ifkelder van het vröegere koningsgeslacht. In oogenblik van hartstogtelijkheid zou hij klaard hebben j Frankrijk te zullen verlaten, ïoeer zijn vader naar St. Denis werd iragt. Er is te Parijs sprake van eene op kan- zijnde bijeenkomst van den keizer van stenrijk met den koning van Beijereuzoo als van eene zameukomst van den keizer Kusland en den prins-regent van Pruis- Men ziet er een voorteeken in van eene jitie tegen Frankrijk. -De Markies de Villette, onlangs overle- I, heelt tot ziju eenigen erfgenaam benoemd leer de Dreux Brézé, bisschop van Mou- Een erfgenaam in de zijdelingsche linie teert dat de heer de Dreax Brézé alleenlijk est is met dit legaat over te brengen aan graaf van Chambordde heer de Berryer et de geldigheid van het testament staven, it zeer opmerkelijk is in deze zaakde vrouw den Markies de Villette is opgevoed en igenomen geworden door Mevrouw van De- nicht van Voltaire. Toen Voltaire stierf hij den wensch te kennen dat zijn hart, in gouden kistje beslotendoor mevrouw De- zou bewaard worden. Deze liet het zonder- ge legaat aan den Markies de Villette na, trien het nu aan den bisschop van Mou- komt. Het hart van Voltaire in de handen i een BisschopZonderlinge zamenloop van standigkeden. - Het vertrek van den prins van Wallis naar nsda is op 10 Julij bepaald. Z. K. H. zal gezeld worden door den hertog van New- ilie en een talrijk gevolg. Men denktdat zich ongeveer 23 Aug. te Montreal zal be den. Hij zal de hoofdsteden der verschillende onien bezoeken in hoedanigheid van verte- iroordiger der koningin en na afloop van bezoek onder den naam van lord Kenfren uitstapje doen naar een gedeelte der Ver- igde Statenen te Washington een bezoek den heer Buchanandie daartoe in een rijven aan de koningin zijn wensch heeft kennen gegeven. - Een Engelsch blad bevat de volgende ertentie: Eene jonge dame van 19 jaren, een aangenaam uiterlijk en goede manie- i welke alles bestudeerd heeftwenscht eene ats bij een Gentleman. Zij zou bij hem aan tl presideren, het huishouden besturen de nstboden beknorren, de kinderen verzorgen, rekeningen van slager, bakker enz. nazien zou mijnheer in den schouwburg en op de odeling vergezellenzijne nieuwe boeken insnijden, zijne knoopen aannaaijenzijne Moffels warmenin een woord alles doen hem het leven aangenaam en zoet te ma li. Men adressere zich per brief aan «Louisa rolina, Pleasan Grove," en in de tweede iets aan Papa aan hetzelfde adres. LAATSTE BEEIGTEN. Verkiezing van een lid van de Tweede Kamer der Staten-Generaal ALKMAAR. Geldige stemmen 1551. Herkozen den heer Jhr. Mr. C. van Foreest met 861 stemmen. De heer Mr. P. Blusse' van Oud-Alblas verkreeg 682 stemm. PAAELEN. 't Is de ware wjjsheid niet Die op aardsche schatten ziet 't Is ook niet het ware goed Dat men om de glorie doet. Trekking der 242 Staut*-Loterij Eerste Klasse. Hoogste Prijwn. 4* Lijst. N°. 7466 100. DORDRECHT, 28 Junij. Tarwe kon met moeite vorige prijzeo opbrengen. Witte Zeeuwsche 10.80 a 11.60. Rogge wel te plaatsen. 70 Archangel 196 a ƒ205. Koolzaad vast. Lijnzaad aangeboden. 112 Odessa f 335. PER TELEGRAAF. LONDEN. 28 Junij. Consols pCt. 93| PARIJS, 28 Junij. 68.50 WEEKEN, 28 Junij. Metaliek Nationale Wissel p. Louden AMSTERDAM, 28 Junij. Nederland Werkelijke Schuld 2t 64i Certificaten 4 99 Spanje Obligatiën H - 381 Binnenlandsche 3 48/r Portugal te Londen 3 - 441 1856/59 3 - 421 Rusland Hope 1798/1816 5 102j 1828'29 5 100J Stieglitz Comp. 4 81» 1855 5 - 97J Oostenrijk Metaliek 5 51x7. 2's - 27t\ Rente Amsterdam 5 73{ Nationale 5 57tV Koolzaad pr. September 724 Raapolie vliegend 40 pr. November 42{ Lijnolie vliegend 30 pr. November 31| Oostenrijk Met. Coupons Nationale Coupons Bij het afdrukken waren de beursberigten van he- den nog niet ontvangen. NAPELS, 27 Jnnij. Eene particuliere depêche meldtdat den 26®° des morgens het constitutionele vaandel is opgericht op het fort St. Eime, en gesalueerd door de artillerie; dit vaandel zal de Napelsehe vlag in het geheele ko ningrijk vervangen. Den 27°» heeft de Fransche ge zant, de heer Brenier, de straat Toledo doorgaande, waar eenige agitatie heerschtetwee slagen met een stok met looden knop op het hoofd ontvangen. Bui ten kennis is hij naar de legatie gevoerd. De aanslag wordt toegeschreven aan de partij die tegen de her vormingen is.

Leidsch Dagblad | 1860 | | pagina 3