geeftwordt voorkomen. - Eenmaal ziet de Natie in de mannen, die zich nu als jongelingen met ijver kweten van eene taak, die meerdere ervaring scheen te eischende sieraden van de rechter lijke magt, van de Volksvertegenwoordiging, van de raadzaal of van de balie. - Daartoe strekke de overige tijd van hun verblijf aan Leiden's Academie hun tot nut en zegen; - daartoe ver- gezelle hen de opregte wensch der feestvieren den bij hun verlaten van den geliefden plekvol van gewigtige herinneringen, - daartoe zij hun den zegen van boven in overvloedige mate toe- gewenscht. En nu slaan we nog eens het oog op den gecostumeerden optogt, en wat hem op zijn weg wedervoer; van die hen zagen en toejuich ten onder lichtglans en feestgewoel. BINNENLANDSCH NIEUWS. Z. M. heeft benoemd den heer T. J. Stiel tjes, eervol ontslagen officier der artillerie van het leger hier te lande, tot adviseur voor tech nische zaken bij het departement van Koloniën en hem tevens eene zending opgedragen naar Nederlandsch-Indie tot het doen van een onder zoek omtrent de bestaande middelen van vervoer op Java en bet voorstellen van al hetgeen tot verbetering daarvan noodig isin verband met ingeleverde ontwerpen en voorstellen tot den aanleg en de exploitatie van spoorwegen op dat eiland; alsmede den heer John Dixon tot hoofd ingenieur voor spoorwegen en industrie in Ne- derlandsch-Indië. Tot lid van de Tweede Kamer in Eet district Leiden is verkozen Mr. li. J. Schim- melpenninck met 433 van de 620 geldige stem men 33 stembriefjes van onwaarde. Mr. N. Olivier verkreeg 161 stemmen. Het getal kies- geregtigden in het district bedraagt 2427. Dingsdag is aan de beurzen te Amster dam en Eotterdam aangeplakt geworden eene mededeeling van den Minister van Koloniën waaruit blijktdat het onverzekerde gedeelte van de lading en producten uit onze Oost-In dische bezittingen met 10,000 is vermeerderd. De collecteDingsdag te 's Hage ten voor- deele der ongelukkige betrekkingen van de bij den jongsten storm omgekomene Scheveningers, gehouden, heeft de hoogst aanzienlijke som op- gebragt van ruim 6300. Door den algemeenen kerkeraad der Nederd. Herv. gem. te Amsterdam is het volgende zes tal gemaakt: Ds. K. F. Ternooij Apel te Delft; M. D. Deeleman te Botterdam; W. Francken te Botterdam; B. ter Haar Bz. te NijmegenJ. J. van Oosterzee te Botterdam; L. W. E. Bauwen- in. rov. Geregtshof in Noord-Holland uitspraak gedaan in de zaak van ijk, beschuldigd van vergiftiging (rattenkruid). Het hof heeft de beschuldigde schuldig verklaard en veroorj tot de straffe des doods. Bij vonnis van den krijgsraad in Zeel] is J. W. Franken, soldaat bij het 2e re] infant, in garnizoen te Vlissingenoud 2S ren, schuldig verklaard aan feitelijke aanrani der eerbaarheid met gewelddadigheid uilgetl en is hij te dier zake veroordeeld tot de van het tuchthuis gedurende den tijd van jaren, met vervallenverklaring van den mill ren stand. Men verneemt dat het getal reizigers,l het station 's Hage der Holl. IJzeren Spoon maatschappij, naar Leiden vertrokken, bedn ruim vier duizend. Tot het vervoer van i reizigers hebbenbehalve de gewone treinl gedurende den geheelen dag extra treinen f loopen. In den laten avond en gedurende geheelen nacht is van Leiden mede een gil aantal buitengewone treinen vertrokkenzoo! naar Amsterdam als naar Botterdam. De laatl trein van Leiden naar Botterdam passet] deze stad ten 4 ure in den morgen. Men me{ het getal der treinen, die gisteren en in dena geloopen nacht van Leiden en 's Hage reJ gers hebben af- en aangevoerdop ruim 301 mogen bepalen. Het ligt in den aard der til dat bij het vertrek van zoo vele treinen,! bij het vervoer van zoo vele personen hier j daar eenige moeijelijkheid kan ontstaan zij! maar het strekt tot een groot genoegen hier kunnen bijvoegendat men geen ongeval h(J genaamd had te betreuren. BUITENEANDSCH NIEUWS. Men verneemt, dat het eerste antwoorj van Keizer Napoleon op de wenschen van Napelsche hof daarin bestond, dat hij geeneb-| middeling kon op zich nementenzij hij èl grondslagen kende, waarop eene schikking gelijk zou wezen tusschen den koning en Gac-I baldi. Nadat Garibaldi daarop in het verlangnl van den wapenstilstand bad toegestemd, mfól de Keizer dadelijk met de overige vnogendhedal vooral met Engeland in overleg zijn getredel over het lot van Sicilië en der Bourbons, zot- der dat dit alles nog tot een resultaat gelei I moet hebben, hetwelk echter boogstwaarscki- lijk niet in het behoud der genoemde dynaw I zal gelegen zijn. Garibaldi zal de herstelling M I het gezag des konings in Sicilië nooit toelatend maar zich alleen met de aanhechting bij Pie l raont of met de vestiging van Sicilië als onaf-1 hankelijke staat te vreden stellen, terwijl de Si-1 cilianen van hunnen kant ook niet meer tot de I gehoorzaamheid zouden willen terugkeeren, welïl eene vrijzinnige constitutie Frans II hun ookI mogt willen verleenen. Waarschijnlijk zal meoj voorslaan de Sicilianen over hun eigen lot te laten beslissen. De heer Brenier, de Fransche gezant te Napelsheeft den keizer eene depêche gezonden

Leidsch Dagblad | 1860 | | pagina 2