BOEKBIRDERSBÖEK. Advertentiën. OM DADELIJK IN DIENST TE TREDEN HET GEÏLLUSTREERDE De maire van St. Albin (departement de Gironde) is afgezet, omdat hij de stembus vóór het bepaalde uur had ge sloten, ten einde de tegenstanders der regering te beletten aan de stemming deel te nemen. De heer Proudhon heeft te Brussel eenj geschrift uitge geven waarin hij verlangt dat, wanneer de Italiaansche onaf hankelijkheid eenmaal erkend is, Europa zich strikt bepale tot de handhaving der tractaten van 1815. Men verzekert, dat een der leeraren aan het gymnasium te Innsprük bekend door zijne buitengewone zucht lot uitbrei ding van de rechten der katholieke kerk van de Oostenrijk- sche regering den last heeft ontvangenom eene memorie te stellen, waarin de gronden worden ontwikkeld, waarom aan de niet-katholieke bewoners van Tyrol het recht tot het bezitten van vaste goederen in dat kroonland, niet behoort te worden toegestaan. Zondag namiddag preekte de Engelsche kanselredenaar Dr. Cuinming in de kerk de l'Observatoire te Parijs. Tot on derwerp zijner rede had hij den terugkeer der Israëliten naar Jerusalem gekozen. Volgens Dr. Cumming, moet de heerschappij van den //zieken man" in het land van belofte door die van Israel vervangen werden. Hij toonde aan en bewees door aan halingen uit oude geschriften, dat over zeven jaren, dat is in 1867, wanneer de wereld haren zesduizendsten verjaardag zal vieren, dat groote feest volbragt zal worden. Tot de uit voering van het werk is echter noch Euslandnoch Frankrijk noch Oostenrijk gekozen, maar wel Engeland, dat op zijne tallooze schepen het //uitverkoren volk des Heeren" naar zijne aloude verblijfplaats zal terugbrengen. Te Greenwich is door een oud en ervaren zeemandie zich thans in het Invalidengesticht aldaar bevindt, een nieuwe duikersboot uitgevonden, die eerstdaags op den Teems wordt ten toon gesteld. Zij kan 18 man en provisie voor twee da gen bevatten en zal sterk genoeg zijn, om 200 voet onder water te kunnen nederdalen. Boven water heeft zij het voor komen eener gewone zeilboot. De Bisschop van Londen heeft de geestelijkheid van zijn bisdom uitgenoodigd zondag den 9 dezer een algeraeenen biddag te houden tot het afsmeeken van eene meer gunstige weersgesteldheid. Woensdag ochtend is tusschen Shrewsburij en Ludlow een passagierstrein met een goederentrein in botsing gekomen ten gevolge waarvan onderscheidene passagiers vrij ernstige kwetsuren hebben bekomen. De prijzen der granen zijn in Castilië en Catalonië sterk gerezen, ten gevolge van groote aankoopen voor rekening van Fransche en Engelsche huizen. Uit Stettin wordt gemeld dat in de nabij gelegen stad Jacobshagen een grijsaard woont, die, niettegenstaande hij den ouderdom van 117 jaren heeft bereikt, dagelijks nog een halve mijl ver wandelt; zijn gezigt is nog zoo sterk, dat hij zonder inspanning lezen kan. Bij bet uitbarsten van den zeven jarigen oorlog in 1756, had hij derhalve reeds den ouderdom van 13 jaren bereikt. Men schrijft uit Hamburg, dat aldaar sedert het laatst van October 1851 de gemengde huwelijken tusschen Joden en Christenen geoorloofd zijn. Yan 1 November 18511859 zijn er 92 dergelijke huwelijken gesloten - bij 54 was de man, bij 38 de vrouw van de Israëlische godsdienst. Bij 19 was vooraf de bepaling gemaakt, dat de kinderen in de Israëlitische godsdienst zouden opgevoed worden; - bij 17 daarvan was de vader Jood en bij twee de moeder Jodin. Een gedeelte van het schoone Vorstelijk slot Friedenstein te Gotha is een prooi der vlammen geworden en slechts aan de rigting van den wind was het te dankendat het hoofdge bouw door de werking van 40 brandspuiten kon gespaard blijven. Uit Leipzig wordt gemelddat aldaar Maandag avond een verschrikkelijke hagelslag is gevallen, die ruim een kwar tier duurde en waarbij stukken ijs ter zwaarte van 5 a 6 lood nedervielen waardoor zeer aanzienlijke schade aan woningen werd aangerigt, onderscheidene personen werden zwaargewond en eenige paarden gedood. Eenige landbouwers te Eeichstadt in Boheme hebben on langs 3000 pond kevers gekocht, a een gulden per 50 pond, om die tot bemesting te gebruiken. Het staat vast, dat ten gevolge van de groote hoeveelheid stikstof, welke het ligchaam der kevers bevathet eene uitmuntende mest is om het land vruchtbaar te maken. 