N°. 172. Woensdag 19 September. A°. I860 Binnenlandsch Nieuws. LEIftSCH MGBLAD. Deze Courant verschijnt eiken dag, be halve Zon- en Feestdagen, en kost voor Leiden 1.95, en franco per post 2.80 in de drie maanden. De prijs der Advertentiën is voor eiken regel Zes Cents, behalve 35 Cents zegel recht, voor elke plaatsing. Afzonderlijke Nommers Vijf Cents. Spoortreinen van Leiden naar 's GravenhageDelft, Schiedam en Rotterdam te 9 u. 42 m.; 12 u. 7 m.; 3 u. 4 m.j 6 u. 9 m.; 9 u. 24 m. Naar Haarlem en Amsterdam te 8 u. 26 m.; 10 u. 58 m.; 12 u. 59 m.; 4 u. 58 m.; 9 u. 28 m. Stoomboot van Leiden (Ligplaats Haven) naalr Amsterdam, Maandag ochtends 3 u., de overige werkdagen 4 u. 30 min van Amsterdam (Bee- rebijt) naar Leiden 's middags 2 u. Postbusligtingen aan de Lakenhal, aan de Katoenfabriek en op de Nieuwstraat'sinorgens te 7 ure 30 min., 'smiddags te 12 ure, 'snamid- dags te 3 ure 45 min., 'savonds te 8 ure 30 min. Zittingen van het Gemeentebestuur. Gemeenteraad op onbepaalde tijden. - Burgemeester en WethoudersMaandag en Donderdag te 11 ure. - Commissie van Fabncage, Dingsdag te 12 ure. - Burgemeesterdagelijks te 10 ure. - Bureau der Plaatselijke Secretarie is open dagelijks van 104 ure. - Thesauriedagelijks van 102 ure. —Be Gemeente-Architect is te spreken te zijnen huize op den Ouden Singel, 's morgens van 9—10 ure. Kantoor der Plaatselijke Accijnsen, dagelijks van 8—1 ure en van 36 ure. Kantoor der In- en Uitgaande Rechten en Accijnsendagelijks van 91 ure en van 36 ure. Kantoor van 'sRijks Directe Belastingen, Maandag, Dingsdag, Woensdag en Donderdag van 92 ure. Kantoor van Zegel, Registratie dagelijks van 84, van de Hypotheken en het Kadaster, van 94 ure. Z. M. heeft goedgevonden1°. te bepalendat met het dagelijksch toezigt op de spoorwegdiensten voorloopig belast wor den vijf spoorweg-ingenieurs, van welke twee toezigt zullen uit oefenen op de dienst van den Nederlandschen Rijnspoorweg en de drie anderen, ieder op de dienst van elke der drie spoorweg-ondernemingen als één op die van den Hollandschen ijzeren spoorweg, 'één op die van den Aken-Maastrichtschen spoorweg en één op die van den Rotterdam-Antvverpschen spoorweg; 2°. met ingang van den 1 October a. s. tot spoor weg-opziener te benoemen: G. J. Janssenthans Rijksopzigter van den waterstaat te Arnhem; M. J. van Duyl, civiel-inge- nieur te Utrecht; A. J. Hendriks, te Westervoort, thans op- zigterin dienst van de Nederlandsche Rijnspoorweg-Maatschappij: J. G. Brouwer Starckthans opzigter bij het stoomgemaal de Leeghwater in den Haarlemmermeerpolder te Sassenheim en J. C. Wencker, civiel-ingenieur te 's Gravenhage. Z. M. heeft benoemd tot commissaris van politie te Go- rinchem G. van Teylingenthans commissaris van politie te Zalt-Bommel, en tot lid van het collegie van regenten over het huis van arrest te Brielle Mr. R. T. baron Collot d'Escury, griffier bij de arrondissements-rechtbank aldaar. Z. M. heeft goedgevondenden officfer van gezondheid der 2e klasse F. Harbaur, iugevolge het besluit van 15 Au gustus jl. n°. 