Advertentiën. T. HOOIBERG EN ZOON ALGEMEENE BLOEMENHANDEL. Nederland op nieuw vijandig tegen Frankrijk mogt staan Groot-Brittannie alsdan noodzakelijkerwijze weder bezit van Java zoude moeten nemenen dit las men nogtans 11. Vrijdag in bet boven aangeduid blad. Wanneer dus het Engelsche denk beelddat Napoleon III het oog op Belgie heeften dat Hol land zich in dat geval aan de zijde van zijnen nabuur moet scharen, bewaarheid wordt, dan zoude Groot-Brittannie het zich ten pligt rekenen, om middelerwijl de Llollandsche kolo niën te bewaren, terwijl het niet gedoogen kan, dat ze Fransch worden. Ziedaar eene redenering, die de vorige week aan hon derd duizenden lezers in de hoofdstad en elders onder de oogen kwam. Lord Derby ontving Zaturdag 11. op zijn prachtig land goed bij Liverpool de vrijwillige scherpschutters van Lancashire, ongeveer 12000 in getal. Na een soort van revue over hen gehouden te hebbenonthaalde hij hen gastvrij onder tien ten ten - bij die gelegenheid werden 11340 vleeschpastijen en 59 okshoofden bier gebruikt. - Het aantal toeschouwers wordt op 150 a 200000 begroot. De heer Nichollseen oud Engelsch reeder, is naar een krankzinnigen-gesticht gebragt, omdat hij Prinses Maria van Cambridge met zijn liefdesverklaringen lastig viel en zelfs aan de Koningin heeft geschreven om de hand der Prinses te vragen. Men wil weten, dat groote verliezen, in den handel geledenhem het verstand hebben doen verliezen. I)e luchtballon, waarmede prof. Lowe, te New-York, eene reis naar Europa zal ondernemen, is bijna voltooid. Hij draagt den naam van Great Westernis 300 voet hoog en 155 voet in middellijn. De korf voor de mail en 12 reizigers bestemd heeft 30 voet middellijn terwijl daaronder een schuitje van 40 voet lang is aangebragt, dat de machine bevat, waar mede de ballon moet bestuurd worden. De opzigters van bruggen en wegen te Parijs hebben be rekend, dat, gedurende 24 uren, over den Pont-au-Change 108,210 voetgangers en 931 trek- en rijpaarden komen. Na den Pont Neuf is deze de brug van Parijs, waarover de meeste passage is. De Moniteur de la Cóle d"1Or deelt bijzonderheden mede wegens het aanbieden van den eerewijn aan den Keizer en de Keizerin, door de vereeniging der wijnhouwers te Beaune, welk gebruik van den tijd der Bourgondische hertogen afstamt en thans weder hernieuwd is. Oudtijds was het de gewoonte dat, als een magtig heer de hoofdstad van Bourgondië bezocht, de burgemeester en schepenen hem den eerewijn ten geschenke aanboden, en de laatste maal geschiedde zulks den 5 Junij 1683, ter eere van Lodewijk XIV. Maar het toen gebragt ge schenk was zeer karig, in vergelijking met het nu namens al de wijnbouwers in Bourgondië aangebodene, hetwelk in eenvou dige en nogtans kostbare kisten de kostelijkste wijnsoorten van verschillende jaren vereenigde. In die kisten bevonden zich 50 fles- sehen, te weten: 1 Gorton van 1784, 2 dito van 1822, 2 dito van 1825, 3 Beaune van 1832 2 Clos Baugeot 1834, 2 Bolnay 1834,3 Bosne 1834, 2 Romancy Conty 1834, 3 Montrachet 1834, 4 Clos Bougeot 1842, 3 Richebourg 1842, 2 Musigny 1842, 2 Chambertin 1846, 4 Musigny 1846. 