N°. 157. Maandag 3 September. A®. 1860 Binnenlandsch Nieuws. LE1DSCH DAGBLAD. Deze Courant verschijnt eiken dag, be halve Zon- en Feestdagenen kost voor Leiden ƒ1.95, en franco per post ƒ2.80 in de drie maanden. De prijs der Advertentiën is voor eiken regel Zes Cents, behalve 35 Cents zegel recht, voor elke plaatsing. Afzonderlijke Nommers Vijf Cent3. Spoortreinen van Leiden naar 's GravenhageDelft, Schiedam en Rotterdam te 9 u. 42 m.; 12 u. 7 m.; 3 u. 4 m.; 6 u. 9 m.; 9 u. 24 m. Noor Haarlem en Amsterdam te 8 u. 26 m.; 10 u. 58 m.; 12 u. 59 m.; 4 u. 58 m.; 9 u. 28 m. Postbusligtingen aan de Lakenhal, aan de Katoenfabriek en op de Nieuwstraat: 'smorgens te 7 ure 30 min., 'smiddags te 12 ore, 'snamid dags te 3 ure 45 min., 's avonds te 8 ure 30 min. Zittingen van het Gemeentebestuur. Gemeenteraad op onbepaalde tijden. Burgemeester en WethoudersMaandag en Donderdag te 11 ure. Commissie van Fabricage, Dingsdag te 12 ure. Burgemeesterdagelijks te 10 ure. Bureau der Plaatselijke Secretarie is open dagelijks van 10—4 ure, Zon- en Feestdagen uitgezonderd. Thesaurie, dagelijks van 10—2 ure. - Be Gemeente-Architect is te spreken te zijnen huize op den Ouden Singel, Wijk V, N®. 328, 'smorgens van 910 ure. Kantoor der Plaatselijke Accijnsen, dagelijks van 81 ure en van 36 ure. Kantoor der In- en Uitgaande Rechten en Accijnsendagelijks van 91 ure en van 36 ure. Kantoor van 'sRijks Directe Belastingen, Maandag, Dingsdag, Woensdag en Donderdag van 92 ure. Kantoor van Zegel, Registratie dagelijks van S4, van het Kadaster en de Hypotheken, van 94 ure. Z. M. heeft benoemd tot entreposeur der in-en uitgaande rechten en accijnsen te Rotterdam den heer L. van Tengnagell de Raad, thans controleur der 1ste klasse van de directe be lastingen, in- en uitgaande rechten en accijnsen te 'sBosch; tot ontvangers der directe belastingen en accijnsen: te Werk hoven c. a.den heer H. C. van der Feen thans ontvanger derzelfde middelen te Brakel c. a.en te Brakel c. a. den heer W. E. Baron van Till, surnumerair bij 't vak der directe be lastingen, in- en uitgaande rechten en accijnsen in Gelderland tot bewaarder der hypotheken van het kadaster en der scheeps- bewijzen te Dordrecht, den heer Jhr. W. B. van den Santheu vel, thans ontvanger der registratie en domeinen aldaar; aan G. S. Zijlstra, op zijn daartoe gedaan verzoek, eervol ontslag verleend uit zijne betrekking van notaris te Heeg, ar rondissement Sneek. Dezer dagen zijn door Z. M. tot groot-officieren van de kroon benoemd de HH. graaf van Lijnden en Jhr. Clifford, sous-chef van het militair huis des Konings en hofmaarschalk. Donderdag 11. heeft Z. M. de Koning, vergezeld van H. M. de Koningin en een talrijk gevolg, het Kamp van Mil- lingen bezocht. Vrijdag zouden de troepen een grooten mili tairen marsch doen over Apeldoorn en het Loo. De officieren zullen alsdan aan H. M. de Koningin voorgesteld worden. Z. M. de Koning wordt Woensdag aanstaande van het Loo in de residentie verwacht. Z. K. H. prins Frederik zal Maandag aanstaande te 9^ ure van Voorschoten naar het Loo vertrekken, van waar HD. Woensdag naar de residentie zal terugkeeren. Door de Nijmeegsche spoorweg-commissie is aan Z. Exc. den Minister van Binneolandsche Zaken een