N°. 154. Dingsdag 7 Augustus. A°. 1860. eidschdagblad. Het Dagblad kost in de 3 maanden 1.95. Afzonderlijke Nommers 3 Cents. Spoortreinen van Leiden naar 's Gravenhage, Delft, Schiedam en Rotterdam te 9 u. 42 m.;12 u. 7 m.; 3 u. 4 m.; i u. 9 m.; 9 u. 24 m. Naar Haarlem en Amsterdam te 8 u. 26 m.; 10 u. 58 m.; 12 u. 59 m.; 4 u. 58 m.; 9 u. 28 m. Postbusligtingen aan de Lakenhal, aan de Katoenfabriek en op de Nieuwstraat: 'smorgens te 7 ure 30 min., smiddags te 12 ure, 'snamiddags te 3 ure 45 min., 'savonds te 8 ure 30 min. 1 Zittingen van het Gemeentebestuur. Gemeenteraad op onbepaalde tijden. Burgemeester en Wethouders klaandag en Donderdag 11 ure. Commissie van FabricageDingsdag 12 ure. Burgemeesterdagelijks te 10 ure. Bureau der Plaatselijke Secretarie is open dagelijks van 104 ure. Zon- en Feestdagen uitgezon- lerd. Thesauriedagelijks van 102 ure. - Be Gemeente-Architect is te spreken te zijnen huize op den :rt )uden Singel, Wijk V, N°. 328, 'smorgens van 910 ure. Kantoor der Plaatselijke Accijnsen, dagelijks van 81 ure en van 36 ure. Kantoor van 'sRijks Directe Belastingen, Maandag, Dingsdag, Woensdag en Donderdag van 92 ure. Kantoor van Zegel, Registratie dagelijks van 84, van het Kadaster en de Hypothekenvan 94 ure. BINNENLANDSCH NIEUWS. Z. M. heeft de doodstraf, waartoe een ieDstmeisje te Zaandam wegens vergiftiging was roordeeld, in tien jaren tuchthuisstraf ver- iderd. Z. M. heeft de benoeming van Dr. K. andsberg, thans rabbijn te Grunberg in Pruis- in, als Opperrabbijn in het hertogdom Limburg oedgekeurd. Men verneemt, dat de Nederlandsche re tting niet is uitgenoodigd tot bijwoning van de illingeu der confcrentien voor de Scheepvaart op eu Kijndie in deze maand te Karlsruhe zul- :D plaats hebben't geen dubbel te betreuren omdat ons land bij de ontwikkeling der rijn- cbeepvaart groot belang heeft en de Duitsche egeringen met een goed voorbeeld is voorge- aan in alleswat strekken kon tot bevordering an die scheepvaart. Een Haagsch dagblad berigt, dat reeds «gingen zijn aangewendom aan den heer van losse op nieuw de portefeuille van Finantien iptedragen, waarvoor die heer beleefdelijk heeft, itdankt. De leening voor den Spoorweg an Utrecht laar Zwolle is reeds volgeteekendzoodat er ;een vrees meer bestaat voor de voltooijing van lat hoogst belangrijk plan. De Eerste Kamer der Staten-Generaal leeft heden Maandag 's middags te 2 ure, hare lerkzaamheden hervat. De wetsontwerpendie tij te behandelen heeftzijn 1°. tot het doen aanleggen van Spoorwegen toor rekening van den Staat; 2°. wijziging eu nadere vaststelling van het tindcijfer van het Xc hoofdstuk de staatsbegroo- ling voor het dienstjaar 1S59; 3°. verhooging van hoofdstuk X der staats- btgrooting voor het dienstjaar 1860; 4°. onteigening van perceelen ten behoeve der verbetering van den Kollandschen IJssel; 5°. onteigening van perceelen ten behoeve van den aanleg van het kanaal van Assen naar Gro ningen genaamd het Noord-Willemskanaal 6°. wijziging van hoofdstuk II der staatsbe- grooting voor 1S59; 7°. uitgaven wegens verstrekkingen door het departement van Oorlog, dienst I860 8°. onteigeniug van perceelen ten behoeve van de verbreeding der Helmstraat te Maastricht 9°. regeling van het fonds, voortspruitende uit koopprijzen van domeinenvoor de dienst jaren 1859 en 1860; 10°. naturalisatie van A. E. J. M. G. ridder van der Keune en vijf anderen 11°. verhoogiug van hoofdstuk V der staats- begrooting voor 1860 (uitgaven tot aanleg van spoorwegen van staatswege) 12°. voorstel van den heer Sloet tot Oldhuis tot afkoopbaarheid der tienden. Men zegtdat bij den Eaad van State aanhangig is een nieuw wetsontwerp tot herzie ning van het tarief der rechten op den in-, uit en doorvoergeheel overeenkomstig met het vroegere en met behoud van het beginsel der heffing naar de waarde. De industriëlen zijn aangespoord, om daartegen adressen in te die nen want het dagelijksch brood hangt er van af; - 't is van groot belang voor hun bedrijf en hunne broodwinning, hun bestaan en dat van de hunnen en het levensonderhoud hunner arbeiders." Men beweertde helling naar de waarde is een lokaas tot fraudemaakt de wet ten van ons land tot onwaarheid en elke bere- ning voor den handelaar en industrieel onmogelijk, benadeelt de Schatkist en stelt ,de*irrduslrie aan eene overdreveneen oneindigecdncipwnntimBjipot. - En ten einde tot dat petitionnement..ernstiapp- tewekfcen zijn aan de onderscheidene vóMQpe vil?

Leidsch Dagblad | 1860 | | pagina 1