N°. 169 Maandag 17 September. A". 1860. Binnenlandsch Nieuws. LEIDSCH MGBMB. Deze Coulant verschijnt eiken dag, be halve Zon- en Feestdagen, en kost voor Leiden ƒ1.95, en franco per post 2.80 in de drie maanden. De prijs der Advertentiën is voor eiken regel Zes Cents, behalve 35 Cents zegel recht, voor elke plaatsing. Afzonderlijke Nommers Vijf Cents. Spoortreinen van Leiden naar 's Gravenhage, Delft, Schiedam en Rotterdam te 9 u. 42 m.; 12 u. 7 m.; 3 u. 4 m.; 6 u. 9 m.; 9 u. 24 m. Naar Haarlem en Amsterdam te 8 u. 26 m.; 10 u. 58 m.; 12 u. 59 m.; 4 n. 58 m.; 9 u. 28 m. Stoomboot van Leiden (Ligplaats Haven) naatr Amsterdam, Maandag ochtends 3 u., de overige werkdagen 4 u. 30 min.; van Amsterdam (Bee- rebijt) naar Leiden 's middags 2 u. Postbusligtingen aan de Lakenhal, aan de Katoenfabriek en op dc Nieuwstraat: 'smorgens te 7 ure 30 min., 'smiddags te 12 ure, 'snamid dags te 3 ure 45 min., 'savonds te 8 ure 30 min. Zittingen van bet Gemeentebestuur. Gemeenteraad op onbepaalde tijden. - Burgemeester en WethoudersMaandagen Donderdag te 11 ure. - Commissie van Fabricage, Dingsdag te 12 ure. - Burgemeester, dagelijks te 10 ure. - Bureau der Plaatselijke Secretarie is open dagelijks van 104 ure. - Thesaurie, dagelijks van 102 ure. - De Gemeente-Architect is te spreken te zijnen huize op den Ouden Singel, 'smorgensvan 910 ure. Kantoor der Plaatselijke Accijnsen, dagelijks van 81 ure en van 36 ure. Kantoor der In- en Uitgaande Rechten en Accijnsen, dagelijks van 91 ure en van 36 ure. Kantoor van 'sRijks Directe Belastingen, Maandag, Dingsdag, Woensdag en Donderdag van 92 ure. Kantoor van Zegel, Registratie dagelijks van 84, van de Hypotheken en het Kadaster 'Van 94 ure. Z. M. heeft tot ridders der orde van den Nederlandschen Leeuw benoemd de heeren Jhr. Mr. F. J. J. van Eysinga en O. B. 't Hooft van Benthuizenleden der Eerste Kamer, en de heeren Mr. W. Baron van Lijnden Jhr. W. H. Lycklama a Nyeholt, M. A. F. H. Hoffmann, Mr. K. A. Meeussen Mr. F. J. Jespers, G. Reinders en Mr. J. J. Slicher van Domburg, leder der Tweede Kamer der Staten-Generaal. De Minister van Marine is Donderdag morgen aan boord van de Schoener Frans Naerebout van Hellevoetsluis te Vlis- singen aangekomen en des namiddagsna de werf bezocht te hebbenmet dat schip naar Zee gestoomdten einde het schip Noord-Hinder te inspecteren, om vervolgens naar Willemsoord te vertrekken. Men zegt, dat op het tweetal, door HH. Curatoren der Utrechtsche Hoogeschool voorgedragen ter vervulling der va cature bij de rechtsgeleerde faculteit ontstaan door het aan staande emeritaat van Prof. Ackersdijkbehalve de Groning- sche hoogleeraar Mr. O. van Rees is geplaatst onze geachte stadgenoot Mr. J. T. Buys, Secretaris van 't Hoogheemraad schap van Rijnland. Het Rotterdamsche departement der Maatschappij tot Nut van 't Algemeen heeft Donderdag 11. het feest van zijn 75-jarig bestaan gevierd met het uitvoeren eener feestouverture van Beethoven en eene sierlijke rede van Ds. C. W. van der Pot. Het nieuwe vaandeldat eerstdaags aan de schutterij te Delft door het stedelijk bestuur zal worden uitgereikt, is ver vaardigd van zware Lyonsche oranje