plaatselijke belastingen F. W. Laugguth en tot Commies J. Lamair. Ds. J. W. Felix te Heeg heeft het be roep naar Nieuwe Tonge aangenomen. Door Mr. R. Engelbertsaan den hoogen Rijndijk onder de Gemeente Soeterwoude over leden is aan de Hervormde Kerk van Leider dorp f 2000 en van Soeterwoude f 1000 als mede aan de Hervormde diaconie-armen van Leiderdorp 3000 en van Soeterwoude 500 gelegateerd, vrij van successie-recht. Vrijdag 11. is te Katwijk aan Zee opge- vischt het lijk van Willem de Jong behoorende tot de bemanning der verougelukte bomschuit de Jonoe Jakob- Zaturdag zijn aldaar twee lijkeu aangespoeldvermoedelijk Engelscheu. Donderdag namiddag ontstond in de Haar lemmermeer brand op de Badhoeve van den heer J. P. Amersfoordt, en wel in den stoomkoren- molendie door den hevigen N. W. wind zoo 3poedig toenam dat aan geen blusscheu te deu ken viel. De vlammen breidden zich al spoedig uit tot den nabijgelegen hooiberg, waaronder veel nieuw hooi geborgen washetwelk weder ten gevolge had dat ook het meer verwijderde magazijn van werktuigen en koren vlam vatte en weldra geheel in den asch werd gelegd. Het woonhuis van den eigenaar is, benevens de wo ningen der werklieden onbeschadigd gebleven. Paardenvarkens enz. zijn nog bij tijds verwij derd. Daar de gebouwen bijna uitsluitend van hout waren opgetrokkenen ter plaatse waar de brand ontstond eeue groote massa turf en steen kolen aanwezig was, is de spoedige uitbreiding van het vernielend element gemakkelijk te be grijpen. Bij de pogingen tot blussching en red ding werd door den heer Amersfoordt aan het dienstdoend personeel brood, kaas én bier in ruime mate verstrekt. BUITENLANDSCH NIEUWS. Uit Sicilië verneemt men dat Garibaldi bepaalt besloten heeft de stemming over de aan hechting van Sardinië nu te doen plaats hebben. De Sicilianen schijnen het te verlangenvree- zende, dat, zoo die tusscheutoestand wat lang aanhoudtzij eindelijk toch weder het slagtoffer zullen worden van Napels sluwe en trouwlooze politiek. Het besluit tot het in gereedheid bren gen der kiezerslijsten is reeds uitgevaardigd en de voorschriftenwaarnaar de stemming zal ge schieden, gegeven. Berigten uit Palermo te Marseille ont vangen behelzendat Garibaldi eene revue over 9000 vrijwilligersmeestal zeer jongelieden heeft gehouden en dat de inspecteur van politie en zijne vrouw in de nabijheid van Palermo zijn vermoord. Garibaldi heeft een besluit uitgevaar digd waarbij met verbanning en zelfs met de doodstraf bedreigd worden allendie tegen de voormalige politie zamenspannen. Volgens eene depêche uit Parijs u den ontvangen bevond Garibaldi zich opt naar Messina. Men zegt, dat hij met ee> te Luik een contract heeft gesloten vo levering van 15000 geweren, 10000 kara en 5000 revolver-pistolendie vóór 15 J Palermo moeten afgeleverd zijn. Berigten uit Napels meldendat di neraals Nunziante en Santo Vito hun o hebbeu ingediend; men denkt, dat. nog i generaals dit voorbeeld zullen volgen. On vreemde bataillons van het leger hebbt rijke desertien plaats. De afkondiging der stitutie is met de meeste onverschilligheid nomen. Uit Rome wordt berigt, dat de des bij de corpsen van den generaal Lamot op eene steeds ruimere schaal worden voorti Een aantal uit de Romeiusche armee g« teerde soldaten zijn te Forci aangekomt verlangen deel te nemen aan de expedit Sicilië. Volgens telegrafische berigten is di eenkomst der conferentie over de Savoi quaestie waarschijnlijk tot October uitge De gezanten van Oostenrijk en Rusland t rijs zullen van dit uitstel gebruik maken e verlof hunne posten voor eenigeu tijd vei De mogendheden die aan de conferentie nemen zullen daarop door hare gewone ten te Parijs vertegenwoordigd worden. De Minister van binnenlandsche zei Parijs heeft aan de prefecten eene circulaa zondenwaarin hij zich met klem verhetli de zedebedervende strekking der Franse! mansdiehetzij in tijdschriftenhetzij u vorm van feuilletons worden openbaar gen en de prefecten met nadruk uitnoodigt t lectuur het decreet van 1852 met de i gestrengheid toetepasseu. De Belgische Senaat heeft in zijnet van II. Zaturdag art. 1 van het wetsontwe afschaffing der gemeente-accijnsen met eeue groote meerderheid aangenomen. De pui opinie is voor die afschaffing zoodat me openbare plaatsen van niets anders hoort ken en betuigingen hoort, die alles bi vleijend zijn voor den Senaat, uit vrees,s wetsontwerp zal worden verworpen. Eene Belgische Maatschappij heeft con; bekomen, tot exploitatie van uitgestrekte1 mijnen in Illyrië. Op de Moldau zijn dezer dagen proeve nomen met eene nieuwe soort van stoom) stoomboot met orkaantoestel genaamd. boot mist de gewone machinerie en wordt voudig daardoor bewogen, dat de in eent ontwikkelde stoom met zekere kracht op water aan den achtersteven gelegd wordt eu di dezelfde werking uitoefent, als bijv. een if doch regelmatighetgeen het vaartuig ziel doet voortbewegen.

Leidsch Dagblad | 1860 | | pagina 2