ngdurige ministerraad hebben al de Ministers aar men verneemthun ontslag aangeboden en ou de Koning het voornemen opgevat hebben fcebben, om een liberaal ministerie zamentestcllen. Daar eene regelmatige dienst van Engel - jche stoomschepen tusschen Sicilië en Malta is eorganiseerdten einde de Engelsche regering oedig en goed onderrigt zou zijn van hetgeen lp het eiland voorvalt en bovendien door de Vijsche en Sardinische regeringen maatregelen ijn genomen, om ten spoedigste van den loop ,n zaken aldaar onderrigt te worden zal men ortaan bij het ontvangen van depêches beter 'eten, wat men gelooven moet dan tot nu toe Jet geval was. Bij gelegenheid der krooning van den Koning en den Koningin van Zweden en Noord- $Fegen, heeft de Koning van Denemarken hun 50 flesschen rijnwijn toegezondenwelke sedert de egering van Christiaan IV. (15881648), op et kasteel Rosenburg waren bewaard. LAATSTE BERIGTEN. Tot dusver heeft zich te Scheveningen het ver- aan van een der pinken van den reeder Groen niet erder bevestigd; maar wel heeft men aldaar uit Eg- lond berigt ontvangendat er een zwaard van een ink op het strand is geworpen. Volgens de merken du 't zijn van een der pinken van den reeder J. Hoo- inraad Jz. en is men alzoo ook met gegronde vrees rvuld omtrent dat vaartuig. Een' berigt uit Scheveningen van heden Vrijdag oormiddag te 11 are behelst: dat op dit oogenblik nog lechts 20 pinken afwezig zijn. Nog omtrent 18 is men erust. Zij zijn op zee door hunne kameraden gezien of men heeft tijding van hunne landing op de kust. De twee andere zijn niet gezien en hebben niets van iich doen hooren. Het blijkt uit al hetgeen men ver leemt dat de vreesselijke rampdie Scheveningen ze ker treft, bestaat uit het verlies van vier pinken, als fan de reeders B. Pronk, P. de Niet, J. Hoogenraad Jz. en D. Bruin. 'i Volgens de Dord. C. zijn er reeds twee perso nen van de tien, die bij de ramp, welke het stoom- jjagt- de Langstraat is overkomen zoo wonderdadig gered, aan de gevolgen overleden. I Het is thans gebleken dat de Schooner, die sedert Dingsdag nacht voor ter Heijde ten anker heeft ge- lïegen, is de Fransche Schooner Amelinegeladen met loekweitkap. Gourandvan Nantes naar Amsterdam, wee man der equipage zijn, door gebrek aan drink- ate», met de sloep aan wal gekomen. Zij zijn aan jet vuurbaken van water voorzien geworden door den ieer van der Harst, opzigter van de kustverlichting te Scheveningen. Hoogst dankbaar, na drie malen met de vlag te hebben gesalueerd, verlieten zij onze kust en hebben zee gekozen. Het roer schijnt onklaar te zijn. Naar men verneemt zullen HH. KK. HIT. prins pi prinses JHendrik zich tegen 13 dezer uit de resi- fentie naar H. M. de Koningin-moeder, te Soestdijk egeven, ten einde ,den verjaardag van Z. K. H. den prins aldaar te vieren, van waar HH. KK. HH tegen den verjaardag van H. M. de Koningin den 17 dezer in de residentie terugkeeren. Tegen dien tijd wordt ook Z. M. de Koning van het Loo verwacht. PAARLEN. Geen rijker man in dorp en stee Dan die met 't zijne leeft te vree. AMSTERDAM, 30 Mei. 130 ffi bonte Poolsche tarwe f 336. 124 nieuwe Pruissische rogge ƒ212. 118 ©jarige Petersburger 196. PER TELEGRAAF. Consols Rente Metaliek LONDEN, 1 Junij. PARIJS, l Junij. WEENEN, 1 Junij. 3 pCt. Nationale Wissel p. Londen AMSTERDAM, 1 Junij Nederland Werkelijke Schuld Certificaten Spanje Obligatiën Binnenlandsche Rusland 1798/1816. 1828'29 Hope Stieglitz Comp. 1855 Oostenrijk Metaliek Rente Amsterdam Nationale Wissel Londen k/z. Koolzaad pr. November Raapolie vliegend pr. November Lijnolie vliegend pr. November Oostenrgk Met. Coupons Nationale Coupons 94^ 69.30 24 v 64 4 9844 H - 36f4 3 45tV 5 1034 5 - 102 4 80 4 80| 5 994 5 - 48r« 24 v 26TV 5 - 7U 5 55rV 73 40 42^ 30 324 Tarwe en Rogge prijshoudend met redelijke handel. LONDEN 1 Junij. Boter 80 sh. Granen onveranderd. De Koning van Napels heeft een nieuw Ministerie benoemd. PARIJS, 1 Junij. De Moniteur deelt mede, dat de Fransche regering protesteert tegen het vermoeden van kwade bedoelin gen ten aanzien der aanhechting van Savoije en Nizza waarbij aan Frankrijk het plan wordt toegeschreven om de verwarringen uittelokken ten einde gelegen heid te geven tot nieuwe vergrootingen. De Keizer wil alles doen om het vertrouwen in Europa te herstellen door de eenige zucht gedreven, om met de verbondene mogendheden in vrede te leven, en alle zijne zorgen te besteden om de bronnen van Frankrijk te ontwik kelen. 's GRAVENHAGE l Junij. Vrijdag namiddag. De Eetste Kamer heeft hare werkzaamheden her vat. Het nieuw benoemd lid Baron Schimmelpenninck van der Oije is toegelaten.

Leidsch Dagblad | 1860 | | pagina 3