EIDSCH DAGBLAD. 124. Donderdag 26 Julij. A®. 1860. ff' Het Dagblad kost in de 3 maanden 1.95. Afzonderlijke Nommers 3 Cents. ortreinen van Leiden naar 's Grovenhage Delft, Schiedam en Rotterdam te 9 u. 42 ra.; 12 n. 7 ra.; 3 u. 4 m.; ra.; 9 u. 24 m. Naar Haarlem en Amsterdam te 8 u. 26 ra.; 10 u. 58 m.; 12 u. 59 m.; 4 u. 58 m.; 9 n. 28 m. itbusligtiogen aan de Lakenhal, aan de katoenfabriek en op de Nienwstraat: 'smorgeus te 7 ure 30 min., lags te 12 ure, 'snamiddags te 3 ure 45 min., 'savonds te 8 ure 30 min. tingen van het Gemeentebestuur. Gemeenteraad op onbepaalde tijden. Burgemeester en Wethouders Isg en Donderdag 11 ure. Commissie van FabricageDingsdag 12 ure. Burgemeesterdagelijks te - Bureau der Plaatselijke Secretarie is open dagelijks van 104 ure. Zon- en Feestdagen uitgezon- Thesauriedagelijks van 102 ure. De Gemeente-Architect is te spreken te zijnen huize op den Singel, Wijk V, N°. 328, 'smorgens van 910 ure. ntoor der Plaatselijke Accijusen, dagelijks van 8 1 ure en van 3—6 ure. atoor van 'sRijks Directe Belastingen, Maandag, Dingsdag, Woensdag en Donderdag van 9—2 ure. stoor van Zegel, Registratie dagelijks van 84, van het Kadaster en de Hypothekenvan 94 ure. BINNENLANDSCH NIELTWS. Ier de kermisvermakelijkheden, die deze op een talrijk bezoek wachten blijft altijd eerstezoo al niet de voornaamste plaats den het cirque equestre van den heer ihlager die aan zijne onderneming ge- is den meesten luister bij te zetten. De dere zorg, die besteed wordt, om met een jantal schoone en wel gedresseerde paar- ijn cirque te verrijkenzoowel als het nolle der costumes zijner sujettenheb- len bekwamen directeur binnen en buiten sgrooten roem doen verwerven. De verschei- id der uittevoeren stukkenzoowel als de ijke kunstverrigtingen van het talrijk seel, dat aan zijn cirque is verbonden, a hem telken avond een uitgelezen bezoek ;eren. De nieuwe exercitiën der paarden vlugheid der rijders en rijderessen wor- loor niets van hetgeen vroeger op kermie- erd vertoond overtroffen en verdienen alle eling, om dat cirque te begunstigen met lerhaald en talrijk bezoek. - Van geheel en aard en toch voor ieder belangrijk is aigtiging van de Chinesche prins en prin- lie door vorstelijke personen op hunne rond- met belangstelling zijn bezocht. Wat soms ndere dwergen het bezoek minder aanlok- maakte, - een onbehagelijk voorkomen ne meerdere of mindere mate van mis- Iheid, - is bij deze personen niet het ge- Met meer dan gewone bevalligheid in omen en aangename bewegelijkheid in hunne irentreft men bij hen een graad van be ting aandie voegen aan hendie zich os van het Hemelsche rijk noemen waartoe hunne gemakkelijke uitdrukking in vreemde veel bijdraagt. - Niet het minst belang- ii de geologische wandeling in de benedenste deelen der aarde tot op 7 a 8110 ellen diepte, die aangeboden wordt in het model eeuer groote engelsche steenkolenmijndoor den heer Louis van Nes vervaardigdop de Boommarkt op eene doeltreffende wijze tentoongesteld. Die be- zigtiging levert eene uitstekende bijdrage tot de kennis van den arbeid en de zeden der mijnwerkersalsmede van de gevaren waaraan zij zijn blootgesteld. Door een stoomwerktuig in beweging gebragt, ziet meu de exploitatie der steenkolen in al hare belangrijkheid en is het door eene aanschouwelijke voorstelling bij het in werking zijn der machines en den arbeid der werklieden mogelijk gemaakt een juist denk beeld te verkrijgen van de ongelooflijke stoute en onverschrokken middelen, die er noodig zijn om ook aan Leiden de onontbeerlijke grondstof te leveren die hare talrijke fabriek-werktuigen in beweging doet brengen. - Zoo onze fabriek arbeiders met eenigen ernst en nadenken hun dagelijksch werk uitoefenenzullen zy begee- rig zijn, om eenigen tijd te besteden van de kermisrustdie hun geschonken wordttot be- zigtiging van hetgeen voor hen merkwaardig is, - liever, dan zich optehouden op plaatsen, waar zij hun geld verteren zonder eenig blijvend betamelijk genot te smaken. Gisteren avond werd in den Salon des Va riétés van den heer Duport opgevoerd de come- die-vaudeville Madeline of de Gravin en de Klompenmaakster en wel tot groot amusement van allen die er waren. Mej. Stoetz, die de titelrol vervulde, verwierf, vooral door haren zang, grooten bijval; niet minder de heer Bam berg die zich door uitmuntend spel en goeden zang onderscheidde. Ook de heer Soeter, als de opperschenker, bragt herhaaldelijk door zijne charges de lachspieren in beweging. Wat echter het beste beviel, was de békende vrolijke vaudeville Lekain in duplo waarin de

Leidsch Dagblad | 1860 | | pagina 1