LEIDSCH DAGBLAD. No. 71. Donderdag IA Mei. A°. 1860. Het Dagblad kost in de 3 maanden 1.95. Afzonderlijke Nommers 3 Cents. Spoortreinen van Leiden naar 's Gvavcnhagc, Delft, Schiedam en Itotterdam te 9 u. 42 m.; 12 u. 7 m 3 u. 4 m.; 6 n. 9 m-; 9 n. 24 m. Naar Haarlem en Amsterdam te 8 u. 26 m.; 10 n. 58 m.; 12 u. 59 m.; 4 u. 58 ra.; 9 u. 28 m. Postbusligtingen aan dc Lakenhal, aan de Katoenfahriek en op de Nienivstraat: 'smorgeus te 7 ure 30 min., 'smiddags te 12 ure, 'snamiddags te 3 ure 45 min., 'savonds te 8 ure 30 min. Zittingen van het Gemeentebestuur. Gemeenteraad op onbepaalde tijden. Burgemeester en Wethouders Maandag en Donderdag 11 ure. Commissie van Fabricage, Dingsdag 12 ure. Burgemeesterdagelijks te PO inc." Bureau der Plaatselijke Secretarie is open dagelijks van 104 ure. Zon- en Feestdagen uitgezon derd. Thesauriedagelijks van 10—2 ure. Be Gemeente-Architect is te spreken te zijnen huize op den Ouden Singel, Wijk V, N». 328, 'smorgens van 910 ure. Kantoor der Plaatselijke Accijnsen, dagelijks van 81 ure en van 3C ure. Kantoor van 'sRijks Direote Belastingen, Maandag, Dingsdag, Woensdag en Donderdag van 9—2 ure. Kantoor van Zegel, Registratie dagelijks van 84, van het Kadaster en de Hypotheken van 94 ure. BINNENLANDSCH NIEUWS. Volgens ontvangen tijdingen wordt de ge zondheidstoestand van H. K. H. Prinses Fre- derik voortdurend beter, zoodatindien de toe stand dezelfde blijftli. K. H. in de eerste helft van Junij in de residentie zal terugkee- ren. Z. K. li. Prins Frederik heeft aan H. M. de Koningin van Engeland eene prach tige schilderij uit de oude Italiaansche school aangeboden. Bij de verkiezing tot lid vaifden Gemeente- Raad te 'silage, in plaats van wijlen den heer J. A. de Sonnaville, zijn ingekomen 726 bil letten, van onwaarde of blanco billetten 7. Geldige stemmen 719. Volstrekte meerderheid 360. Ge kozen de heer Dr. A. Vrolik, oud Minister van Finantienmet 440 stemmen. De heer Mr. T. A. F. Weve bekwam 185 stemmen, de beerJ. J. van Kerkwijk 22 enz. Door de faculteit der Godgeleerdheid van de Leidsche Iloogeschool is tot afgevaardigde ter Synode der Nederlandsche Hervormde Kerk benoemd Prof. J. H. Scholteu door die der Groningsche Iloogeschool Prof. P. Hofstede de Groot en door die der Utrecktsche Iloogeschool Prof. J. J. Doedes, alsmede door het provinciaal kerkbestuur van Utrecht Ds. W. F. de Leu te I Werkhoven. Volgens de Kerkelijke Courant is de af- w gevaardigde van het provinciaal kerkbestuur van Noord-Brabant bij de Synode Mr. C. J. van I Heusden, Vice-president van het provinciaal ge- regtshof te 's Hertogenboschbekend als schrij ver of medearbeider van bet Maandschrift: de Dageraad," De Redacteur beweertdat hij daarom geen lid der Synode zijn kanterwijl de lieer van Heusden in dat kerkelijk blad eerbied voor zijne godsdienstige overtuiging eischt. Beroepen bij de Hervormde Gemeenten te Beemster Ds. M. E. van der Meulen te Nede te Noordlaren Ds. C, Tjassens Keizer te Hel ium en te Workum Ds. J. G. Busch Keizer te Schingen. Men verneemtdat, behalve den heer Stoet tot Oldhuis uit het district Zwolle, ook dc heer Strens uit het district Roermond heeft verzocht bij de nieuwe verkiezing als lid der Tweede Kamer van de Staten-Generaal niet meer in aan merking te komen. In liet kiesdistrict Zwolle wordt, behalve de heer Groen van Prinsterer, Jhr. Wttewaall van Stoetwegen burgemeester van Kampenals kandidaat voor de Tweede Kamer aanbevolen. Uit eene statistieke opgave betrekkelijk de werking van de Bank van Leening te 's Hage gedurende 1859, blijkt, dat in dat jaar 158.336 panden zijn ingebragt (in 1858 slechts 148.986), endatdaaropgeschoten zijn: in 1859 ƒ532.490.50 (en in 1858, 506.214.00). Gelijk in 1858 zijn ook nu weder in de maand Februarij de minste en in Augustus de meeste panden inge bragt. Ofschoon het cijfer van het aantal pan den en van de daarop geschotene gelden be duidend booger is geweest dan in 1858, was toch het gemiddeld bedrag over elk pand niet meer dan f 3.36, terwijl dit in 1858, 3.40 en in 1857, 3.46 beliep. Ten bewijze op welk een groote schaal zekere smokkelhandel in liet arrondissement Mid delburg wordt gedreven en hoezeer de arrond. regtbank aldaar met zaken daaromtrent wordt overstelpt, deelt het Weekblad van het liegt mede, dat in het afgeloopen jaar omstreeks 180 admi nistratie-zaken bij die regtbank zijn aangebragt en door den strafregter behandeld. Voor het grootste gedeelte hadden die betrekking op bet frauduleus vervoeren en uitvoeren van lompen naar België. Den 31tn Mei a. s. zal voor het provin-

Leidsch Dagblad | 1860 | | pagina 1