Helmstraat te Maastricht, het fonds van den koopprijs der domeinen en de Naturalisation (zijnde dus al de overige onderwerpendie bij de kamer aanhangig zijn.) Gisteren is reeds het onderzoek in de afdeelingen van het wets ontwerp nopens den aanleg van Spoorwegen af- geloopen. Heden morgen had er te 's Hage een treu rig ongeval kunnen plaats hebben doordien de paarden, bespannen voor een rijtuig, in de Hoog straat schrikten. Onmiddellijk gingen zij op hol, en liepen in een der glasramen van den heer Muller op den hoek van de Veenestraat, dat daardoor verbrijzeld werd. Verschrikt wendden de paarden zich om en liepen bij toeval tegen een zich op de Dag. Groenmarkt bevindende hoop keijenwaardoor zij tot staan kwamen en gegrepen konden worden. Ongelukken had men daarbij niet te betreuren. Uit eene aankondiging van den verkoop van eenige onroerende goederen binnen Utrecht blijktdat een blok van dertig woningen te zamen groot ongeveer tien vierkante roeden Ne- derl. maat, werden verhuurd voor ƒ22.30 's weeks. De Gemeenteraad van Amsterdam heeft eene subsidie verleend ten behoeve van het volks onderwijs ter bevordering der Nijverheid. Nog heeft die Gemeenteraad eene nieuwe instructie voor den Stads-Archivaris vastge steld waarbij aan ieder wordt toegestaan de oude archiven (tot 1795) te bezoeken, ter wijl het bezoek der latere alleen wordt vergund aan hendie de Gemeente-Secretaris vergunning verleent. BUITENLANDSCH NIEUWS. Volgens telegrafische beriglen uit Turin is het opperbevel over de troepen te Napels op gedragen aan den Generaal Pianelli, Minister van Oorlog en aan den Generaal Bosco over eene divisie in Calabrië. De bekende Kolonel Charras heeft zich naar Sicilië begeven. Men zegtdat Keizer Napoleon bij gele genheid, dat hij den Generaal Beaufort d'Haut- poul zijne instructien gaf, hem heeft opgedragen om eens te onderzoekenwat de bevolking van Palestina er van denken zou, zoo de Paus zijn zetel in Jerusalem vestigde. Het schijnt, dat dit denkbeeld wortel bij den Keizer geschoten heeftvast besloten als hij isom de wereldlijke heerschappij van den H. Stoel in het midden van Italië volkomen te vernietigen. Uit den Romeinschen Staat meldt men, dat de Generaal Lamoricière de handen vol werk heeft, om de sympathie voor Garibaldi te onder drukken. Voor eenige dagen moest hij zich daartoe met troepen naar Todi begevenwaar de bevolking leve Garibaldi" geroepen had. Er heeft geen bloed gestroomdwant de orde was hersteld, zoodra de troepen verschenen. Opdat hij echter niet voor niet de moeite zou geno men hebbenheeft hij de stad eene schatte van 40000 kroonen opgelegd en eenige persoj gevangen naar Ancona meegenomen. Het officieel dagblad van Palermo ontk: in krachtige bewoordingen, het berigt weg gewelddadigheden jegens soldaten van het ciliaansche leger door inwoners van Melazzo; pleegddie voor de Koninklijke troepen pi- gekozen zouden hebben op het oogenblik c het gevecht tusschen de wederzijdsche troep in de straten dier stad plaats haden het b vel dat Garibaldi gegeven zou hebben, om t* en dertig dier personenals schuldig aan b schieten op zijne soldatente fusileren. Rees dadelijk was de waarheid van dat berigt betwi feid, en thans verheugt men zich in den rat der overige te kunnen plaatsen, die door de rij anden des dictators verspreid zijn om hem een kwaden naam te brengenen de zaak, at welke hij zich gewijd heeft, te bederven. In de diplomatieke kringen te Weent wordt veel gesproken van een nieuw vorsten-coa gres, dat in de volgende maand te Warschai gedurende het verblijf van keizer Alexander al daar, gehouden zoude wordenmen beweert dat, behalve den keizer van Oostenrijk en de prins-regent van Pruisseude koningen van Salt sen, BeijereuWurtemberg, Hanover, Neder land en Belgie, benevens verscheidene kleinen Duitsche vorsten dat congres zouden bijwonen Wat hiertoe aanleiding gegeven heeft, is moei- jelijk te zeggenkomt dit congres echter lat standdan kan Rusland zich werkelijk beschc.- wen als den beschermer van den Bond. De brii van keizer Napoleon aan den graaf de Persigij kan overigens als een klein bewijs dienendat bet berigt van de bijeenkomst te Warschau niet zoo geheel en al uit de lucht gegrepen is, ei dat dit geprojecteerde vorsten-congres keizer Na poleon de noodzakelijkheid deed inzien om tot zijn eersten en oudsten bondgenoot, in vereeoi- ging met welken hij het geheele overige ka» trotseren, terug te keeren. Gevaarlijk zou het voor hem geweest zijnzoo die bijeenkomst van Warschau ook mogt worden bijgewoond doot een lid van het Engelsche kabinet; deze even tualiteit, welke het sein tot eene Europescke coalitie tegen Frankrijk geweest zoude zijnwist Louis Napoleon nog tijdig te voorkomen. Men verhaalt daar bij wijze van gerucht, dat de keizer van Oostenrijk voornemens is zich in de maand September dezes jaars te Pesth als apos tolisch koning van Hongarije te laten kroonen. Het behoeft wel niet gezegd te wordendat dit slechts een gerucht is. De afschaffing der accijnsen in Belgie heeft in Frankrijk zulk een algemeenen weerklank ge vonden dat men in alle departementen niets an ders verwachtof de departementale raden zullen allen er op aandringen, dat het stelsel der ac cijnsen ook in Frankrijk geheel afgeschaft en zoo niet, dan toch in allen gevalle aanmerkelijk

Leidsch Dagblad | 1860 | | pagina 2