meene conferentie te houden. De meerderheid der leden heeft de noodzakelijkheid daarvan niet erkend en zij zal derhalve achterwege blijven. Het ijzeren stoomschip ie Malabardat bij de haven van Point de Galle met de mait- paketten voor de Singapore en China den 22e" Mei verlaten, maar op het Hospitaalrif gestrand is, had 99 paketten aan boord. De mail voor Java bestond uit 56 kisten die op 6 na weg zijn. Uit eene bijzondere mededeeling betreffende dat strauden blijkt nog, dat op dien bodem zich ook bevonden een twaalftal machinisten, allen Rotterdammers, die voor de Spaansche marine geëngageerd waren. Deze hebben bij het strau den hunne geheele uitrusting verloren en voor hunne redding tien pond sterling moeten beta len terwijl uit die mededeeling nog blijktdat aah den kapitein het stranden van die boot moet worden geweten. Bijzondere berigten uit Suriname melden dat in de eerste dagen van Junij aldaar vele feestelijkheden hebben plaats gehadbij gele genheid van het huwelijk van twee dochters des gouverneurs. Zoowel de gouverneur als de rege- rings-coramissaris voor de nieuwe wetgeving en andere aanzienlijken hadden prachtige partijen gegeven. De aandacht blijft op den arbeid op de nieuwe wetgeving gevestigd; men schijnt de invoering daarvan tegen de maand September voor te be reiden om daarna die wetgeving op de eilanden in werking te brengen. Van St. Martin verneemt men dat met belangstelling de aaukomst van den heer Per- rinooeen der directeuren van de maatschappij tot zoutaanwiuning op groote schaal, verwacht wordt. Hij zou in den loop van Junij op St. Martin aankomen. Terwijl sommigenaan ouden sleur gewoontegen de maatschappij gestemd zijn, vindt de oprigting daarvan bij helderder inziendeu veel bijvaldaar men nu de middelen zal hebben om eene groote hoeveelheid zout aan te winnen en daardoor den handel op de Vereen. Staten en elders aan te wakkeren. Het saizoen was voor de zoutaanwinst gunstiger dan sedert vele jaren. BHTTENLANDSCH NIEUWS. Het geheele koningrijk Napels verkeert in zeer moeijelijke omstandigheden en men blijft vrij algemeen het er voor houdendat de con- cessiën van koning Frans hem niet zullen red den. - Er heerscht in de hoofdstad anarchie en er vinden botsingen plaats tusschen de Laz- zaroni en de bevolking. De regering zou de stad in staat van beleg hebben gesteld. Uit Liverpool is in de vorige week eene met ammunitie geladen stoomboot naar Sicilië vertrokken. Garibaldi ontvangt die, met al wat er zich op bevindtvan verscheidene zijner Schotsche vrienden ten geschenke. - Ook twee I voorname ITongaarsche officieren te .Glas»o hebben zich door medewerking van Koasut naar Garibaldi begeven. De begrafenis van het lijk vau pr Jérome zal Dingsdag plaats hebben in het t tel der invaliden, waar het, naar men gist, thans eenige maanden zal vertoeventotdat smart van prins Napoleon genoegzaam beda is, om aan den keizer gelegenheid te geven het volvoeren van een dier plannendie, zon wettig of zelfs maar gepast te zijn, hem well meer ter harte gaan dan anderen. Men i zekert, dat tegen de maand November de lijl van prins Jérömeden hertog van Reichs en Napoleon I naar de gewelven van Si Denis zullen overgevoerd worden. Omtrent de laatste oogenblikken van pri Jéröme wordt medegedeelddat prinses Mathilc wenschende dat haar vader zou biechten, den pi toor van Villegeuis ging halen en hem medem naar het kasteel. Prins Napoleon weigerde ei ter den pastoor den toegang en zond hem vrij levendige bewoordingen weg. Prinses S thildc gaf van dit feit kennis aan de Keizer: die den aartsbisschop van Parijs ontbood en a met dezen in haar rijtuig naar Villegenis be» Prins Napoleon was afwezig en Prins Jérói ontving de laatste sacramenten. Toen de plr tigheid was afgeloopenkwam prins Napok terug en maakte zich zeer boos over hetr beurde. De aartsbisschop antwoordde, dat bij handeld had ingevolge het verlangen der b zerin en daarenboven, dat alles nu voorbijs en een fait ac< -npli. Garibaldi neeft het volgend besluit uit; vaardigd; aanzien een vrij volk elk gebruii dat aan de slavernij herinnert, moet verniet genwordt de titel van excellentie afgeschaf. Bij de reis van koningin Victoria na Baltimore zal zij te Edinburgh eene wapa schouwing houden over de Schotsche vrijwil! gers. Na de onlangs te Londen gehouden m penschouwing hebben neder vele personen zit bij de vrijwilligerkorpsen doen inschrijven. De Groothertogin van Mecklenburg Sm litz, die zich nu te Londen bevindt, heelt o reis derwaarts hare juweelen ter waarde 37000 verloren. Men zegt, dat de keizer van Frauktij niet te vreden is over de Londensche revue t dat er een plan bestaatom den 15 August eene tegendeinonstratie te houden door de n menkomst van alle nationale gardes van frank rijk te Parijs, waartoe elke stad slechts et kleine afdeeling zou leveren. Door alles bijeen tetrekkeu kon men een leger van 600.000 mas behalve het staand leger, te zaam brengen. Men verneemtdat de leening voor i Spoorwegen in Frankrijk, door de Bank te F» rijs uitgeschrevenreeds volgeteekend is. Menigmaal wordt geklaagd over de gt ringe opkomst van leden der bestaande mail

Leidsch Dagblad | 1860 | | pagina 2