deren, zijn in staat geweest om een duurzamen bloei der neringen te kunnen vestigenterwijl de vele verbodswetten en maatregelen van re presaille het hare ruim hebben bijgedragen om het geheele verval te bespoedigen." Zoo schreef een oud Leidsch Staathuishoudkundige en het is volkomen waar, als de protectie de Nijver heid moet in het leven houdendan is haar bloei niet gewaarborgd. De Leidsche industrië len die de tentoonstelling hunner goederen overbodig achttenhebben juist daardoor ge toond dat zij op die privilegiën weinig prijs stellen en zeker daardoor van verpligting jegens de Natie geene sprake kan zijn. BINNENLANDSCH NIEUWS. Z. M. heeft benoemd tot 2°" luit. bij de infanterie den kadet N. VV. Hofstedetot 2°" luit. bij de dragonders den kadet J. P. Wijn stroom. Volgens herigten uit Wiesbaden hebben den 9cn Julij bij Z. M. den Koning gedineerd Prins Nicolaas van Nassau en de Oostenrijksche generaal Graaf van Scblicken den 10e" de Generaal Graal' Danhauer, baron Ohbrichts, Geueraal-Commandant te Maintz, alsmede baron CauitzMinister vau Pruissen te Darmstadt. Z. M. de Koning heeft, bij besluit van 9 July bewilliging verleend tot het wijzigen van pit. ltl der statuten vau de Ilollandschc Spoor weg Maatschappijstrekkende tot uitbreiding van den aanleg en de exploitatie van de thans bestaande Ilollandsche IJzeren Spoorweg. De baron J. M. 11. d'André voormalig Minister van Z. M. den Keizer der Franschen bij het Nederl. Hof komende van Amiens is in de residentie aangekomen en aan het Hotel Paule2 afgestapt. Bij de Tweede Kamer der Staten-Generaal is 0. a. ingekomen ewi adres van D. B. P. Zuurdeeg, heel- en vrocdmeester te Zierikzee, tot verbetering der bestaande geneeskundige wet geving. Heden morgen zijn van het le en 3e batt. van het reg. Grenadiers en Jagers te 's Hage naar de legerplaats te Millingen vertrokken cén detachement sterk 2 officieren en 74 onderoffi cieren en verdere manschappenbestemd om dat kamp in gereedheid te helpen brengen. Zondag zullen in de vlakte van Waalsdorp aangekomen de navolgende Artillerie-troepen, welke aldaar tot den 8en en 9e" Augustus a. s. zullen kaïnperen en de eerste serie van de oefe ningen aldaar zullen uitmaken. De majoor Spoel- stra van het 2° reg. Vesting-Artillerie komrnan- dant der kamperende troepen uit Vlissingen, de le kompagnie van het le regement Vesting-Ar tillerie uit Delft en de le, 2e en lle kompagnien van het 2" regement Vesting-Artillerie respecti vely uit Breda en Vlissingen. Het examen der onderofficieren van de verschillende corpsen des legem voor di king van 2ea luitenant kwartiermeester ii presidium van den intendant der l6 klas denberg chef van het bureau der militairt nistratie bij het depart, van Oorlog, dent' a. s. te 's Gravenhage aanvangen zijnde langhebbenden tegen dat tijdstip der wan ontboden. Aan den kanonnier der le klasse G der Flier van de Depöt-kompagnie vai 1° regement Vesting-Artillerie te Delft ii nizoen is de gouden medaille toegekend e gratificatie ter zake van door hem vol! 36 jaren eerlijke en trouwe militaire dienst, medaille voor het front der troepen vat garnizoen aldaar gevestigd zal worden uitga De Algemeene Vergadering der I landsche Maatschappij ter bevordering van verheid heeft besloten de departementen 1 noodigenom opgave te doen van feiten de onbillijkheid der patentbelasting start Eene zilveren medaille is toegewezen aai heer Kleine te Haarlem voor een ingezc model koffijstamper. Beroepen bij de Nederd. Hervormdt meente te Nijkerk op de Veluwe Ds. W. Krt beltte Scheveningente Waaxens en Brat Ds. J. F. Bruinwold Riedelte Saaxun Scherpenisse Ds. C. H. van Dam te Baad te SurhuisenW. H. J. Baart de la Fi proponenten te Augustinusga Ds. E. IV. tersente de Waal en de Koog op het e Texel. Aangenomen het beroep naar Twisk Dr. J. A. Snellebrand te St. Maarten; Nunspeet door Ds. W. van den Bijtel te terbierum; naar Waaxens door Ds. J. P. E: wold Riedel te Saaxum. Bedankt voor hf. roep naar 't Zandt door Ds. W. Sijpke Hijlaard. Beroepen bij de Christelijke Afgesche Gemeente te Zutphen Ds. L. W. ten Boti Ommen; en te Beilen Ds. A. F. Kok te rikzee; - aangenomen het beroep naar dl ineente te Ureterp door den Kandidaat P.l en naar Mildam door den Kandidaat J. Gr; die bedankt heeft voor de beroepen naar 1 leu en Sliedrecht, gelijk Ds. P. Wageraah Haarlem voor het beroep naar Schoonhore de Kandidaat W. Diemer voor dat naar Dal en Nieuw Lensen. Uit Noordwijk wordt gemeld: Bij dt neming der bloembollen bevindt menda! groot deel der hyacinthen aan ziekte oode vig is, wat men toeschrijft aan het vele re water, verleden najaar gevallen; hierbij kt dat belangrijke bestellingen voor Amerika gedaanzoodat de prijs der bloembollen t merkelijk is gestegen. Den llen Julij werd te Oldenzaal de heeren GeldermanStork en Eekhout, i« woordigheid van het bestuur der Twentschf eeniging tot bevordering van nijverheid en I

Leidsch Dagblad | 1860 | | pagina 2