Ë1D8CH DAGBLAD. N°. 87. Woensdag 13 Junij. Ao. 1860. Het Dagblad kost in de 3 maanden f 1.95. Afzonderlijke Nommers 3 Cents. Spoortreinen van Leiden naar 's Gravenhage, Delft, Schiedam en Rotterdam te 9 u. 42 m.; 12 n. 7 m.; 3 u. 4 m.; 0 u. 9 to.; 9 u. 24 m. Naar Haarlem en Amsterdam te 8 u. 26 ra.; 10 u. 58 m.; 12 u. 59 m.; 4 u. 58 m.j 9 u. 28 m. Postbusligtingen aan de Lakenhal, aan de Katoenfabriek en op de Nienwstraat: 'smorgens te 7 ure 30 min., ■Hmiddags te 12 ure, 'snamiddags te 3 ure 45 min., 'savonds te 8 ure 30 min. Zittingen van het Gemeentebestuur. Gemeenteraad op onbepaalde tijden. Burgemeester en Wethouders Maandag en Donderdag 11 ure. Commissie van FabricageDingsdag 12 ure. Burgemeesterdagelijks te 1)0 ure. Bureau der Plaatselijke Secretarie is open dagelijks van 104 ure Zon- en Feestdagen nitge/.on- derd Thesauriedagelijks van 102 ure. JDe Gemeente-Architect is te spreken te zijnen huize op den Ouden Singel, Wijk V, N°. 328, 'smorgens van 910 ure. Kantoor der Plaatselijke Accijnsen, dagelijks van 8 1 ure en van 3 6 ure. Kantoor van 'sRgks Directe Belastingen, Maandag, Dingsdag, Woensdag en Donderdag van 92 ure. F. Kantoor van Zegel, Registratie dagelijks van 84, van het Kadaster en de Hypothekenvan 94 ure. Het feestvierend Leiden. III. Kleiner eu kleiner wordt met elke vijfjarige stviering de kring der oud-studenten die, tot :t oudste tijdvak behoorende, zich aan den feest- isch vereenigen om in klimmenden leeftijd met ijdschap en dankbaarheid zich te herinneren le dagen, die zij aan Leiden's Hoogeschool door- jten, elkander bijtestaanom in het geheu- jn te roepen wat door hen goed en kwaad was aamdwedervaren genoten en verrigt- met ander een vriendschap te vernieuwendie met den lijd niet was verflaauwd of vervlogen. De oud-studenten van 18301840 schaarden Zon dag avond zich aan een feestdisch in de Stads Gehoorzaalonder de leiding eener commissie in welker hoofd zich nu, gelijk steeds,bevond de wakkere Oud-Vrijwillig Jager van 1830, Mr. C. van der Vlieslid der Provinciale Sta ffel van Zuid-Holland en Burgemeester der leeuïe Hazerswoude. Dat feest was een nendenmaal en een huishoudelijk feestdat om zijn aard en doel de grootste waarde bezit lor die er aan deel namen, - maar voor het 'erig feestvierend deel en voor de ingezetenen h Leiden alleen die ernstige beteekenis heeft, dal het ook zoo eenmaal gaat met den uitge leiden kring van vrienden en betrekkingen, TOarin we leefden, toen we naast elkander in de school- of in de collegiebank zaten of een vrien- fufeest vierden - maar dat die kring met de en zoo telkens inkrimpt en eindelijk een en- He overblijft, die dan uog voor den geschied- rijver groote waarde heeft als ooggetuige ïn het merkwaardige, dat in zijn leeftijd was ischied. Achtbare kring, waarin zich nog de '"te kleur der vijf faculteiten liet opmerken ui 1865 vereenigt gij U weder, nadat er weder eenigen uit Uw midden [den tol der natuur zul len hebben betaald, wier nagedachtenis de som bere oogenblikken van het feest zal doen ont staan Kloeke mannen die op het gebied der Maatschappij nut stichten en bii toeneming stichten kunnen, - Uwe nagedachtenis zij eenmaal eene blijde herinnering aan Uwe deugden gewaardeerd bij de menschen welgevallig aan den Wijzen Be stuurder van Uw lot. De algemeene Feest-Commissie wilde ook dien dag niet doen eindigen zonder aan den laten avond de feesttoonen te laten ruischen voor alle feestgenootendie zich op de Sociëteit Minerva vereenigden. De muziek van het alhier in be zetting liggende Begement Bijdende Artillerie onder de directie van den bekwamen Kapelmees ter Nürenberger deed zich hooren en oogstte nieuwe lauweren voor de wijze, waarop het dien avond zich hooren liet. Een tal van feestvierenden was tot laat in den nacht in den verlichten tuin of in de ruime zaal bijeenwaar het onderscheid tusschen student en ingezeten van Leiden niet werd gezien, uithoofde op dien dag de Socië teiten Minerva en Amicitia voor de leden van beide vereenigingen waren geopend- het nieuw gebouwde locaal van de laatste voor het eerst. En nu zijn we aan den aanvang van een aauge- name maar vermoeijende dag, die veel deed hopen van den aangekondigden gecostumeerden optogt maar ook veel deed vreezen voor teleurstelling, ten aanzien van de gunstige gesteldheid van het weder, dat vele teekenen aanduidde van eene niet ge- vvenschte uitkomst. De buitengewone toevloed van bezoekers, die door vaartuigen rijtuigen en spoor treinen werden aangebragtscheen een gunstig voorteeken te zijn tegen de angstige bekomme ring, maar ook in dit gelijk in de meeste om standigheden van het menschelijk leven be taamde een kalm en bedaard wachten in hetgeen buiten menschelijk toedoen wordt beschikt. De-

Leidsch Dagblad | 1860 | | pagina 1