adres ingediend, waarin o. a. het leedwezen] wordt uitgedruktdat Nijmegen niet in het spoorwegnet opgenomen isen wordt aangetoond hoe die stad een ongelukkige toekomst te gemoet gaat, daar de handel, die aldaar belangrijker is dan in de andere steden dier provincie, gefnuikt zal worden, Adressanten wenden zich daar om tot Z. Exc. met het eerbiedig verzoek, te willen bevorderen, dat aan de Wetgevende Magt het voorstel worde onderworpen, om de lijn Nijmegen-Arnhem van Staatswege daar te stellen, en subsidiair voor het geval dat de Regering onverhoopt van oordeel mogt zijn, dat zij aan dit verzoek geen gevolg kan gevenaan adressanten te willen mededeelen, of er voor- uitzigt bestaat, om van Staatswege eene ruime subsidie te er langen wanneer de particuliere nijverheid op zich wil nemen om die stad aan het spoorwegwet te verbinden. Na afloop van de gehoudene tentoonstelling van voor werpen van provinciale nijverheid in Overijssel, blijkt uit offi ciële opgaven, dat het aantal bezoekers van 14 tot en met 26 augustus is geweest ruim 4700. Het getal der geplaatste aan- deelen in de te houden verloting van tentoongestelde voor werpen bedraagt 2400. De verloting zal aanstaanden donderdag in het Odéon plaats hebben. Gedurende de tentoonstelling is er voor ruim 2500 door particulieren aangekocht. Dingsdag avond heeft in het gebouw der Maatschappij Diligentia, te 's Hage, eene vergadering plaats gehad van het departement 's Gravenhage der Nederlandsche Maatschappij tot bevordering van Nijverheid. Door den Voorzitter, den heer Mr. J. C. Faber van Riemsdijk, werd medegedeeld dat, inge volge een vroeger genomen besluit, aan een groot aantal in gezetenen uitnoodigingen waren toegezonden om tot lid dezer afdeeling toetetreden en dat daarop van slechts vijf heeren gunstig antwoord is ontvangeneen zeer klein getal in even redigheid van het groot aantal rondgezonden uitnoodigingen. Door den heer Schilfer van Bleiswijk werdals afgevaardigde van dit departement, verslag uitgebragt van de laatstelijk te Arnhem gehouden algemeene vergadering. Vervolgens werd in behandeling genomen de regeling der voorloopige bemoeijingen bij dit departement ten behoeve der nationale tentoonstelling, in 1861 te Haarlem te houden. Door de vergadering is besloten omtrent deze zaak voldoende ophel dering van de hoofdcommissie te vragenalvorens tot de aan wijzing der leden van de Subcommissie over te gaan. Eindelijk werd op nieuw besproken langs welken weg de be langstelling voor de nijverheid het meest voldoende zou zijn op te wekkenniet alleen door uitbreiding van het getal der leden, maar vooral door ruimer opkomst bij de aangekondigde vergadering. Door een der leden werd opgemerktdat het beste middel daartoe zal zijn het doen van mededeeling en voorstel lingen met de noodige verklaring. Van dien wenk werd door den Voorzitter onmiddellijk gebruik gemaakt, om van onder de aanwezige leden het voornemen uit te lokken eerlang met het doen van zoodanige mededeelingen aan te vangen. Hierdoor zullen ongetwijfeld de belangen der nijverheid zeer worden be vorderd alsmede aan de bijeenkomsten meer waarde worden bijgezet. De Gemeenteraad van Rotterdam heeft afwijzend beslikt"

Leidsch Dagblad | 1860 | | pagina 1