Bij de Herv. gem. te Hoogkarspel is be roepen Ds. P. J. de Eoode te Akkerwoude en bij die te Neder-Ilemert de kandidaat A. D. J. Scholte, bij die te Harlingen Ds. K. Koopmans van Boekeren te Eelde en bij die te Ouwerkerk de kandidaat^M. Borstins, Lz. De Waalsche Gereformeerde Gemeente te Middelburg zal wegens den voortdurenden on- gunstigen toestand van haar predikant, Dr. Ger- lacheen tweeden leeraar beroepen. Het Kerkbestuur der Nederd. Israëlitische hoofdsynagoge te Amsterdam heeft bij openbare afkondiging zijn leedwezen te kennen gegeven over de handelingen van sommige personen die in hun verkeerden ijver voor de godsdienst zich hebben laten vervoerenom op den openbaren weg gedurende den jongsten heiligen Sabbat baldadigheden te plegen jegens Dr. Chronik, die aan het hoofd staat eener vereeniging tot her vorming van de Joodsche eeredienst en die met vuistslagen en steenworpen is aangevallen ge worden. BUITENL AND3CH NIEUWS. Bij de conventie tusschen de mogendhe den gesloten is bepaald, dat de interventie slechts zoolang zal duren als de Porte noodzakelijk acht- dat de krijgsoperatiën en het aantal troepen vooraf worden bepaald - elke mogend heid voor het onderhoud harer troepen zorgt en de Fransche expeditie kan vertrekken zon der de andere contingenten afteivachten, tenzij de Turksche Gezant te Parijs berigten uit Syrië ontvange van zoodanigen aard dat de interventie overbodig kan worden geacht. Uit de overeenkomst dezer dagen door Garibaldi en den Generaal Clary geslotenblijkt dat zij geen eigenlijke wapenstilstand ismaar eenvoudig eene schikking met het oog op eene volkomene ontruiming van Siciliëwaartoezoo als de overeenkomst luidt, door de Napelsche regering in het belaug der menschelijkheid be sloten is. Niets kan dus Garibaldi beletten, om zijne plannen op het vasteland van Napels door te zetten. ■i— De agenten van Garibaldi hebben weer een fraai stoomjacht in Engeland aangekocht voor de som van 8000dat voortaan Gari baldi zal heeten. Ofschoon de Italiaansche dames veel sym pathie voor Garibaldi en de Siciliaansche zaak aan den dag leggenverdient toch de gravin Laura Mantegazza te Milaan in dit opzigt eene bijzondere vermelding. Keeds in 1848 heeft deze vaderlandslievende vrouw na een gevecht bij Cuneo de gewonde Garibaldianen in hare Villa aan het meer Maggiore opgenomen en verpleegd. Thans is zijom geld voor de be vrijders van Sicilië bijeentezamelen op het denk beeld gekomen om de Garibaldische kokarde in de mode te brengendie uit het portret van I den patriot bestaat door de nationale kis omgeven. Deze kokarde wordt voor een li verkocht en de opbrengst gaat naar Sicilië, In een Duitsch blad leest men, datdt suiten te Eome zich in de laatste dagen ges burgerkleeding hebben aangeschaft, ten e daarvan bij onverhoopte ongunstige omstac heden gebruik te kunnen maken. Men zegt, dat met het dertigjarig ju de Belgische Septemberfeesten zullen verani worden in Jnlijfëestenten einde de droei herinneringen van 1830 en 1831 uittewisscl daar Holland en België slechts één belang eerbiedigen hebben en Holland de eenige tro en onbaatzuchtige bondgenoot zal zijn, bijali het volksbestaan in Belgie eens mogt won bedreigd. In Belgie klaagt men vrij algemeen o den onwil der leveranciers om de levensmid len af te slaanniettegenstaande de plaatse! accijnsen zijn afgeschaft. Men beklaagt t voornamelijk over de vleeschhouwers en ver hundat zij eene schandelijke winst nen Een Belgisch blad roept de ingezetenen kracht op, om aan dien staat van zaken einde te maken door, even als voor het bro onderling vleeschwinkels opterigten. TeVerv wordt het vleesch van eerste kwaliteit verko voor ongeveer 52 cents (1 fr. 10 cent5.) Nederl. pond en te Antwerpenwaar de si ters zich aan de afschaffing van den acci niet gestoord hebben voor ongeveer 75 ci het Nederi. pond (1 fr. 60 cents.) Uit Lissabon wordt gemeld, dat het meentebestuur besloten heeft op een der ple: van de hoofdstad een bronzen standbeeld o; rigten voor Camoens, gestorven in 1580,j in der tijd een jaarlijksch pensioen van ruim gulden werd verleend. Het bezoek van het Japansche gezs schap heeft aan de stad New-York wegens o haal niet minder dan 125,000 dollars 362,51 gekost. De bevolking oordeelt die som veel hoog voor het onderhoud van 70 Japanna die thuis gewoon zijn niets dan rijst te eten. Eene brigade vrijwilligers uit den sta der werklieden wordt in Londen gevormd, aan het hoofd daarvan zou een bekwaam gei raai, door zijne diensten in de Krim en Ik bekendgeplaatst worden. Men wil aan de vt willigers dier brigade een weinig kostbare ui formin den smaak van die der Garibaldiant geven. Onder hen zullen karabiniers, mineui ingenieurs en artilleristen wezen. In de nabijheid van Walworth bad Ding dag morgen eene allerverschrikkelijkste gebei tenis plaats. Aldaar woonde William Youngma een ongehuwd persoon van ongeveer 26 jarfl met zijue beide ouders en twee jongere bro ders, van 12 en 6jarigen leeftijd, terwijl zekt Mary Strater, de verloofde van Youngmanzii dien morgen aan dat huis bevondom aldai

Leidsch Dagblad | 1860 | | pagina 2