70, ter beschikking van het departement van oorlog, op zijne aanvrage, ter zake van langdurige dienst op pensioen te stellenen het bedrag van dat pensioen te bepa- len op 720; den len luit. J. G. H. Groosvan de infanterie van het leger hier te lande, thans tijdelijk gedetacheerd bij dat in Oost-Indië, definitief over te plaatsen bij het wapen der infanterie van laatstgemeld leger. Z. D. H. de hertog van Nassau heeft aan den generaal majoor van Lijnden, eersten adj. en buitengewoon kamerheer van Z. M. den Koning, geschonken het Grootkruis der Orde van Adolph van Nassau. Gisteren middag had er in het 's Gravenhaagsche bosch een groot ongeluk plaats. Bij de opening van de vergadering der Staten-Generaal worden er salvo's, uit het geschut in den Koe- kamp gelost. Onderscheidene knapen begeven zich gewoonlijk der waarts. Zoo ook twee broertjes, waarvan het jongste een droevig on geluk is overkomen. Een andere knaap niet tot hen behoorende en die zich ook niet met hen ophield, lostte daar pistoolschoten, waar van er een bij onvoorzigtigheid op het gezigt van den jongst en der broeders losbarstte. Met den meesten spoed werd geneeskundige hulp aangebragt. Er is eene zware wonde veroorzaaktzoodat men voor het behoud van een deel van het gezigt vreest. Gisteren heeft de arrond.-rechtb. te 'sHagein zake Cor- nelis Snijders (voortvlugtig) uitspraak gedaan. De rechtbank heeft hem schuldig verklaard aan eenvoudigen diefstal en misbruik van vertrouwen, en hem diensvolgens veroordeeld tot een jaar gevangenisstraf, - en in zake J. Zwanenburg en M. M. van Oorthen beide schuldig verklaard, aan het feit van schen ding der openbare eerbaarheid: en beiden diensvolgens veroor deeld ieder tot drie maanden gevangenisstraf en 8.boete. Naar men verneemt, heeft zich te 's Hage reeds eene commissie van aanzienlijken gevormd, met het doel tot daar- stelling eener broodbakkerij. Een dier heeren moet reeds tot dat einde eene aanzienlijke bijdrage hebben toegezegd. Zondag morgen is een persoon, te Haarlem woonachtig die ,in den spoortrein naar Amsterdam had plaats genomen, nabij Sloterdijk er uit gesprongen en belangrijk aan het hoofd verwond naar het gasthuis gebragt. Naar men verneemt, zalnu de kazernegebouwen te Ber gen op Zoom aan het rijk zijn afgestaan in iedere kazerne eene cantine worden daargesteld ten einde den soldaat in de gelegenheid te stellen zich de kleine benoodigdheden op de meest goedkoope wijze te kunnen aanschaffen, terwijl tevens al daar voor hem gelegenheid zal bestaan zich met lezen of spelen te vermaken, om zich het verblijf in de kazerne te veraangenamen. Maandag zijn de paarden bespannen voor een rijtuig, toebehoorende aan den heer Huigens, onder Voorschoten, op hol geraakt, waardoor het rijtuig aan stukken is geslagen. Een paard is daardoor in het water geraakt en verdronkeir, geluk kig heeft men daarbij geen andere onheilen te betreuren. Uit Schiermonnikoog wordt gemelddat de voor dit eiland zoo weldadige onderneming van den eigenaar, den heer Mr. J. E. Banckin den afgeloopen zomer naar wensch en met voorspoed ten einde is gebragt. Reeds is de dijk van de westelijke tot aan de oostelijke duinen tot de vereischte hoogte gelegd. Het in de maand April begonnen werk kon broken en gelukkig worden voortgezet; geene hooge water vloeden of andere omstandigheden belemmerden etT- Vertraag den het. Zelfs de Pinksterstormenhoe hevig ook, gingen voorbijzonder stoornis of schade te veroorzaken. Na zulk

Leidsch Dagblad | 1860 | | pagina 1