EIDSCH DAGBLAD. 411. Woensdag II Julij; A°. I860. Het Dagblad kost in de 3 maanden 1.95. Afzonderlijke Nommers 3 Cents. cortreinen van Leiden naar 's Gravenhagc, Delft, Schiedam en Rotterdam te 9 n. 42 m.;12 7 m.; 3 u. 4 m.; 9 m.; 9 u. 24 in. Naar Haarlem en Amsterdam te 8 u. 26 m.; 10 o. 58 m.; 12 u. 69 m.; 4 u. 58 m.; 9 u. 28 m. sjtbusligtingen aan de Lakenhal, aan de Katoenfahriek eu op de Nieuwstl'aat: 's morgens te 7 ure 30 min., ;s te 12 ure, 'snamiddags te 3 ure 45 min., 'savonds te 8 ure 30 min. ttingen van het Gemeentebestuur. Gemeenteraad op onbepaalde tijden. Burgemeester en Wethouders dag en Donderdag 11 are. Commissie van Fabricage, Ding6dag 12 ure. Burgemeesterdagelijks te Bureau der Plaatselijke Secretarie is open dagelijks van 104 ure. Zon- en Feestdagen nitgezon- Thesauriedagelijks van 102 ure. Be Gemeente-Architect ls te spreken te zijnen huize op den en Singel, Wijk V, Nü. 328, 'smorgens van 910 ure. antoor der Plaatselijke Accijnsen, dagelijks van S1 ure en van 36 ure. laotoor van 'sRijks Directe Belastingen, Maandag, Dingadag, Woensdag en Donderdag van 92 ure. .antoor van Zegel, Registratie dagelijks van 8—4, van het Kadaster en de Hypothekenvan 94 ure. BINNENLANDSCH NIEUWS. M. heeft benoemd tot adjunct-commies bet departement van binnenlandsche zaken A. van Citters, adj.-commies der 2e klasse irov. griffie van Zeeland. Bij kon. besluit van den 4C" dezer (Stbl. 39) is art. 39 der wet van 21 Aug. 1859 1, N®. 98), houdende bepalingen omtrent het «ik der spoorwegentoepasselijk verklaard le spoorwegdiensten van de Holl. ijzeren, leder). Rijnspoorweg!, en de Aken - Maas- itsche spoorwegmaatschappijen. Dit artikel s van den volgenden inhoud //Vervoer van renmalenvan de rijtuigen der post-admi- stie, welke tot vervoerbare postkantoren ingerigten van de ambtenaren, in die igen dienst doendeof met het overbrengen brievenmalen in de gewone rijtuigen van spoorweg belast, heeft kosteloos plaats." Bij de memorie van beantwoording nopens Spoorwegen is overgelegd eene lijst van de ragen om concessie voor den aanleg van inegen sedert October 1857 ingediend, on- uuderd de aanvragen, welke uit de gewis- e stukken bij de Kamer bekend zijn. Het imenlijk getal bedraagt 65 aanvragen van Her of kleiner uitgestrektheid. - De audiëntie van den Minister van Marine op Vrijdag aanstaande geen plaats hebben. - Sedert eenige dagen wordt op bet terrein oorende tot de fabriek van de Heeren de A. Sterkman en Zoon te 's Hage gearbeid ie oprigting van een kolossaal ijzeren gc- Zijn wij wel onderrigt, dan "is dit, gebouw id voor Indië, om tot tabaksloods te die- en eene proeve van een onzer industri- om de tot dus verre in gebruik zijnde en gebouwen van dien aard te vervangen, erschillende groote werken zijn in den hatsten tijd in deze fabriek vervaardigdwaaronder vooral genoemd worden een groote ijzeren draaibrug en duiker, ter lengte van 80 ellen bij een dia meter van 1.70, beide bestemd voor de gemeente Rotterdam, benevens een stoombaggermolen voor de Gemeente Middelburg. De uitvoering dezer werken wordt door be voegde deskundigen zeer geprezen en trekt te recht de belangstelling van hooggeplaatste per sonen. Door de Amsterdamsche Vereeniging voor \oiksvlijt is eene tentoonstelling van onderwijs geopend in haar locaal aan de Hoogesluis- bevattende al wat tot het lager en middelbaar onderwijs behoort in den uitgebreidsten zin voorwerpen in gebruik bij het onderwijs van blinden doofstommen en idiotenalsmede voor bet onderwijs in bandelnijverheidlandbouw ambachten enz., verzamelingen van werktuigen voor Meet-, Natuur-, Schei- en Wiskunde, als mede voor Gymnastie, Zang, ïeekenkunde enz.; strafmiddelen in vroegere tijden in gebruik; - onde en nieuwe schoolboeken en meubelen. Te Amsterdam is een nieuw plan ontwor pen voor de Nederlandsche Israëlitische Kerke lijke Eeredienst, dat in eene algemeene yerga- dering van Israëliten zal worden overwogen. Het betreft eene hervorming van hetgeen bestaat en heeft vooral betrekking tot eene herziening der liturgische schrifteneene verbetering der in gebruik zijnde gebeden dankzeggingen en lof zangen en het gebruik der Hebreeuwsche taal, als zijnde de oorspronkelijke taal der Heilige Schriften en door het veelbeduidende en koste lijke harer uitdrukkingen voor het gebed uiter mate geschikt, - waardoor de hervorming bo vendien een internationaal karakter verkjajgfên behoudt, daar de Israëliten overal gelfofsbriw, deren, bedebuizen en een verbeterde' zullen vinden. 'ie' t'ov*"- O f'4"

Leidsch Dagblad | 1860 | | pagina 1