden. Aan de orde is de beraadslaging over de conclusie van het rapport der commissiebelast met het onderzoek der geloofs brieven van de heeren Dirks en Wijbenga. Door den heer Beens wordtnamens de commissie, eene kleine wijziging in de conclusie gebragt, namelijk om in plaats van te doen overleggen het //verzegeld pakket", te verzoeken de overlegging van de //twee verzegelde pakketten", waarin de stembriefjes gesloten en bewaard werden. Geen der leden het woord vragende, worden de beide con- clusien der commissie zonder hoofdelijke -stemming aangeno menen mitsdien besloten de heeren Dirks en Wijbenga voor- loopig niet als leden der Kamer toetelaten. Niets meer aan de orde zijndewordt de vergadering gescheiden. Uit Parijs wordt berigt, dat Rudio en Gomez, dè twee medepligtigen aan den bekenden moordaanslag van Orsini, na hunne ontvlugting uit Cayenne zich naar Holland hebben be geven en dat daarop hunne uitlevering door de Fransche re gering onlangs is gevraagd, hetgeen echter door de Neder - landsche regering met eene volstrekte weigering is beantwoord. LI. Zaturdag heeft het Prov. Gerechtshof van Zuid-Holl. mede uitspraak gedaan in de zaak van P. Sinke', arbeider en herbergier te Domburg, door het Prov. Gerechtshof in Zeeland den 19en Mei IS60 schuldig verklaard aan de misdaad van het afleggen van valsche getuigenis in een geding -wegens overtre ding van politie en veroordeeld tot eene correctionele gevan genisstraf voor den tijd van zes maanden. Men zal zich her inneren, dat de Hooge Raad bij arrest van 3t Julij jl. dit arrest heeft vernietigd en de zaak verwezen naar het Prov. Gerechtshof van Zuid-Holl. Het hof heeft overwogen, dat ondanks de verklaring van een enkele getuige, nader toelichtende het vroeger opgemaakt proces-verbaal van bevindingde overtuiging der schuldpligtigheicl des besch. aan het hem ten laste gelegde misdrijf bij het hof niet was bevestigd en mitsdien den besch. van alle schuld vrijgesproken die onmiddellijk op vrije voeten is gesteld. Ook nu weder was voor den besch. opgetreden Mr. D. van Eek. Donderdag 1.1. is te Delft het nieuwe vaandel aan de dienstdoende Schutterij door de Stedelijke regering uitgereikl waarna de schutters in den Stads-Doelen feestelijk zijn onthaald. Bij de Herv. gem. te Genemuiden is beroepen Ds. L. W. Seemerink te Woudsend.

Leidsch Dagblad | 1860 | | pagina 1