ludië neemt Brittannië en wapent zich terdege. duchtige voorzorgen Uit Stockholm wordt berigt, dat op den 3en Mei u. de krooning des Konings en dei- Koningin van Zweden plaats had. Te tien ure begaf zich de stoet van het kasteel op weg, de Koning te paard en de Koningin in een prachtig verguld rijtuig gezetenvergezeld van de prinsen en prinsessen van het koninklijk huis. Aan den ingang van de kerk werd de Koning ontvangen door den Aartsbisschop van Upsal en al de overige bisschoppen in hun kerkelijk ge waad en onder orgelspel en koorgezang met het «gezegend is hij die komt in den naam des Heeren" nam de stoet plaats. Na het gebed hield de Aartsbisschop eene predikatiena den afloop waarvan de Koning zich voor het altaar plaatste en zich van de vorstelijke mantel en sieraden ontdeed en met de koninklijke mantel werd omhangen. Knielende met de hand op de Bijbel sprak) Z. M. den eed uit, waarna de Aarts bisschop hem zalfde en de koninklijke kroon op zijn hoofd plaatste; terwijl hem achtervol gens de verdere teekenen der koninklijke waar digheid werden ter hand gesteld. De heraut des Bijks riep hem daarop tot Koning uitwaarop het trompetgeschal zich liet hooren. Dezelfde ceremoniën hadden vervolgens plaats met de krooning der Koningin; terwijl vervolgens de prinsen en staatsdienaren den eed van trouw aflegden. waarop de stoet weder naar het koninklijk kasteel vertrok. Een stoomboot uit Italië heeft te Marseille het berigt aangebragt, dat ten gevolge eeuer depêche uit Emilia 501)0 man 11. Dingsdag plot seling Milaan verlaten en zich te Genua inge scheept hebben. BRIEVENBUS. A. en C. zouden het beter vindendat in plaats van op Donderdag avond de muzijk van de Schutterij des Zondag-namiddags zich in detent op het plantsoen aan de Hoogewoerdspoort deed hooren. De massa trekt alsdan gewoonlijk naar ■de Eijnburgschepoort, de Stations-herbergen of de (tapperijen in die streek gelegen, en zij achten et goed eene poging te wagen om die stroom en beteren loop te geven. De avondgodsdienst- efeningen zullen er niet door lijdenwant zij orden door die wandelaars evenmin bijgewoond, ene openbare vermakelijkheid is het niet in ien zindat men aanleiding zou geven dat de elegenheid tot losbandigheid toenam. Men klaagt jover de uitspattingen der mindere standenmaar jwat wordt er ook voor gedaan, om ze tot meer dere beschaving en zedelijkheid opteleiden? I 't Zal geen betoog behoeven, dat er nog geen goed middel is aan de hand gegeven tot eene betamelijke viering van den Zondag en men wel in algemeene beschouwingen over het nut en eene gepaste viering treedt, maar nog geen voorbeelden bestaan, waarop men wijzen kan, dat waarlijk in zeer bevolkte gemeenten door allen zoo ordelijk en onberispelijk die Zondag wordt doorgebragt. 't Is veelal een dag van uitspanning en uitspat ting; want zelfs in Engeland faalt elk middel. LAATSTE BERIGTEN. Wij vernemendat het Z. M. den Koning behaagd heefthet beschermheerschap van de I.eidsche Kweek school voor Zeevaart te aanvaarden. AMSTERDAM, 16 Mei. 129 if oude Poolsche tarwe 340. 118 if nieuwe archangel rogge f 200. Koolzaad op 9 vat in October 72. Lijnzaad zonder handel. PER TELEGRAAF. LONDEN, 18 Mei. Consols 3 pCt. 94 j PARIJS, 18 Mei. 68.35 WEENEN, 18 Mei. Metaliek 68.50 Nationale 77.80 Wissel p. Londen 13.40 AMSTERDAM, 18 Mei. Nederland Werkelijke ^Schuld 21 - 63A Certificaten 4 981- Spanje Obligation 1» 354 Binnenlandsche 3 44 Rusland 1798/1816. 5 103 1828'29 5 IOI4 Hope 4 79J Stieglitz ti. Corap. 4 1855 5 - 994 Oostenrijk Metaliek 5 46 A 21 v 25J Rente Amsterdam 5 -/ 69f Nationale 5 534 Wissel Londen k/z 11.96 Koolzaad pr. November 71 Raapolie vliegend 39 pr. November 414 Lijnolie vliegend 30 pr. November 324 Oostenrijk Met. Coupons 21.50 Nationale Coupons 28 20 Buitenlandsche beurzen zeer flaauw. Rogge op levering/3 lager. Tarwe zonder handel. LONDEN, 18 Mei. Granen zeer vast. Uit Italië zijn verontrustende geruchten |maar niets positiefs. De toestand is echter hagchelijker, daar de nsurrectie toeneemt. 's GRAVENHAGE 18 Mei. Blijkens voorloopig verslag van de Tweede Kamer over de aanvrage van ruim 5 ton verhooging voor het hoofdstuk van Oorlog 1860verlangde men alge meen inlichting omtrent den waren stand en de be- teekenis der voordragt. Zou de Kamer, door inwilli ging van dit ontwerp, zich binden voor het groote werk der voltooijing van onze verdedigingswerken, door den Minister op ongeveer zes miliioen berekend? Twijfel bestond er of de Minister nopens de passive verde digingsmiddelen wel den goeden weg inslaat? Men wenscht in bijzonderheden met het door de Regering aangenomen defensie-stelselen met het oordeel van het comité van defensie bekend te worden.

Leidsch Dagblad | 1860 | | pagina 3