en vonnis der Arrond.-Regtbank te 's Hage, raarbij hij ter zake van beleediging met woor- en van een bedienend beambte ter gelegenheid an de waarneming zijner dienst, is veroordeeld ut eene geldboete van 30 en de kosten van ,et geding. De reqnirant heeft zelf zijne voor- iening toegelicht en daartoe vier middelen van assatie voorgedragen en ontwikkeld. De heer dv.-gen. Karseboom echter was van oordeel deze zaak vatbaar was voor hooger beroep n achtte het derhalve niet noodig in een on- lerzoek der voorgedragen middelen te treden. lij concluleerdenmitsdien tot niet-ontvanke- jk-verklaring van den requirant in zijn beroep cassatie en verwijzing in de kosten. De uit praat is bepaald op 27 Junij aanstaande. Bij de Hervormde Gemeeute te YYest-Ka- elle beroepen Ds. J. J. Crebas te Gapingen. BUITENLANDSCH NIEUWS. Sedert Garibaldi niet meer vechten kan sgt hij bet er vooral op aanom de desertiën de rangen der koninklijke troepen te bevor- eren. Als een der meest geschikte middelen aartoe beeft hij 50 ducaten uitgeloofd voor eder soldaatdie met wapens en bagage en 40 ucaten voor ieder, die zonder deze tot hem verloopt. Men wilde weten dat op die voor aarden drie regementen grootendeels artilleris- en tot hem overgeloopen zijn. Nog altijd ontbreken officiecle berigten «tredende de inbezitname van Castellamare door ie Engelschen. Men heeft in de verklaring door jord Palmerston in het Lagerhuis afgelegd eene ekere aarzeling meenen op te merkendie niet «schikt isom het berigt minder geloofwaar- ig te maken. Zaturdag namiddag heeft de Great Eas- ern van Southampton uit eene proefreis onder- lomen. Dit zal de laatste vóór zijn vertrek naar iieuw-York zijn. Het handelstractaat tusschen Frankrijk en ingeland gesloten schijnt de Nederlandsche re uring te hebben aangespoord om onderhan- lelingen te openen met de Fransche regering, en einde aan onze koloniale voortbrengselen 'oor den invoer bij Frankrijk dezelfde voordeelen ds die aan Engeland zijn verleend worden ver- tekerd. Die onderhandelingen schijnen tot een ;oed einde te zijn gebragt; - want men meent dat de regering weldra aan de Tweede Kamer een wets-ontwerp zal indienen, waarbij weder kerig eene wijziging in het tarief der rechten van in- uit- en doorvoer zal worden voorge steld, die aan Frankrijk een equivalent bezor gen zal voor de aan den Nederlandschen han del toegekende voordeelen. De Nassausche kamer van afgevaardigden heeft het voorstel der commissiewaarbij ver- Haard wordt, dat de bondsdag in de kwestie der Keurhessische constitutie zijne bevoegdheid heeft overschredenen de regering moge ver hinderen, dat de nieuwe Keurhessische consti tutie de garantie van den Bond verkrijgemaar daarentegen de constitutie van 1831 hersteld worde, aangenomen. LAATSTE BERIGTEN. Bij de Nederd. Herv. gemeente te Leiden is heden Vrijdag tot predikant beroepen Dr. Hagen te Koog aan de Zaan, roet wien op het drietal stonden Drr A. Pierson te Rotterdam en Ds. A. G. Jana te West zaan. PER TELEGRAAF. LONDEN, 15 Junij. Consols 3 pCt. PARIJS, 15 Junij. WEENEN, 15 Junij. Metaliek Nationale Wissel p. Londen AMSTERDAM, 15 Junij. Nederland Werkelijke Schuld Certificaten 4 Spanje Obligatiën H Binnenlandsche 3 Portugal te Londen 3 r, 1856/59 3 - Rusland Hope 1798/1816 5 1828'29 5 Stieglitz Comp. 4 1855 5 Oostenrijk Metaliek 5 Rente Amsterdam 2r 5 Nationale 5 Koolzaad pr. Sept u November Raapolie vliegend pr. November Lijnolie vliegend pr. November Oostenrijk Met. Coupons Nationale Coupons 93* 68.62 69 50 79.50 12.87 64tY 99 tt 37| 16H 44J 42J 104i 102J 83p 101 51p 27* 74 tv «A 72* 40 30 32J 22.65 Tarwe prijshoudend. Rogge loco ruim prijshou dend veel handelop levering daauwer. Alle beurzen zeer vast. LEEUWARDEN, 15 Junij. Heden nacht is er brand ontstaan in de kazerne, waarin 8 a 900 man gehuisvest zijn. Het gebouw is totaal vernield. Een brandmeester is doodgevallen twee personen zijn gevaarlijk gewond. De schade is onbe rekenbaar. PARIJS, 15 Junij. De bank heeft in kas 551 millioen, vermeerdering 29 millioen, in portefeuille 437 millioen, vermindering 30j millioen, in omloop zijnde banknoten verminde ring 21 millioen, rekeningen courant vermeerdering 39 millioen. De maarschalk Vaillant heeft Milaan den 12"* Junij verlaten. LONDEN, 15 Junij. Tarwe vaster, haver lager verkocht.

Leidsch Dagblad | 1860 | | pagina 3