I •woordwerden de leden der Commissiën benoemd tot het opnemen der rekening van den penning meester en tot beoordeeling der voordragten tot het uitreiken van vereerende getuigschriften - waarop een pauze werd gehoudendie hen tot de vervulling hunner taak in staat zoude stellen. Wordt vervolgd). BINNENLANDSCH NIEUWS. Z. M. heeft o. a. benoemd tot len luit. bij de vesting-art. de 2° luits. W. Irish Ste phenson, P. A. Scheltus, T. J. C. A. Boele; bij het reg. rijdende art. den 2en luit. J. F. baron Taets van Amerongen. Naar men verneemt zal Z. M. de KoDing en HH. KK. HH. de Prins van Oranje en Prins Frederikbij gelegenheid van den negen den verjaardag van Z. K. H. Prins Alexander, op 25 dezer, eene groote revue over de troepen te Millingen houden. Wij vernemendat Z. K. H. prins Fre derik aanstaanden Vrijdag naar het Loo en van daar naar het kamp te Millingen zal vertrekken. H. K. H. prinses Marianne vertoefde, vóór een paar dagengeheel incognito in het logement de Nieuwe Kroon, by het Loo, legde een bezoek af bij de Wed. van Loenen in het park, bezocht nog even de school en vertrok des anderen daags vroegtijdig. De heer von Bethmann Hollweg, Pruis- sisch Minister van Eeredienst, is heden te Scbe- veningen aangekomenom er de baden te ge bruiken. Men schrijft uit 's Hage aan de Arnhem- sche Courant Men zegt, dat bij de regering het voornemen bestaat de uitvoering der spoorwegwet op te dragen aan eene commissie. Als leden daarvan noemt menals daartoeom zoo te zeggen aangewezen, de heeren baron Sloet, president van den raad van toezigt op de spoorweg-diens- ten en van der Kunhoofdinspecteur van den waterstaat. De minister van Binnenl. Zaken is benoemd tot grootkruis der orde van den Nederlandschen Leeuw, die van Financien en Koloniën zijn ver eerd met de huisorde van den Gouden Leeuw. Men verwacht nog meerdere belooningen voor gewillige diensten, vooral van leden van de Eerste Kamer. Bij uitnemendheid komt daarvoor in aan merking een afgevaardigde uit uwe provincie, mijnheer de redacteur, die als lofredenaar op de staatsspoorwegen en van de ministers van Bin- neDlandsche Zaken en Financien aan allen den loef heeft afgestoken. Een dienstmeisje had Zaturdag te Ommen door het onthoofden van een haanhare hand kunnen verliezenzij is echter, met een ferm stuk van den duim af te hakken, vrijgekomen. Eene waarschuwing, om geen gevogelte op die wijze te slagten. De Dr. Ct. schrijft, dat men, in af -eb ting van den spoorweg, weldra per treks jer van Assen en Groningen zal kunnen reizen tad de vaart op het Noord-Willemskanaal spoB wordt geopend. B Beroepen bij de Nederd. Herv. Gerritsen te Genemuiden Ds. A. Couvée te SchoonrewoB te Zandt Ds. H. van Griethuyzen te PoortiB Aangenomen het beroep naar Harlingen i:[jj Ds. K. Koopmans van Boekeren te Eelde. lui Bedankt voor de beroeping naar de C Afgesch. Gemeente bij de Hollandsche Koloi ten in Zuid-Afrika, door Ds. W. J. ten B kei te Ommen. Thans is het verslag uitgekomen van stedelijk Gymnasium alhier, cursus 1858—18 Het getal leerlingen was bij den aanvang i dien cursus 37; bij den aanvang van den c sus 1859-1860 bedroeg dit aantal 40. Veel" bruik werd gemaakt van de schoolbibliothei die dit jaar, o. a. van Dr. W. G. Pluyge aanzienlijke geschenken verkreeg. Bij dit vers is gevoegd eene verhandeling van den heer mes Perrin, getiteld: the English Language, respect of its origin, growth and developme briefly treated in an essay. BUITENLANDSCH NIEUWS. Bij gelegenheid van den Napoleonsdi werd in St. Annakerk te Weenen een plegl mis gevierd waarbij het corps diplomatique set geheel voltallig tegenwoordig was. Bij bet rijt naar de kerk had de Turksche Gezant, pr Kallimaki, het ongeluk, dat een der wil zijner koets losliet, zoodat het rijtuig omkanté en de drie rijk gegalloneerde lakeijen, die achterop stondenin het slijk terecht kwam Overigens kwamen zoowel zij als prins Kallira met den schrik vrij. Dat echter zoodanig on! luk juist op den Napoleonsdag moest gesel den en juist den Turkschen gezant moestor komen, zal wel door menigeen als een onguns voorteeken voor den verderen gang van den Tui schen wagen van staat worden beschouwd. Zondag II. heeft mevrouw Booth, echt" noot van den eerw. W. Boothwegens t gesteldheid van dezen, in Bethesda-kapel, New-castle, de preekbeurt vervuld. Het talri auditorium verliet ten hoogste gesticht het ke gebouw. Uit de Vereenigde Staten verneemt mi" dat de stad St. Louis den 25en Julij II. I tooneel is geweest van eene eigenaardige volk justitie. Een volkshoop, met bijlen, breekija enz. gewapendoverviel de meestal uit bordeelt speellieden enz. bestaande wijk en slechtte 40- a 50-tal van die huizen. Alle meubelen" over het algemeen alles, wat niet spijkero was', werd naar de straat gesleepttot een bran stapel opgehoopt en aan de vlammen prijs j geven. De burgerij scheen hierover niet a

Leidsch Dagblad | 1860 | | pagina 2