4 St. Georges 1846, 2 Bonnes Mures 1836, 2 Clos du Roy 1846, 2 Tache 1846, 2 Romance Mousseux 1849, 1 Nuits Mousseux 1858 en 2 Bourgogne Mousseux Gele, aan welken wijnschat bovendien nog eene mand vol flesschen voor de Keizerlijke tafel was toegevoegd. Te Saragossa had onlangs bij een stierengevecht het volgende plaats: de toreador Cuchares, die bij het publiek in Arragon zeer geliefd is, bevond zich op zijn post. De drie eerste stieren hadden geringe opgewektheid betoond, maar de vierde bleek, zoodra hij verscheen, opgewonden te zijn. Eerst scheurde hij de hem door de picadores voorgehouden vlaggen aan flarden en sprong vervolgens in eens over het staketsel en kwetste een soldaat doodelijkzoodat hij sedert in het hos pitaal overleden is. Vijf minuten later sprong het woedend dier over de barrière en stortte zich hijgend te midden der toe schouwers, wier getal ongeveer zesduizend bedroeg. De schrik was natuurlijk algemeen. De soldaten met den sabel in de vuist, de schildwachten met de bajonetten op de geweren, Cuchares met den degen in de hand vervolgden den stier, die nu niemand meer scheen te willen treffen en alleen op de vlugt bedacht te zijn. Eenige toeschouwers losten pistool schoten op hem en troffen ongelukkig andere toeschouwers. Eindelijk gelukte het Cuchares, met even veel beleid als vlug heid den stier met éénen sprong te bereiken en hem met een enkelen degenstoot dood voor zijne voeten te doen neder- storten. Om de verdenking van zelfmoord van zich af te wen den had een werkmanwiens lijk uit den Donau werd öpge- haald, in zijn brieventasch geschreven: Ik ben Gabriel Ofen- bachvan Nerenstettindistrict Ulm, en heb slechts een bad willen nemen. Uit Weenen wordt berigtdat de minister Nadasty bij zijn voornemen volhardt, om na den afloop der zitting van den rijksraad zijne portefeuille neder te leggen. Zijne aftreding zal eene geheele of gedeeltelijke verandering van ministerie ten gevolge hebben. Tijdens zijn verblijf te Weenenheeft de Prins Metter- nich het invoeren van vrijzinnige hervormiugen dringend aan bevolen. Ondertrouwd MAR1NUS MATTHEUS COUVÉE, van Gravenhage en ADRIAN A HENDRIKA SCHAAP. Levden, 6 September 1860. Eenige en Algemeene kennisgeving Op den Huize Runderente Twello beviel heden zeer voorspoedig van eene liocliter PAULINA EMILIA KERK HOVEN, geliefde Echtgenoote van J. BOSSCHA, Jr. - Breda, 3 September 1860. Bij de Boekhandelaars zijn voorhanden al de boeken, die op het Gymnasium gebruikt worden. - Zoo ook SHAKESPEARE'splaysand poems a/3.25 BYRONMILTON, COWPER, GOLD SMITH JOHNSON'S poetical works, illustrated a f 3.25. ROUTLEDGE's Useful library (one shil ling's Ed.) de TAUCHNITZ Editiën a 1.en de Guldens Editiën altijd Compleet. - Alsmede de meest gebrui kelijke Woordenboeken» Deoogenblikkelijk niet voorhanden zijnde werken, worden de JEngelsehe en Fran- sclte in den regel binnen 8 dagende Hoogduitsche binnen 10 dagen geleverd. Verder een fraai assortiment van Schrijf-, Teeken- en Postpapier en alle tee kenbehoeften in de beste soorten. Door de aanschaffing van eene Supra- ütempelpers in de gelegenheid alle papier naar keuze te stempelen. I860. De Bloemist A. OUTSHOORN te Oegst- geest bij Legdenbiedt aan alom te be zorgen franco aanvrage, a contant (post wissel) tot versiering der kamer of van den tuin. Hyacinthen, dubbele en enkele met naam en kleurper stuk/0.25 Dito op kleur. 0.15 Dito in rommel0.10 Tulpen, dub. vroege (op naam) "0.08 enkele (op naam) "0.08 Due van Thol, enkele 0.03 dubb. 0.02 dubbele Tournesols n 0.04 zilveren standaards. 0.05 Due Chariet, rood ƒ0.04 witte en geele, enkele 0.04 Crocussen,in soorten per 100 st. 1. in rommel. "0.75 geele en goudlaken 1. Jonquilles, ruikendeper stuk "0.05 Druifjes, lilaper 12 stuks 0.30 Aconitums (geel)per stuk 0.03 Vastenavond zotjes per 12 stuks 0.15 Narcissen, enkele diverse per stuk "0.06 dubbele n n n 0.05 Voor vrijen grond of tuin. kleuren10. Dito enkele8. Tulpen, in soorten (op naam) 5. in gemengde kleuren 3. Crocussen geele1. in rommel0.75 per 100 stuks. Hyacinthen dubbele, in gemengde

Leidsch Dagblad | 1860 | | pagina 3