HET LIEFDE-OFFER. BOEKHOUDER. LEESGEZELSCHAP. ORFÈVRERIE CHRISTOFLE. Een leesboek over den aard en de strekking der Christelijke Godsdienst, met vigut ADVERTENTIÊN. Zes Cents de regel Brevierletter (do plaatsruimte) en 35 Cents Zegelgeld. Men verlangt ten spoedigste in eene uitgebreide zaak tegen billijk Salaris iemand tot het bijhouden der boeken en het verrigten van verdere Kantoorwerkzaamheden. Adres met eigenhandige brieven onder Letter A. in den Boekhandel van de Firma JAC». HAZENBERG CORNaZ. Kloksteeg. Voor hen die verlangen mogten deel te nemen aan een dezer da gen opgerigt Leesgezelschap van nuttige en aangename strekking, bestaat daartoe gelegenheid door zich schriftelijk aan te melden onder Let ter R. aan het Bureau van dit Dag blad. Grande Médaille d'honneur a l'Exposition Universelle de Paris 1855. Het streven der industrie was, in de laatste jaren vooral, en in toene mende mate, niet alleen op goedkoop, maar op fraai tevens gerigt, en dui- zende voorwerpen van dagelijksch gebruik, vroeger in onbehagelijke vormen gevonden, hebben thans, tot zelfs de eenvoudigste, plaats gemaakt voor niet kostbaarder, maar tevens sierlijker vervaardigde producten, In de meeste opzigten slaagt de nijver heid er in, aan de groote eischen des tijds en der beschaving te voldoen, door tot geringen prijs artikelen te leveren, die tevens aan den gekuisch- ten smaak voldoen. De Orfèvrerie Christofle verdient ten deze de alge- meene aandacht. Gebruik makende van de nieuwste uitvindingen op che misch gebied, en in alles blijkbaar zeer op de hoogte van het vak, levert deze firma, na vijftien jaren werkens, een onberispelijk schoon en goedkoop fabrikaat, dat het kostbaar zilver op de voordeeligste wijze vervangt. Er is geen sprake van argentannieuw zil ver of argentinedat, boe fraai de bewerking moge zijn, toch altijd in- conveniënten beeftmaar van echt zilver, en evenwel kosten de voor werpen, Jbekend onderden naam van Orfèvrerie Christofle, slechts e'éu zesde van den prijs voor gewoon zilver gevorderd. De zaak is deze: zij worden van eene metaal-compositie vervaardigd, en daarna met een ste vige zilverlaag bedekt, wier gewigt in grammen men op de voorwerpen ver meld vindt. De bewerking is bij uit stek schoon, en staat in niets bij die van het gewone massive zilver achter. Dezelfde fabriek voert dan ook de zelfde modellen in zilver, goud alluminium uit. Het Hoofddepó; gevestigd te Amsterdam op het Re- E. 160, bij den Heer W. BRAN Dl BURG, en een bezoek overwaar; Reeds op de jongste tentoonstelt van kunstvlijt trok de Orfèvret Christofle de algemeene aandac Een album aan de dépots voorhand! bevat een keur van de schoort voortbrengselen der fabriek, pho: grafisch afgebeeld. Van de voortn pen van weelde afdalende tot diev dagelijksch gebruikbehoeft m slechts ten bewijze aantehalen,( een dozijn lepels en vorken van t fraaist model, dat van enkel zih f 210 kost, slechts 36 kost, vt vaardigd volgens de verzilvering methode van CHRISTOFLE De zilverlaag, die het grond metaal 1 dekt, is zeer soliede en, des verki zende, kan men die nog verzwaai krijgen met zoo vele grammen, men, volgens een bepaald en billj tarief, wil bijbetalen. De reden, wai om de Orfèvrerie Christofle d even schoon, maar zesmaal minderi prijs is dan geheel massief zilver, even eenvoudig als de gelijke deugt zaamheid onbetwistbaar. Immersi zilverlaag is metaal van hetzelfc gehalte als de massive voorwerpt van dezelfde en andere voornat fabrieken. De kwaliteit wordt gewaarborgde bezit eene reëele waarde van t derde bedrag der koopsom. De pii zen zijn gelijk aan die der fabrie! Bij A. W. SYTHOFF te Leiden, is verschellen: DOOR M». u "V S. Prys 2.90. Slechts weinigen is het gegeven populair te zijn bij de behandeling van gewigtige en verhevene zaken eenvoudig en duidelijk te blijven waar het ingewikkelde leerstellingen geldt. De Heer BUYS heeft echterat die beide vereischten van een leesboek op uitstekende wijze beantwoord. In helderen, natuurlijken stijl be spreekt hij de godsdienstwaarheden, en de stellingen van den Katechismus, schetst hij ons den geschiedkut digen toestand der Joden, en weet hij, door ophelderingen en toelichtingen, ons als te huis te brengen ii de dagen dat de Heiland op aarde was en de gewijde gebeurtenissen voorvielen. Reeds daardoor zou het werk van den Leydschen Godsdienstonderwijzer eene hooge plaats onder om< Christelijke volksboeken verdienen; maar de Schrijver heeft ingezien dat, om het nuttig te doen werken, oe dc lezing aangenaam te maken ook de vorm hier eene hoofdzaak was. In plaats van eene aaneenschakel van vertoogen geeft hij ons daarom eene novelle, waarvan de hoofdpersonen goed zijn gekozen en uitge werkt en door hunne lotgevallen eene aangename afwisseling met den voornamen inhoud van het werk uit maken. Wij worden in kennis gebragt met de verschillende bewoners van een dorpdie zich groeperen os het huisgezin van BOGAERT, eene degelijke landbouwers-familie, wier omgang met den Predikant, den On derwijzer en een zekeren BREGGEMANdie van Katholijk Hervormd wordtde hoofdintrigue vormt. Mogt men den Heer BUYS niet geheel op dezelfde lijn kunnen stellen als de schrijvers der Pastorie vao Mastland, of het Leesgezelschap van Diepenbeek, ook zijn werk doet dit genre eer aan en wij twijfel» niet of het zou een even uitgebreiden kring van lezers vinden, ook zonder dat het, gelijk uit den titel blijkt uitgegeven ware met een weldadig doel. Voorzeker zal ook die strekking de verspreiding vergrooten van e» .werk, dat op zulk eene wijze het goede en ware bevordert. Te Leidenbij A. W. SYTHOFF.

Leidsch Dagblad | 1860 | | pagina 4