ona zijn na de mis voor. de gevallenen, die oor eene aanzienlijke menigte werd bijgewoond, ames in hechtenis genomen en gevangen ge it. - Te Padua is hetzelfde eenigen jongelieden ibeurd. Te Yincenza is eene achtenswaardige jme gearresteerd en naar Venetie vervoerd, aarbij men haar nog van haar zuigeling wilde iheiden. - Te Treviso zijn 's nachts unionisti- :be en revolutionaire proclamatiën aangeplakt, geestelijkheid is van denzelfden geest bezield de bevolking. Op het aandringen der bis- loppen om de inschrijvingen op de Romein se leening te bevorderen heeft zij een weige- antwoord gegeven, omdat, zegt zij, de gods- ieost volstrekt geen gevaar loopt en het geld echts gebruikt zoude worden voor broedermoord. De nieuwe constitutie is te Napels uitge- jardigd- de stad was rustigen de staat van leg opgeheven- maar de berigten uit de rovincien zijn van zeer onrustbarenden aard. den nacht van 30 Junij kruisten acht stoom boten in de golf van Salerno en bij de eilan- en Procida, Ischia en Capri. Men duchtte eene ntscheping van eene insurrectionele krijgsmagt. )p het paleis heerschte eene groote mate van igerustheid. De bevolking te Napels is alleen erustgesteld ten aanzien van de vrees voor limderingen door de tegenwoordigheid van een raosch eskader. Aan de grenzen van Pruissen komen eene lenigte Zwitsersche en andere soldaten aandie lit het pauselijk leger deserteren. Vele Katholieke geestelijken te Karlsruhe lerlangen het houden van eene vrije conferentie, ten einde, even als de Protestanten, hunne ziens wijze over de nieuwe kerkelijke wetgeving open- ijk te kunnen uitspreken. De aartsbisschop laat eene uitvoerige memorie te dezer zake in ge reedheid brengen. LAATSTE BERIGTEN. In de zitting van de prov. Staten van Zuid-Holl. wan heden is het ontwerp-reglement van Voorne en Potte met 42 tegen 15 stemmen verworpen. Voorts o. a. besloten te verleenen de volgende sub sidién: 1° van 500 aan de Kweekschool van Onder wijzers te Leiden voor ditmaal nog; 2°. van f 1300 san de Kweekschool voor Zeevaart te Leiden; 3° van '1500 tot den aanleg van eene haven in de gemeente Ouddorp. De vergadering is daarop tot Woensdag s. gescheiden. PER TELEGRAAF. 'sHAGE, 6 Julij. Gewijzigd Spoorweg-ontwerp. Art. 1. Voor rekening van den Staat worden aan gelegd spoorwegen, langs de lijnen in het volgend artikel vermeld. Art. 2. Deze lijnen loopenvan Arnhem, langs Zutphen, Deventer, Zwolle, Meppel, Steenwijk, Hee renveen, tot Leeuwarden; Van Harlingenlangs Praneker, LeeuwardenGroningenWinschoten, naar de Haonoversche grenzen; van Groningen, langs Assen, naar Meppel; van Zutphen, langs Goor, Hengelo, Enschedé, met één of twee vertakkingen, naar de Duitsche grenzen; van Maastricht of Meers- sen, langs Roermond, Venlo, Helmond, Eindhoven, Boxtel en Tilburg, tot Breda; van Rosendaal langs Bergen op Zoom, Goes, Middelburg, tot Vlis- singen; van Venlo naar de Pruissische grenzen van Maarsbergen, langs Amerongen Tiel's Bosch tot Boxtelvan Rotterdam langs DordrechtWil lemsdorp, Moerdijk, tot Breda; van Amsterdam door} de Zaanstreek, of van Haarlem, langs Alkmaar tot het Nieuwe Diep. Art. 3. Met den aanleg wordt, zooveel mogelijk, gelijktijdig aangevangen op de volgende punten; te Arnhem voor den weg naar Leeuwarden: te Har lingen voor den weg naar de Hannoversche grenzen te Breda en te Maastricht of te Meerssen voor den weg van Breda naar Maastricht of naar Meerssen te Rosendaal voor den weg naar Vlissingen; te Maarsbergen voor den weg naar Boxtel; te Breda voor den weg naar Rotterdam; te Nieuwe Diep voor den weg naar Amsterdam of naar Haarlem. Art. 4. De wet bepaalt de wijze van exploitatie. Art. 5. Jaarlijks wordt voor den aanleg der in art. 2 genoemde spoorwegen ten minste tien millioen gulden op de Staatsbegrooting uitgetrokken. PARIJS 6 July. De Koning van Napels heeft zich verzoend met den Prins van Syracuse. Als buitengewoon ambassadeur is naar Turijn gezonden de Prins Petrulla. De Moniteur bevestigt, Jdat de staat van beleg te Na pels opgeheven, de constitutie van 1848 geproclameerd is en de Kamers in de eerste dagen van September zullen bijeenkomen. LONDEN, 6 Julij. Consol» 3 pCt. 93} PARIJS, 6 Julij. 69.05 WEENEN, 6 Julij. MetaHek 70.50 Nationale 79.50 Wissel p. Londen 12.60 AMSTERDAM, 6 Julij. Nederland Werkelyke Schuld H 64 Certificaten 4 V 98 Spanje Obligatiën H 39}} Binnenlandsche 3 48rV Portugal te Londen. 3 1856/59 3 42A Rusland Hope 1798/1816 5 102' 1828'29 5 100* Stieglitz Comp. 4 82 1855 5 98 Oostenrijk Metaliek 5 52} - 2} V 28T'r Rente Amsterdam 5 74} Nationale 5 59 Koolzaad pr. October 72} Raapolie vliegend 39} pr. November 41} «Mei 43} Lijnolie vliegend 30 pr. November 1 31} Oostenrijk Met. Coupons Nationale Coupons i Markt lusteloos. De coupons van de Fransch-Oostenrijksche spoor wegactiën, verschenen 1°. Julij jl.en niet die der Oostenrijksche nationale leeningworden in spetie be taald, tegen 2 fr. 45 Cts. de florijn. LONDEN, 6 Julij. Tarwe flaauw, haver l ih. lager.

Leidsch Dagblad | 1860 | | pagina 3