|N°. 78. Zaturdag 2 Junij. A°. 1860. I De Eerste Kamer der Staten-Generaal zal heden Vrijdag te twee ure eene openbare ver gadering houden tot hervatting van hare werk zaamheden. De ontwerpen die aan hare beraad slagingen zullen worden onderworpenzijn de volgenden: 1°. houdende wijziging der wettelijke bepalingen betrekkelijk het buiten 's lands ver teren van pensioenen en onderstanden ten laste van den Staat; - 2°. tot eindbestemming der baten bedoeld in art. 13 der wet van 5 Maart 1852 (Staatsbl. n°. 45), regelende de zaken van de voormalige wees- en momboir-kamers; - 3°. tot bekrachtiging van eene provinciale be lasting in Groningen- 4°. tot verhooging der .begrooting wegens den arbeid 'der gevangenen over 1859; - en 5°. tot inkoop en amortisatie van rentegevende nationale schuld. I 's Konings Commissaris voor de invoering Het Dagblad, kost in de 3 maanden f 1,95. Afzonderlijke Nommers 3 Cents. 'Spoortreinen van Leiden naar 's Gravenhage, Delft, Schiedam en Rotterdam te 9 u. 42m.;12 u. 7 m.; 3 u. 4 m.j 6 u. 9 ra-; 9 u. 24 m. Naar Haarlem en Amsterdam te 8 u. 26 m.; 10 u 58 m.; 12 u. 59 m.; 4 u. 5S m.; 9 u. 28 m. Postbusligtingen aan de Lakenhal, aan de Katoenfabriek en op de Nieuwstraat; 'smorgens te 7 ure 30 min., 'èoiddags te 12 ure, 'snamiddags te 3 ure 45 min., 'savonds te 8 ure 30 min. Zittingen van het Gemeentebestuur. Gemeenteraad op onbepaalde tijden. Burgemeester en Wet7iov.ders Maandag en Donderdag 11 ure. Commissie van Fabricage, Dingsdag 12 ure. Burgemeesterdagelijks te lO ure. Bureau der Blaatselijfce Secretarie is open dagelijks van 104 ure. Zon- en Feestdagen uitgezon derd. Thesauriedagelijks van 10—2 ure. Be Gemeente-Architect is te spreken te zijnen huize op den Ouden Singel, Wijk V, N°. 328, 'smorgens van 910 ure. Kantoor der Plaatselijke Accijnsen, dagelijks van 8—1 ure en van 36 ure. ■j, Kantoor van 'sRyks Directe Belastingen, Maandag, Dingsdag, Woensdag en Donderdag van 9—2 ure. J Kantoor van Zegel, Registratie dagelijks van 84, van het Kadaster en de Hypotheken van 94 ure. BINNENLANDSCH NIEUWS. j— Z. M. de Koning der Belgen heeft be noemd tot ridders der Leopoldsorde den luite- 1 Mnt-kolonel J. W. C. van Gorcum en den rlmeester-adjudant F. A. G. L. Kömer, beiden van liet regemeut dragonders. Zoo als men zich zpl herinneren heeft Z. K. H. Graaf van Vlaan deren, tijdens zijn bezoek in de residentie, dit Mgement in oogenschomv genomen, gl Z. M. heeft benoemd tot ridder der orde van den eikenkroon, den lon luit. Sluiter, ad judant van den directeur der eerste artillerie directie te Utrecht en op zijn verzoek voorden tïd van één jaar op nonactiviteit gesteld den Majoor van Nouhuijs, van het le bat. 5e reg. infanterie. Een onzer dagbladen deelt onder reserve Bedt, dat aan den heer Mr. C. C. E. d'En- bronner, oud Secretaris-Generaal bij het depar tement van Justitie, een wachtgeld van f 2000 ii toegelegd. eener nieuwe wetgeving in de West-Indische koloniën isvergezeld van zijn Secretaris den beer Mr. H. M. van Andel, den 20en April 11., te Paramaribo aangekomen. Zijne ontvangst heeft plaats gehad overeenkomstig een programma, dat soortgelijke bepalingen inhield, als plegen te worden vastgesteld bij de aankomst van een nieuw benoemden gouverneur. Zijn wij wel onder- rigtdan heeft de Commissaris op zijne reize naar Suriname reeds een onderhoud over het doel zijner zending gehad met den gouverneur an het Deensche eiland St. Thomas, en met den gouverneur van Britsch Guiana. Hij was echter voornemens een nader bezoek aan laatstgemelden te brengeDen zich ook naar Fransch Guiana te begeven ter voldoening aan dat gedeelte zijner instructie, hetwelk, gelijk wij reeds vroe ger hebben gemeld hem de taak oplegde om zoo dit ter volvoering zijner zendig nuttig mogt wezen ook naburige vreemde koloniën te be zoeken welketen aanzien van het regtswezen in soortgelijke omstandigheden verkeerd hebben of nog verkeeren als onze West-Indische ko loniën. De Minister van Financiën heeft, in dato 5 Mei 11., met herziening van het koninklijk besluit van 19 Mei 1848 n°. 78 te kennen ge geven, dat: Rederijkerskamers met wier werk zaamheden geen eigen voordeel, maar alleen het belang en den bloei van kunsten en wetenschap pen wordt beoogd, behooren tot de Genoot schappen van algemeen nut, ter bevordering van kunsten en wetenschappenwier program ma's aankondigingen en berigten van zegel- regt zijn vrijgesteld. De Gemeenteraad van Rotterdam heeft aan het personeel, dat de laatste tienjarige volkstelling bewerkt heeft, eene tegemoetko ming van f 700 verleend voor de schrale wijze, waarop zij door het rijk betaald werden.

Leidsch Dagblad | 1860 | | pagina 1