Advertentiën. GENOOTSCHAP Mathesis Scteiitiarum Oenitrix. KNAPPEN LOOPJONGEN. SCHREUDER EN VAN BAAK, ter van Oorlog te Borne, doch is later naar Engeland uitge weken; hij is reeds 65 jaar oud, maar bezit eene nog jeug dige kracht en geniet eene goede gezondheid. Sedert een week werden te Genua troepen ingescheept. Zondag morgen zijn nog drie groote transportschepen en twee korvetten met infanterie en artillerie vertrokken. Het leger op de grenzen der Romagna bijeengetrokken is 60000 man sterk. Twaalf Napelsche stoombooten hebben van Garibaldi order ontvangen om zich naar Genua te begeven. In Lombardije zijn in den laatsten tijd sporen waar genomen van de werkzaamheid der aanhangers van Oosten rijk. Het zijn voornamelijk de Zwitsers, die door de bevol king van verstandhouding met Oostenrijk worden verdacht gehouden. Oostenrijk en Rusland vereenigen zich, omdat de eerst genoemde mogendheid bevreesd is haren invloed in Centraal Italië te verliezenterwijl Rusland die in Zuid-Italie wil be houden. Maar voornamelijk vereenigen zij zich om de naauwe betrekking, die er tusschen de Venetiaansche en Hongaarsche questiën bestaat, alsmede om de daaraan verbonden staatkunde van Napoleon. Naar men zegtzullen Kossuth en generaal Klapka deze week te Turin bijeenkomen om te beraadslagen over hetgeen hun te doen staat bij de te verwachten gebeurtenissen in Hongarije. Twee Engelsche officierenbehoorende tot den staf van Garibaldi, zijn Dingsdag avond te Londen aangekomen om de werving te bevorderen. De Turksche grootvizier wordt te Londen verwacht, om over de Turksche aangelegenheden te spreken en eene nieuwe leening te sluiten. Aangaande het bezoek van prins Napoleon te Greenwich verneemt men, dat hem en zijn gevolg, in het hotel waar zij hun intrek genomen hebben 11. Zaturdag een maaltijd is aan geboden door den heer Buyssonden bevelhebber op het te Deptford liggend Keizerlijk jagtwelk prachtig ingerigt vaar tuig door vele ingezetenen van Greenwich en Deptford met belangstelling wordt bezigtigd. De directeuren van het wereldberoemde Britsch Museum te Londen verkeeren in groote verslagenheid. Een Fransch ge leerde, een der vermaardste onderzoekers van het Oosten en die als archaeoloog eene europesche vermaardheid heeft ver kregen de heer Saulcy, beweertdat de verzameling der ruïnen van Ninevé, waarop het Museum zich zoo verhoovaardigt, niet echt is. Hij betwist wel is waar de oudheid niet, maar wel hare echtheid als overblijfselen van bouwkunst uit de stad van Sanherib en het bijbelsch Ninivé. Volgens hem behooren zij tot de overblijfselen van eene of andere Syro-Egyptische streek, vooral blijkbaar uit het beeldhouwwerk. Eenige dagen geleden kwam te Berlijn met de post een brief aangeadresseerd aan de Berlijnsche uitvoerende rech terlijke magt. Hij werd bezorgd bij de uitvoerende commissie van de rechtbank van eersten aanleg, die een harer leden op droeg den in het Italiaansch geschreven brief te vertalen. Tot zijne groote verbazing bevond hijdat de brief geadresseerd was door den beul van Turin aan zijn collega te Berlijn. De schrijver van deze vreemde missive beklaagt zich, gebrek aan werk te hebben er bijvoegende dat in geheel Italië niet veel meer te doen is voor menschen van zijn beroep. De beul van Turin verzoekt dus dien van Berlijn hem te melden, hoe het met het "werk in Berlijn staat en of hij hem hoop op bezig heid kan geven in de hoofdstad van Pruissen. De rechtbank heeft den brief aan den Pruissischen beul doen ter hand stellen maar men betwijfelt zeer, of deze in staat is een gunstig antwoord te zenden aan