EIDSCH DAGBLAD. 126. Zatuidag 28 Julij. A°. 4860. V Het Dagblad kost in de 3 maanden 1.95. Afzonderlijke Nommers 3 Cents. ooi-treinen van Leiden naar 's Gravenhage, Delft, Schiedam en Rotterdam te 9 u. 42m.;12 u. 7 m.; 3 u. 4 m.; 9 m.; 9 u. 24 m. Naar Haarlem en Amsterdam te 8 u. 26 m.; 10 u. 58 m.; 12 u. 59 m.; 4 u. 58 m.; 9 u. 28 m. ijtbusligtingen aan de Lakenhal, aan de Katoenfabriek en op de Nieuwstraat: 'smorgens te 7 ure 30 min., Idags te 12 ure, 'snamiddags te 3 ure 45 min., 'savonds te 8 ure 30 min. ttingen van het Gemeentebestuur. Gemeenteraad op onbepaalde tijden. Burgemeester en Wethouders 'tg en Donderdag 11 ure. Commissie van Fabricage, Dingsdag 12 ure. Burgemeesterdagelijks te Bureau der Plaatselijke Secretarie is open dagelijks van 104 ure. Zon- en Feestdagen uitgezon- Thesaurie, dagelijks van 102 ure. Be Gemeente-Architect is te spreken te zijnen huize op den Singel, Wijk V, N°. 328, 'smorgens van 910 ure. antoor der Plaatselijke Accijnsen, dagelijks van 81 ure en van 36 ure. autoor van 'sRijks cQireote Belastingen, Maandag, Dingsdag, Woensdag en Donderdag van 92 are. ïntoor van Zegel, Registratie dagelijks van 84, van het Kadaster en de Hypothekenvan 94 ure. BINNENLANDSCH NIEUWS. De Circus van Wollschlager is iederen 1 bezet en, wij moeten bet bekennen, den Wollschlager komt alle eer toe voor zijne mende inrigting. Na den Directeur allen lan Gaertner, die met zooveel geduld het dier weet af te rigten. Na hen aan de Stark en Vallini, maar bijzondere lof Emma Gruschynska, Marie Williams en Waardiglijk worden zij ter zijde gestaan de HH. C. Bradbury, Vallini, Schmidt, buitengewoon is hetgeen de heer Williams laat zien. ij roemen nog de athletische oefeningen Felice Napoli; - de welgedresseerde hon- van Beoeschky- en het divertissement ical van Forrest en Morley. Wij hebben Friedrich-Wilhelm-Victoria-feest bijgewoond. toeschouwer was voldaan en opgetogen en zeggen daarom tot een ieder: Verzuim een ek bij Wollschlager niet. Voor het Vivat en geven wij een Vivat JVollschlager. - Z. M. heeft eervol ontslag verleend aan J. G. van Kavesteyn op verzoekals ontv.- eposeur te Middelburg; en aan Mr. C. Hult- i, president van het Hooggeregtshof van I. Indip en van het Hoog Militair geregtshof ar; T benoemd tot proc. te Zierikzee H. J. Blaauw te 's Gravenhage; tot Notaris te terdam A. C. van Wijngaarden, Cand. Not. iaren tot burgemeester van ten Boer H. iltbers. - Z. M. heeft aan den Wel-Eerw. heer F. G. van Itersonpredikant bij de Neder- itsclie Hervormde Gemeente te Leiden, inge- Ige zijn verzoek, het emeritaat, salvo honore, deend tegen 1° October a. s. onder toeken- #g van pensioen. - De audiëntie van den Minister van Oor log zal op Dingsdag den 31eD dezer geen plaats hebben. Het is bekend dat de heer Bosscha reeds tijdens de behandeling der begrooting over het loopend jaar met ijver en belangstelling arbeidde van het ontwerpen eener wet ter regeling der ker kelijke pensioenen. Thans wordt aan zijn departe ment de laatste hand gelegd aan een daartoe strekkend voorstel van wet. Bij dit voorstel, hetwelk is ontworpen in overleg met den Minister van E. C. Eeredienst en met den Minister van Financien worden alle kerkelijke pensioenenook die der catholieke geestelijken en der Israëlitische leeraren, geregeld. Ieder predikant, pastoor of Israëlitisch leeraar zal, volgens dat voorstel, na 40 jarige dienst verkrijgen 7B0 pensioen uit 's Lands kas; ter wijl tevens een kerkelijk pensioenfonds wordt in het leven geroepen, waartoe zullen hebben bijte- dragen alle predikanten, pastoors en Israëlitische godsdienstleeraars die hoogere inkomsten genie ten dan f 750, (onverschillig of dat inko men uit 's Lands kas, uit pastoralia of uit welke jandere bronnen ook genoten worde), voor het bedrag van hun inkomen te boven gaande f 750, - ten laste van welk pensioenfonds deze predikanten, pastoors, Israëlitische godsdienst leeraars zullen ontvangen nevens de vermelde f 750, - nog ran het door hen genoten ge worden meerder inkomen dan 750, - zoodat bijv. een predikant, die slechts f 750 jaarlijks inkomen had, niets zal hebben bijtedragen, doch slechts 750 pensioen zal genieten; ter wijl een predikant, die jaarlijks f 2250 inkomen hadtot het fonds zal moeten bijdragen* ovefN.. f 1500, - en na 40 jarige dienst aanspraak heeft op f 1750 pensioen. Tot meerdere stijving van dit;, fonds zou worden voorgesteld de rijksopcentèh op de be lastingen met een halten opcen(\ te yerhoo-

Leidsch Dagblad | 1860 | | pagina 1