2, Ook zal vooreerst een gering aantal onder- emiogen uitbesteed wordenmet de noodige aarborgen tegen misbruiken. Maar voor's hands ijn de bestaande ondernemingen daarvan uit- ezonderd. Het vaststellen van regels voor uit- esteding is aan de Indische regering overgelaten. De heer Stieltjes te Zwolle heeft in een Jverijsselsch dagblad verklaart, dat nu eene «■stemming noodzakelijk is gewordenhij even- iieel de benoeming tot lid der Tweede Kamer, ij het dan ook slechts voor korten tijd, zal annementen einde later tot eene nieuwe vrije lemming te geraken. - De heer Strens heeft ij zijne vroegere verklaring volhard, dat hij lijft verlangenom niet meer als lid der Tweede araer herkozen te wordeD. Men verzekert, dat de heer Zwijsen af- and zal doen van het Aartsbisdom van Utrecht, met behoud van zijn titel de bisschoppe- ijke zetel van 's Hertogenboseh zal innemen. Je heer Schaepman, president aan het groot semi- urium, zou tot Aartsbisschop van Utrecht wor- verheven. Bij de Herv. gem. te Nieuwe Tonge is «roepen Ds. J. W. Felix te Heeg; - Ds. C. A. Pantekoek te Charlois heeft voor het leroep naar Harlingen bedankt. De goude medaille uitgeloofd op de be- mlwoording der prijsvraagdoor de theologische 'aculteit te Groningen uitgeschreven- is toe gekend aan onzen stadgenoot de heer A. Kuy- ler, Theol. Student aan de Leidsche Hoogeschool. BUTTENLANDSCH NIEUWS. Keizer Napoleon zal een commissaris naar irkijë zenden, om een naauwkeurig onderzoek aar den toestand der Christenen in het werk stellen, waartoe hij zich eerst naar Konstan- linopel zal begeven om den Franschen Gezant spreken en vervolgens Bosnië, Herzegowina Bulgarije bezoeken. Uit Napels wordt berigt, dat een corps van 2000 man der troepen van Garibaldi te Catanzaro in Calabrië is geland. Ook de Koningen van Saksen, Hannover en Wurtemberg zijn te Baden aangekomen. In den loop van den dag legden de Souvereinen wederzijdsche bezoeken aan elkander af. Men verzekert dat het voorloopig onderzoek tusschen de Duitsche Vorsten alle kenmerken eener ge- wnschte overeenstemming draagt omtrent alle vraagstukken waarbij Duitscbland met het oog op het buitenland belang heeftwaardoor het wezenlijk doel der bijeenkomst van de Duitsche Souvereinen reeds bereikt is. De Fransche Gezant aan het Hof van Popels heeft aan zijne regering berigt, dat zijns bedunkens eerstdaags te Napels eene omwente- bng zal uitbarsten. Uit Rome berigt mendat de generaal lamoricière van plan is zijn ontslag'te nemen, hij zich misleid acht en Italië niet kende, Ie Ie daar hij er op gerekend had in vereeniging met de Napelsche troepen een inval in de Romagna te kunnen doen; - hij moet nu geheel ontmoe digd zijn. In brieven uit Palermo wordt de strijd- magt van Garibaldi op 401)00 man geschat. Het bevel om de stad te ontruimen heeft de Napel sche troepen ontmoedigd. Garibaldi heeft eene nationale inschrijving opengesteld, om den oor log met kracht voorttezetten- alle adelijke fa- miliën hebben daaraan deelgenomenmet inbe grip van den Aartsbisschop. Volgens eene depêche uit Turin zal het Siciliaansche parlement weldra volgens de voor schriften der wet van 1848 bijengeroepen wor den ten einde de Bourbonsche dynastie van den troon vervallen te verklaren en de vereeni ging onder den constutionnelen scepter van Koning Victor Emanuel te proclameren. PER TELEGRAAF. Consols Rente LONDEN, 18 Junij. PARIJS, 18 Junij. WEENEN, 18 Junij. 3 pCt. Metaliek - Nationale - Wissel p. Londen AMSTERDAM, 18 Junij. Nedbrlanu Werkelijke Schuld Certificaten Spanje Obligatiën1^ Binnenlandache 3 Portugal te Londen3 3 5 5 4 5 5 21 £r 5 5 1856/59 Rusland Hope 1798/1816 1828'29 - Stieglitz A Coin p. 1855 Oostenrijk Metaliek Rente Amsterdam Nationale Koolzaad pr. Sept. - - November Raapolie vliegend - pr. November Lijnolie vliegend - pr. November Oostenrijk Met. Coupons Nationale Coupons Tarwe prijshoudend, rogge onveranderd. LONDEN, 18 Junij. Tarwe vaster, haver lager. 93p 68.02 64A 99A 37£ 47 44f 43^ 104» 102 83» 100$ 52 28tV 74; 58; 73 40 42 30 32; 23— 28.90 PARIJS, 18 Junij. Eerste depêche. De laatste tijdingen uit Napels be helzen het berigt van een zeer ernstige opstand, die weerklank in Calabrië schijnt te vinden. Tweede depêche. Keizer Napoleon heeft een bezoek gebragt aan den Groot-Hertog van Weimar en aan den Prins van Furstenberg. Het vertrek is bepaald op 10 ure om morgen te Parijs teruggekeerd te zijn. Derde depêche. Eene nota van gunstige strekking wordt morgen in de Moniieur verwacht.

Leidsch Dagblad | 1860 | | pagina 3