Brief meende te vinden, om te goeder trouw gesloten verbindtenissen te schenden met een beroep op eigen onbekwaamheid en onmagt. BINNENLANDSCH NIEUWS. Z. M. heeft benoemd tot ijker van het vaatwerk te Coevorden H. Ugescominies-wijn- roeijer aldaartot surnumerairs der regis tratie en domeinen E. A. van Trigt te Utrecht; J. B. Vroom te Zwolle; J. S. P. W. Eerens te 's BoschG. J. Verweij te Utrecht; Jhr. C. A. von Geusau te ZwolleH. W. J. Boom te Bot terdam; J. S. Hussem te Assen en J. de Graag te Harderwijkvoorts bij de geneeskundige dienst der landmagt tot officier van gezondheid le klasse, die van de 2° klasse J. H. A. LourensH. G. E. Peltzer en H. C. Hallegraeff en tot kapt. 3e klasse bij het 2C reg. vestingartillerie den len luit. M. L. V. de Gerard de Mieiet van Coe- hoorn. Z. M. de Koning is heden morgen te 5 ure met een extra-spoortrein uit de residentie naar het Loo vertrokken. Z. K. H. de Prins van Oranje heeft, naar men verzekert, het voornemen, om bij gelegen heid van den gecostumeerden optogt van het Studentencorps deze stad te komen bezoeken en bij den Baron van Pallandt aftestappen. Woensdag morgen heeft de heer Mr. A. Hugueninnieuw benoemd raadsheer in den Hoogen Baad der Nederlandenin handen van Z. M. den Koning den bij de wet gevorderden ambtseed afgelegd. Maandag ,11. is te 's Hage een langdurige kabinetsraad gehouden. De baron van Heeckeren van Beverwaard, bnitengewoon gezant en gevolmagtigd minister van het Nederl. Hof te Weenen, is in de resi dentie aangekomen en aan het Hotel4 Paulez afgestapt. Aanstaanden Zondag en Maandag te twee ure zal door het muzijkkorps van het regi ment Grenadiers en Jagers, voor de Societeits tent in het bosch muzijk worden uitgevoerd. In de zaal op den Fluweelen Burgwalover de militaire apotheek te 's Hage, wordt eene door- loopende tentoonstelling van kunstwerken van alle meesters gehouden. Er bevinden zich onge veer 300 stuks schilderijen en eenige teekenin- gen meerendeels allen van levende en welbekende meesters. Zij is, van Zondag, 27 Mei a. s. af, dagelijks van 's morgens 10 tot 's namiddags 6 ure geopend. In het Kiesdistrict Arnhem is tot kandi daat bij de aanstaande verkiezing van een lid der Tweede Kamer gesteld Jhr. Mr. J. G. H. van Tets van Goudriaan, oud-minister van Binnen- laudsche Zakendie de kandidatuur heeft aan genomen. Dit is ook geschied door Jhr. Wtte- waal van Sloetwegenvoor de verkiezing in het kiesdistrict Zwolle. In het district Hoorn wordt aanbevolen de heer H. Mensonides te Hensbroek. De heer Groen van Prinsterer schijnt nog niet gezind eene verkiezing tot lid der Tweede Kamer aan te nemenomdat naar zijne meening de omstandigheden sedert 1857 niet zijn veranderd en hij thans evenzeer als toen van de onmogelijkheid overtuigd isom de hoogste volksbelangen met eenige vrucht in de Tweede Kamer ter sprake te brengen. Tot leden der Koninklijke Academie van Wetenschappen Afdeeling Letterkunde, zijn be noemd Dr. D. Harting te Enkhuizen en Mr. J. Kappeijne van de Coppello te 's Gravenhage. Men verneemt dat onze stadgenootde heer J. P. C. de Klein is benoemd tot Stads- Apotheker te Haarlem. Beroepen bij de Hervormde Gemeente te Goedereede Ds. M. J. Bouman te Hoevelaken aangenomen het beroep naar Hengelo door Ds. H. C. Bervoets te Kootwijk en bedankt voor dat naar Workum door Ds. J. G. Busch Keizer te Schiugen en naar Balk door Ds. G. A. Fijn van Draat te Zwartsluis. De groote Bengaalsche tijgerin in de Dier gaarde te Botterdam heeft gisteren twee jonge tijgers geworpenwelke niet voldragen en om die reden dood warendeze gebeurtenis werd eerst 14 dagen later verwacht. Men hooptdat het geene nadeelige gevolgen ]zal hebben voor de moeder; de jongen zijn door de zorg der directie op sterk water gezetin welken toe stand zij voor het publiek ter bezigtiging zul len worden gesteld. Heden Donderdag is de eerste trein ko mende van Botterdam plotseling te Voorschoten blijven stilstaan, maar door spoedige hulp vaa eene andere Machine is de trein reeds te half tien uur alhier aangekomen. De Gemeenteraad van Leidenheeft be slotenom het verzoek tot invoering van een plaatselijken ijk op de botervaten aftewijzen. BUITENLANDSCH NIEUWS. Uit Parijs schrijft men, dat de jongste gebeurtenissen hebben bewezendat de bewering van Montaigne niet zoo geheel onjuist is, d3: men geen berigt moest gelooven, dan nadat et drie dagen over heen geloopen waren. Zondag 11. ontving men uit Napels berigt, dat Gari baldi een nederlaag had geledenMaandag dat de overwinning niet zoo beslissend was, en Dingsdag, dat de opstandelingen met uitzoude- ring van een gedeelte van Palermo geheel Si cilië in hunne magt hadden. In brieven uit Napels van 19 Mei word': gemeld, dat Garibaldi's manschappen tot Bo- gheria zijn voortgerukt, dat de Generaal Landi in zijn aftogt op Palermo door eene massa op standelingen is verontrust en dat de gisting tt Palermo steeds toenam, terwijl Napelsche fa- milien bij voortduring de wijk namen.

Leidsch Dagblad | 1860 | | pagina 2