zijn armen col lega te Turin. Een oud eigenaar van een beroemd handelshuis te Weenen heeft zich eene grafstede doen bouwen, waar niemand, zelfs niet zijne intiemste vrienden mag binnentreden. De muren zijn bedekt met zwart fluweel met draperiën, waaraan zijne wapens zijn opgehangen. Op eene estrade, eenige trappen hoog, be vindt zich eene geopende doodkist, aan welks hoeken cande- labres zijn met zwarte waskaarsenaan den voet der kist is een metalen plaat bevestigd, waarop gegraveerd staan de naam en de datum der geboorte van den toekomstigen bewoner; er is plaats opengelaten om den datum van zijn dood te gra veren. Dezen laatsten wacht hij binnenkort en de cijfers 186 zijn reeds gegraveerd. Yan tijd tot tijd begeeft hij zich in het heiligdom, tot aan de deur van zijne vrienden vergezeld; vervolgens legt hij zich in de kist en doet een verborgen orgel spelen dat door zijne melancholische toonen den indruk nog verhoogt van dit treu rig tooneel. Door Petrus Jacobus Creyghton Koperslager alhieris aan Burgemeester en Wethouders vergunning aangevraagd tot het doen plaatsen eener smidse in het huis op de Haarlemmerstraat geteekend Wijk VI N°. 353, en Johannes van der Meel, raelkverkooper alhier, verzoekt varkens te mogen houden en mestenook voor den handel, \n het pakhuis achter zijne woning aan de Uiterstegracht, geteekend Wijk VII N°. 362. De eigenaars en bewoners van de naastbij gelegene en be lendende panden zijn, ten opzigte der informatiën de com mode et incommodo, opgeroepen, om zich in hun belang te vervoegen op het raadhuis der gemeente op Maandag den 17en Sept. des voormiddags te 11 ure. Heden beviel voorspoedig van een Zoon HENDRIKA WAKKER, geliefde Echt- genoote van N. C. OUDSHOORN. Eenige Kennisgeving BESTUURDEREN van het Genootschap brengen ter kennisse van belangstellen den, dat op Maandag den 17ien September I860, s namiddags ten één ure in de Stads - Gehoorzaalter herinnering aan het ïö-jarig bestaan des Genootschaps eene feestrede zal worden gehoudenen tevens bij die gelegenheid de Medailles en Prijzen aan de bekroonde leerlingen zullen worden uitgereikt. - Voor degenen die daarbij tegenwoordig wenschen te we zen zijnvoor zooveel er plaatsen be schikbaar zijn, toegangbilletten verkrijg baar in den Boekhandel van de Firma JAO. HAZENBERG CORN8Z. Namens Beslnurderen voornoemd, W. T. WERST, 2de Secretaris. Men verlangt ten spoedigste een Adres in den Boekhandel van de Firma JAC8. HAZENBERG CORN'Z., Klok- steeg. Boek-, Muziek- en kunsthandel te Leiden. Bii bovengemelde Firma isop verzoek van den Ondergeteekendevan heden af tot en met den I5den dezer ter bezigti- ging gesteld: Een kapitaal en fraai SCHILDERSTUKvervaardigd door den bekenden Schilder KOEKKOEK, in fraai vergulden lijst, voorstellende: een Bergachtig Landschap met roaterval en ge boomte-, dit kunstwerk is bestemd voor eene verloting, welke daarvan plaats zal hebben, ten huize van bovengenoemde HH. in het laatst dezer maandalwaar ook de loten a j 3.—- verkrijgbaar zijn. De ondergeteekende heeft deze verloting- op zich genomen, ten behoeve eener fatsoen lijke weduwe met kinderen, welke in een kort tijdsbestek, door treurige omstandighedenbuiten haar toedoen eeu belangrijk kapitaal van vele duizenden guldens verloren heeft; het zoude hem hoogst aangenaam zijn, indien niet alleen vele zijner geachte stadgenooten maar ook edeldenkende menschen buiten deze stad, aan deze verloting deel wilden nemen. Moge de kansrekening dan al niet zoo geheel voordeelig zijn, een der nummers Leyden, 12 September 1860.

Leidsch Dagblad | 1860 | | pagina 3