-wordt bezocht en eene juiste en volledige ken nis van den omvang der kwaal en van hare oorzaken van het meeste belang is. BUITENLANDSCH NIEUWS. Volgens telegrafische berigten heeft de Kolonel Medicidie zich door het garnizoen van Melazzo bedreigd zag, versterking gevraagd. Garibaldi is den 18en Julij op een Engelsch vaartuig vertrokken, aan het hoofd van 5000 manzonder dat men te Palermo wist waarheen. Nabij Melazzo hebben tusschen de soldaten van Medici en die van den generaal Bosco tweemaal schermutselingen plaats gehad. - Volgens een gerucht was Garibaldi op de Napelsche kust geland en zou Melazzo door zijne manschappen bezet zijn. De Franschc regering staat gereed om in overleg met de Porte de krachtdadigste maat regelen aantewenden om de Christenen in Syrië te hulp te komen. De generaal Trochu is te Marseille aangekomen en de kolonel Osmont van den grooten staf der legers naar Maltha en Beyruth vertrokken de militaire intendance zou Zondag derwaarts volgen. Tien groote transport schepen worden te Toulon tot vertrek in ge reedheid gebragt. De bevolking vooral dat gedeelte 't welk tot den handel en de scheepvaart behoort legt eene groote mate van sympathie voor de interventie in Syrië aan den dag. De Graaf van Parijs en de Graaf van Chartresdie zich te Damascus bevondentoen in het district van den Libanon de moorden plaats grepenhebben zich met een stoomboot van Beyruth naar Griekenland ingescheept. Volgens berigten uit Napels hadden de officieren aan de laatste demonstratie geen deel genomen. De Minister van Binnenlandsche Za ken heeft -15 geëmigreerden ontvangen, - de officieren der marine hebben den eed op de grondwet gedaan onder voorwaarden dat zij niet tegen Italianen zullen strijden. - De gen. Clary vraagt versterking, - een groot aantal officieren hebben hun ontslag gevraagd. Te Palermo is eene nieuwe nationale garde uit de jongelingen van den aanzienlijken stand zamengesteld die den last heeft ontvangen om de rust te handhaven in de stad en het om liggend gebied. Te Parijs is eene dame tot 13 maanden gevangenisstraf veroordeelddie zich ten doel had gesteld schamele doch eerlijke armoede van de noodige hulpmiddelen te voorzien. Deze dame, zeer eenvoudig, doch deftig in het zwart gekleed, bezocht den 30en Julij de mis van 9 ure, des morgens, in de kapel van Orleans, en plaatste zich naast eene 75jarige weduwe, Mej. Saqui, van beroep koordendanseres, glorieuser gedach tenis. Zij knoopte met haar een gesprek aan en vroeg haar eenige personen aantewijzendie zouden verdienen met eenige ondersteuning te worden begunstigd. Mej. Saqui verwees 1 den pastoor en raadde haar aan dezen Jt haar te verstrekken liefdegiften ter kj stellen. Na het eindigen der dienst vroeg i naam en de woonplaats van Mej. Saqui, dien genoemd hebbende, riep zij uitHoe mogelijk! zijt gij Mej. Saqui, juist u» reeds lang. Mevrouw de markiezin Aguadc mij reeds lang belast u op te sporendeze wacht u in haar hotel in de straat des Ts Zij kent uwe rampenzij weet dat ge ual tuin hebt verloren, en dal ge slechts eenI inkomen hebt; zij kan u niet langer zo: lijden, zij wil u 500 franken rente getj eene dadelijke gift van 500 francs. Kom, wij spoedig ten uwent gaanten einde een weinig kleedt om voor die dame te ven nen. Aan de woning van Mej. Saqui geko sloot zij alle deuren en zeide haar de gre stilzwijgendheid in acht te nemenopda dienstmeisje niets zou te weten komen. Zij haar alles^ wat kostbaar was, te moeten ve gen en bood haar aanhaar daarin behulp te zijn. De daad bij het woord voegende, op zij alle laden en kastendoorzocht alles ei er niets inwat eenige waarde hadom hi eene geheime lade te verbergenzelfs de rit die Mej. Saqui aan de vingers had, nam! om ze weg te leggen maar niet in eene get, lademaar zeer behendig alles in haar zat, les gereed zijnde, haastte zij Mej. Saqui voorttegaan ten einde hare beschermster i lang te laten wachten de liefdadige dami overstelpt van vreugde over het geluk dat Saqui te beurt zou gaan vallen. Zij gingf straat opdoch eenigen tijd voortgegaan zp bleef de dame staan en zeide haar te wat in de naastbij zijnde kerk daar zij de mart moest gaan roepen. Zoo had zij die woo niet geuit, of zij vloog als een pijl uil boog weg. De oude acrobate kon haar achtervolgendoch maakte zoodanig geil dat spoedig eenige politie-agenten de geira liefdadige dame achterna zettedenen baar juist bij tijds kregenin het bezit van a bijouterien en souvenirs uit lang vervlogen! dendansers jaren van Mej. Saqui, die zijt eerst aan de markiezin had willen laten om te beproeven of er geene mogelijkheid de beloofde toelagedoor het aanzien van zoo niets beduidenden schat, nog eenigzits doen verhoogen. De Belgische wet tot afschaffing der meentelijke accijnsen is Zaturdag in wen gekomen. Woensdag namiddag te 4 ure zij door de Kamer van afgevaardigden goed keurd, te 5 ure door de koning bekrachtigd te zes ure reeds aan alle directeuren der M tingen in de provinciën de noodige iustrsl toegezonden, terwijl zij Donderdag in den I niteur verscheen. Ter eere vau de leden van het internat

Leidsch Dagblad | 1860 | | pagina 2