•geleerde die gedureude een menschenleeftijd, niet in de studeerkamer, raaar onder de volken der aarde en in de verhevene schepping van den onvolprezen God naar vijsheid gezocht heeft, - zal binnen kort tot wederop richting van het verzwakte en ontzenuwde, gedrukte en gebuktgaande menschelijke, geslacht van deze dagen openbare voordragten houden over de door hem weder gevondene en in hare oorspronkelijke echtheid door duizende, op zijn eigen ligchaam gemaakte proeven herstelde FKOT-HYGIEINE dat is de verhevene wetenschap van de oorspronke lijke gezondheid der menschen en de groote kunst der grijze oudheid, de volkoraene, oorspronkelijke gezond heid, geheel vrij van ziekten, gedurende 2U0jaren te behouden, en alzoo het leven op groote schaal te ge meten, - in hare heilrijke toepassing op het tegen woordige menschelijk geslachtdai een zoo kort en door 6000 verschillende ziekten en gebreken verbit terd leven leidt. Daaruit kan ieder raensch groot geluk puttenen zijn leven tot 90 a 100 jaren en langer rekken! De grijze pelgrim zelf heeft gedurende een menschen leeftijd aan zijn eigen ligchaam de verbazenste gezond- hcidsproeven in den tijd der Cholera en bij andere ge degenheden bewerkstelligd. Sints meer dan 33 jaren zwemt hij des winters dagelijks in de rivieren of in zee tusschen de ijsschotsen, zonder in 't minste koud te worden, en kan 3 tot 4 weken - waaromtrent au- jthentieke bewijzen bestaan - bij geregelde verrigting zijner dagelijksche werkzaamheden en met zeer goede gezondheid, alle voedsel (behalve een weinig frisch wa ter) ontberen, alleen met een verlies in zwaarte van 40 tot 50 pond. Zoo en nog geheel anders was de oor spronkelijke natuur der menschen en wat is zij heden geworden De gansche menschheid, voornamelijk het jongere 'geslacht, kan uit de merkwaardige mededeelingen en groote openbaringen van den grijzen pelgrim het grootste voordeel voor waar levensgeluk trekken. Volg daarom in alles zijne stem. Waarschijnlijk komt nooit weder in uw land De grijze Pelgrim. De Kedactie, - uit wier pen alleen de hoofdartikelen van dit blad vloeijen, - stelt veel prijs op de tereytwijzingendie door Dr. Laurillard zijn gegeven ten aanzien van hetgeen onjuist was voorgesteld in het '6° art. over een kerkelijk geschil. Zij zal daarvan een nuttig ge bruik maken, vooral nu meerdere inlichtingen daarbij gevoegd zijnmaar eerst afwachten of >er ook nog meer ter bestrijding of teregtwijzing optreden. LAATSTE BERIGTEN. De afdeelingen van de Tweede Kamer der Sta- en-Generaal hebben een aanvang gemaakt met het on derzoek van het u ets-ontwerp nopen# de nieuwe reg- Aerlijke inrigting, dat morgen zal worden voortgezet. Met den rneesten spoed wordt in gereedheid ge- bragt het verslag der commissie van rapporteurs over het ontwerp nopens de spoorwegen. Na al hetgeen in de laatste dagen bij de Tweede Kamer voorgevallen is, ziet men in deze residentie eer lang geheele of gedeeltelijke wijziging van het kabinet of •ontbinding van de Tweede Kamer te gemoet. Volgens te 's Hage ontvangen berigten van De- tnerary van 22 April jl., is Mr. L. Metman's Kouings Commissaris voor de invoering der nieuwe wetgeving m onze West-Indische koloniën en zijn Secretaris Mr. van Andel, dien dag, na eene voorspoedige reis, al daar aangekomen. Naar men verzekerde, hadden zij het voornemen met de te Demerary liggende Surinaam- sche Stoomboot de reis terstond voort te zetten, zoo dat zij daags daarna Paramaribo zouden kunnen bereiken. Heden heeft de arrondissements regtbank te 's Hage uitspraak gedaan in zake J. v. d. L. slagter aldaar, aangeklaagd van zijne huisvrouw te hebben mishan deld van haar onderscheidene schoppen en trappen moedwillig te hebben toegebragt, zoodat zij flaauw was gevallen. De regtbank heeft hem schuldig verklaard en bera diensvolgens veroordeeld tot eene maand ge vangenisstraf en 8 boete met de kosten. PER TELEGRAAF. Consols Rente LONDEN', 14 Mei. PARIJS, 14 Mei.' 3 pCt. Metaliek WEENEX, 14 Mei. Nationale Wissel p. Londen AMSTERDAM, 14 Mei. Nederland Werkelijke (Schuld Certificaten Spanje Obligation Binnenlandsche Rusland 1798/1816. 1828'29 Hope Stiegliiz <ic Comp. 1855 Oostenrijk Metaliek 2t 4 u 3 5 5 4 4 5 5 2} 5 5 941 69.63 63} 99 35}* 44 79* 80} 99>- 4?tV 25i 691 54} 72} 39 4 li 32» Rente Amsterdam Nationale Wissel Londen k/z Koolzaad pr. November Raapolie vliegend pr. November Lijnolie pr. November Oostenrijk Met. Coupons Nationale Coupons Tarwe en Rogge onveranderd. Melalieken sluiten vast. LONDEN, 14 Mei. Holl. boter 78 sh. Heden aangevoerd 3440 runderen 135 kalveren prijs beter. Granen vaster. ROTTERDAM 14 Mei. Bij ruimeren aanvoer zijn de prijzen van Tarwe vol komen te bedingen. Rogge slap als voren. Paardeboo- nen weinig aangevoerd, a f 71 verkocht. Gerst slap. Winter en Zomer f 5,90 6 6.20. Boekweit puike Fransche f 190 a f 192. Noord-Brab. f 235. PARIJS, 14 Mei. 1004 maii zijn te Marsala op Sicilië geland met 1 Fran- scbe en 2 Sardinische stoombooten. Of Garibaldi daarbij is, is onbekend. Een nieuwe expeditie wordt verwacht. De Corurtitutionnel bevat een artikel, waarin hij zegt, dat Garibaldi niet strijdt onder het vaandel van een gouvernement, maar van eene partij; dat de toe stand van Sicilië zoo kritiek is, verwondert niemand desalniettemin geeft het geen grond voor Europesche verwikkelingen. Het is niet gemakkelijker voor Enge land om zich van Sicilië meester te maken dan voor Rusland ornj Constantinopel te bezetten. Daarenbo ven heeft Engeland s eeds in overeenstemming met Frankrijk gehandeld.

Leidsch Dagblad | 1860 | | pagina 3