250 kevers wegen een pond, zoodat de hoeveelheid, die te Eeichstadt gekocht is, drie millioen be draagt. Zij zijn verzameld op eene oppervlakte van 5000 vier kante ellen, op eene plaats waar deze oogst onuitputtelijk toescheen. Wij moeten er bijvoegen, dat een dagblad, weinige dagen geleden, bekend maakte, dat de kevers, gedroogd zijnde, een zeer geliefd voedsel zijn van de hoenders. Heden beviel voorspoedig van een wel geschapen ZoonM. STEANSgeliefde Echtgenoote van A. VAN DEE SCHUYT. Utrecht, 25 Augustus 1860. wordt gevraagd: Eene KINDEEMEID, en tegen 1°. November eene KEUKEN MEID, tevens voor het Huiswerk, tegen 70 Loon ieder. De vereischten van beiden zijn P. G., volledige en voldoende getui gen van eerlijkheid en bekwaamheid en opgave om welke redenen zij uit vorige dienst zijn ontslagen. Die hieraan niet kunnen voldoen komen in geen geval in aanmerking. Adres met Franco Briefjes, onder Lett. A. A., bij den Boekverkooper E. C. LEPPEEte Amsterdam, Eokin N°. 169. In den Boekhandel van de Firma JAC8. HAZENBEEG COEN°Z. is verkrijgbaar: SHAKESPEAEE Julius Caesar, Treur spel, vertaald door Prof. C. W. Op- zoomer1.20. Mevrouw A. L. G. BOSBOOM TOUS- SA1NT, Graaf Pepoli. (Guldens Editie) 3 deelenj 3. MAX HAVELAAE of de Koftij veilin- geu der Nederlandsche Handel-Maatschap- pij door Multatuli. 2 deelen 4. MOTLEY, De opkomst van de Neder landsche Eepubliek vertaald onder toezigt van Dr. E. C. Bakhuizen van den Broek deel I en II4.10 Prof. E. FEUIN, De onpartijdigheid van den geschiedschrijver0.60 Eedevoering gehouden bij de aanvaar ding van het Hoogleeraarsambt aan de Hoogeschool alhier. Tijdschrift voor Nederl. Gymnasien 1860 3.50 OEOMASETijdschrift tot vermeerde ring van kennis der zoogenoemde on weegbare stoffen. Afl. I. 0.50 NEUMAN, Studiën over Krankzinnig heid en Gemoedslijden met aanteekenin- gen bewerkt door Dr. J. J. Kerbert. 3.75. SCHWANDA, Physisch onderzoek der zieken5.20. Prachtbijbelbevattende al de Kano- nieke boeken van het Oude en Nieuwe Testament volgens de Staten overzetting, met twintig staalgravuren. Afl. 1-42. Bij A. W. SYTHOFF is verschenen: Volledig onderrigt in het Boekbinden. Waarin beschreven worden de nieuwste Fransche, Engelsche en Duitsche verbete ringen in dit vak. Met uitvoerig onderrigt in het vervaardigen van de verschillende Marmer- en andere sneden en het vergulden. door L. BRADE Dr. E. WINKLER. Prijs per Aflevering 30 Cents. Het bovenstaande werk vermeldt alle nieuwste uitvindingen en verbeteringen in het vak der boekbinderijbovendien is het zoo duidelijk geschrevendat zoowel de meester, als de gezel en de leerling er zich tot |zijn nut van bedienen kan. Vooruitgang is de leusdie door ieder handwerk zonder uitzondering in onze da gen moet worden gehuldigd. Ook in het vak van boekbindenportefeuille- en car- tonwerken heerscht een onophoudelijk voorwaarts streven. - Werktuigen komen steeds meer en meer op den voorgrond, zoo zelfsdat de werklieden in de kleinste steden ze niet meer missen kunnen. Van dit denkbeeld uitgaande, hebben de schrij vers van dit boek zich tot hoofdtaak ge steld het verband aan te wijzen tusschen het werktuig en 's menschen hand. De laag gestelde prijs maakt dit voor den werkman onmisbare werk voor hem aliezins verkrijgbaar.

Leidsch Dagblad | 1860 | | pagina 3