zijde, aan den een en kant beschilderd met het Nederlandsche wapenomgeven door een eikenkransaan den anderen kant een gekroonde zilveren W, mede omgeven door een eikenkrans, waarin de woorden, Dienstdoende Schutterijonder aan den krans is het stedelijk wapenschild, hangende aan een lint, geschilderd. De stang of stok is zwart verlakt; aan het boveneinde versierd met een zilveren leeuwin liggende houdinghet rijkszwaard in de rechterklaauw vastklemmende; ter wederzijden van het voet stuk, waarop de leeuw rustleest men de woordenKoning en Vaderland. Het vaandel is omboord met zilveren franje, ter wijl van den stang zilveren bouillon kwasten en koorden af bangen, Het geheel is met pracht en smaak vervaardigd, en doet de werkplaats van den fabriekantden heer W. J. Heyns- bergente 's Gravenhage eer aan. Er zijn weder brieven met geldswaarde vermist, inhou dende verschillende bankbilletten enz. - Ook is op 3 dezer bin nen Zutphen door den heer J. D. Werdmiiller vanElgg, kan tonrechter te Deldenvermist eene portefeuille, waarin aan banknoten voor eene waarde van 275 en een pakje met ver schillende llollandsclie en Duitsche coupons ter waarde van nagenoeg 200. Men schrijft uit 's Hage: Is het eene waarheid, dat het cijfer der in open zee door stadgenooten tot vermaak en verfris- sching genomen baden ten gevolge van de min gunstige weersge steldheid gedurende het nu bijna afgeloopen badsaisoen aaumerke-j lijk lager zal zijn dan vroegere jaren, niet minder waar is het, dat het getal door vreemdelingen en inlandsche familiën tot her stel van gezondheid genomen badenniet veel met andere ja ren zal verschillen. Maar, wat meer zegt, over het algemeen hoort men met voldoening erkennen, dat van de zoogenaamde kuurbaden de meest gewenschte resultaten op vele lijders en bijzonder op kinderen zijn waargenomenterwijl zelfs de lucht, ofschoon deze dan minder aangenaam moge zijn geweest, een heilzamen invloed op sommige kwalen moet hehben uitgeoefend. Daaraan is het dan ook zeker te dankendat vele bezoekers in de meeste opzigten zeer tevredenvooral ook over den ge- achten en ijverigen baddoctor, Scheveningen hebben verlaten met het voornemen, om een volgend jaar aldaar den zomer weder te komen -doorbrengen. De handel in schapendie bron van welvaart in de Beemster en in geheel Noord-Holland, heeft dezer dagen een gevoeligen slag geleden door het schandelijk bankroet van eenige veehandelaren, te Hoorn en te Alkmaar gevestigd ge weest. Deze handelarendie jaren achtereen wekelijks 600 tot 1000 schapen naar Londen verzonden hebben in eenige dagen tijds voor ruim honderd duizend gulden van die waar en ook eenig groot vee opgekocht, en zijn daarmede naar Londen overgestoken, zonder orde op hunne zaken te stellen. Beroepen tot predikant bij de Hervormde Gemeente te Goedereede (cl. Brielle) Ds. J. D. van Spankeren, pred. te Herkingen. Bedankt voor het beroep naar Workum door Ds. G. A. Dardenne Ankringa te Geervliet. De predikatie van Dr. Chronik was Zaturdag 11. te Am- sterdam zeer druk bezocht en onder de 200 toehoorde waren meer dan 100 Christenen. De politie had bij tijds wQQrzorg-

Leidsch Dagblad | 1860 | | pagina 1