chappijen of vereenigingen bij de maandelijk- vergaderingen. In Frankrijk klaagt men aarover evenzeer, en om die zamenkomsten meer ezocbt te krijgenwerd in art. 2 van het regle- ,ent van een der Fransehe landbouwverecni- [jjo-eo bepaaldDe jaarlijksche bijdrage van lid bedraagt 5 gulden. Jaarlijks zullen er 4 nemeene vergaderingen gehouden, welke recht trleeneu tot teruggaaf van 50 cents van de itlijksche bijdrage aan de daarbij tegenwoor- ige leden. - Uil Turin wordt gemelddat de heer de 'jtaiarioa, attaché bij het Sardinisch gezant- te Napels, die naar Turin was gezon- om aan de regering het voorstel van CD, oning Frans overtebrengen tot het aangaan oer alliantie, bereids weer naar zijn post ver- okken is met een weigerend antwoord. De irdinische regering moet in die weigering ge- id zijn door de openbare opinie, welke zeer gen zoodanige alliantie is er door de ervaring, at de Napelsche regering zijne plegtige belof- m bij vorige gelegenheden aan het volk gege- toen het evenzeer in de engte was ge reven, heeft verbroken, zoodra het daartoe de ans gunstig vond. Sardinië moet zelfs reeds me Dota naar Parijs hebben gezondenwaarin baar gedrag uitvoerig motiveert. Nopens de aftreding van den Markies lorrearsa als Minister-president van het Sicili- iBsch kabinet en plaatsvervangend dictator ;ordt berigt, dat hij dadelijk de inlijving van Sicilië bij Sardinië, in overeenstem- ning met den heer la Farir o die zich thans uk le Palermo bevindt en geacht wordt het 'evoelen van graaf Cavour te vertegenwoordi- Garibaldi wil de dadelijke inlijving niet, isar wel eerst de vaan des opstands op het asteland van Napels planten, opdat, zoo ijne onderneming gelukt, het geheele koning- ijk gelijktijdig ingelijfd kan worden. Hij heeft bq de gemeenteraad van Palermo op het adres ot inlijving geantwoord: »laat ons alle ver- trooide en onder het juk gehouden deelen an Italië vereenigeuom het volledig vrij te oen zijn: zoolang dit niet tot stand zal zijn ebragtis mijne taak niet voltooid." Eene ver- laring, evenmin geruststellend voor de pause- jke als voor de Napelsche regering. Uit Westdorpe en eenige andere plaatsen ordt gemeld dat aldaar reeds in den nacht an 22 Junijna het ondergaan der maande Meet met het ongewapend oog werd waarge nomen. Zij vertoonde zich aldaar in het uoor- ien, in al haar pracht, ofschoon nog eenig- tins bleek; doch de staart die zich in zuidelijke igting uitstrekt en de kern waren zeer duide- i'jk te onderscheiden. Zij werd tot twee uren na middernacht waargenomen. Tusschen twee Duitsche Spoorweg-Maat- bappijën en de Nederlandsche Rijnspoorweg- Maatschappij is eene overeenkomst gesloten, strekkende tot vervoer van ruw ijzer, twist, indigo, verfhout en dergelijke goederen naaj een verlaagd tarief en tot het oprigten te Ober- hausen van een vrij entrepotwaaruit die goede ren door een bijzonderen agent naar Elberfeld Hagen, Dusseldorp, Keulen en verder zonder tusschenkomst van een expediteur zullen verzon den worden. De scheepvaart langs den Rijn zal daardoor lijden zoodat ook hier weder de nood zakelijkheid blijkt, dat deze van de daarop drukkende lasten wordt ontheven. PER TELEGRAAF. LONDEN, 2 Julij. Consols 3 pCt. 93; PARIJS, 2 Julij. Rente 68.47 WEENEN, 2 Julij. Metaliek Nationale Wissel p. Londen AMSTERDAM, 2 Julij. Nederland Werkelijke Schuld 2* 63; v Certificaten 4 98 £4 Spanje Obligation U 39 Binnenlandsche 3 <8 47-1 Portugal te Londen 3 44rV 1856/59 3 42rV Rusland Hope 1798/1816 5 103» 1828'29 5 101» Stieglitz dc Corap. 4 82 1855 5 v 98» Oostenrijk Metaliek 5 514. - 2* 271 Rente Amsterdam 5 73»; Nationale 5 58; Koolzaad pr. November 74 Raapolie vliegend 40 pr. November Mei 43; Lijnolie vliegend 29; pr. November 31» Oostenrijk Met. Coupons Nationale Coupons Begin willig, sluit minder vast. Tarwe en Rogge nagenoeg onveranderd. ROTTERDAM, 2 July. Tarwe 20 cents hooger door geringe aanvoer. Rogge prijshoudend. Gerst en Haver als voren. Bruine boo- nen 13 a 13;. Witte boonen 13. Boekweit ƒ15 a 20 hooger. Noordbrab./260 a 265. Fransehe ƒ220. LONDEN, 2 Julij. Tarwe 2 sh. Haver 1 ib. lager. PARIJS, 1 Julij. Den 29°° en 30en Junij was het te Napels rustig. Gisteren avond is een Buitengewoon Gezant van Na pels naar Turijn gezonden, ten einde den Graaf Cane- fari te adsisteren bij de geopende onderhandelingen. PARIJS 2 Julij. De Moniteur bevat de benoeming van den Hertog de Grammont, Gezant te Rome, en den heer de Tal leyrand, Gezant te Turijn, tot Groot-Officieren van het legioen van Eer. De aankomst van Mazzini te Palermo wordt beves tigd.

Leidsch Dagblad | 1860 | | pagina 3