EIDSCH DAGBLAD. J N°. 96. Zaturdag 23 Junij. A®. 1860. Het Dagblad kost in de 3 maanden 1.95. Afzonderlijke Nommers 3 Cents. Spoortreinen van Leiden naar '3 GrnvenhageDelft, Schiedam en Rotterdam te 9 u. 42 m.; 12 u. 7 m.; 3 u. 4 m.; o.9 m 9 u. 24 m. Naar Haarlem en Amsterdam te 8 u. 26 m.; 10 u 58 m.; 12 u. 59 m.; 4 u. 58 m.; 9 u. 28 m. Poitbusligtingen aan de Lakenhal, aan de Katoenfahriek en op de Nieimstraat'smorgens te 7 ure 30 min., middags te 12 ure, 's namiddags te 3 ure 45 min., 's avonds te 8 ure 30 min. Zittingen van bet Gemeentebestuur. Gemeenteraad op onbepaalde tijden. Burgemeester en Wethouders tndag en Donderdag 11 ure. Commissie van FabricageDingsdag 12 ure. Burgemeesterdagelijks te are. Bureau der Plaatselijke Secretarie is open dagelijks van 104 ure. Zon- en Feestdagen uitgezon- :d. Thesaurie, dagelijks van 102 ure. De Gemeente-Architect is te spreken te zijnen huize op den den Singel, Wijk V, N°. 328, 'smorgens van 910 ure. Kantoor der Plaatselijke Accijnsen, dagelijks van S 1 ure en van 3 6 ure. Kantoor van 'sRijks Directe Belastingen, Maandag, Dingsdag, Woensdag en Donderdag van 92 ure. Kantoor van Zegel, Registratie dagelijks van 84, van het Kadaster en de Hypothekenvan 94 ure. BINNENLANDSCH NIEUWS. Z. M. heeft benoemd tot ontvangers der ecte belastingen en accijnsen: te Lisse 0. a., J. C. van Weel, thans ontv. te Berlicum a., en in diens plaats jhr. H. J. J. Bowier, gevallen inspecteur der jagt en visscherij in eland, en te Heusden c. a., T. Greidanus, thans tvanger te Dalfsen. HH. KK. HH. Prins en Prinses Hendrik Prinses Marianne hebben heden bij Z. K. H. insïrederik afscheidsbezoeken gebragt. Z. K. H. trekt morgen ochtend met HH. KK. HH. Inses Frederik en Prinses Marie naar de bad- als Ems. - De gewone audiëntie van den Minister Oorlog zal den 26en dezer geen plaats iben. - Naar men verzekert zal de Tweede Ka der Staten-Generaal in de eerste dagen maand Julij a. s. hare werkzaamheden her- teü. De luit.-kol. van Heemskerk, kommand, het Luxemburgsch bondscontingent, is door a Prins Regent van Pruissen benoemd totrid- in den rooden adelaar 2C klasse en zijn udant de kap. Hartmaon tot ridder der Het Prov. Geregtshof in Zuid-Holland eft heden Vrijdag K. HeDgstmengel schuldig rklaard aan poging tot moord op J. M. Vel- nar, verlaten huisvrouw van P. J. Zijderveld hem veroordeeld tot tuchthuisstraf voor den I van 10 jaren. - In dezelfde zitting is behandeld de zaak a G. Sloe, beschuldigd van schriftelijke be- ig tot brandstichting. De besch. had na- lijk aan den heer A. van Hoboken te Rot- dam een brief geschreven, hem bedreigende zoo hij hem binnen acht dagen tijds geen 50 zond, hij zijn boedel zou in brand ste ken. De besch. bedelaar-kolonist, erkende dien brief geschreven te hebbendoch gaf als reden daarvoor op dat hij uit de kolonie wenschte ont slagen te worden wegens de slechte levensmid delen die aldaar verstrekt worden. Adv.-gen. la Grappe Dominicus requireerde de schuldigver klaring en veroordeeling tot eene tuchthuisstraf van 5 tot 15 jaren. De besch. werd verdedigd door den heer advocaat Mr. Haaksma van Roijen. De uitspraak is bepaald op aaust. Donderdag, 2S Junij. Woensdag had te Katwijk een verschrik kelijk ongeval plaats. Zeker persoon begaf zich in de duinen, en schijnt een konijnenhol te hebben ontdekt; begeerig naar de zich daarin bevindende konijnen gaat hij in het hol, doch met dat noodlottig gevolg, dat hij door eene losbrekende aardlaag er niet weder uit kon ko men en in den grond is gesmoord. Donderdag is het lijk door zijnen vader gevonden; volgens de gewrongen gelaatstrekken schijnt hij eenen zeer verschrikkelijken doodstrijd te hebben gehad. Bij de Christelijke Afgescheidene Gemeente te Sliedrecht is beroepen de kandidaat J. Greve en voor het beroep naar Kockengen heeft be dankt de kandidaat J. van Andel en voor dat naar Dedemsvaart Ds. J. Nentjes te Har- lingen. Van de 76 jongelingen, die zich aange meld hebben voor het examenom tot de lessen van de Delftsche Academie te worden toegelaten, zijn 56 aangenomen en daaronder 13 van het Delftsche gymnasium. Dingsdag 11. had te Haarlem een ijzing wekkend voorval plaats: Een kinderwagen met twee kinderen er ineen van en een van ongeveer twee jaren^stortte.^ boven neder in de Bakenessergn dienstmeisje zich even verwijder

Leidsch Dagblad | 1860 | | pagina 1