borgt, weel de kooper, dat bij op zich zeiven steunenvoor zich zelveu onderzoeken en zor gen moet. Dit is de beste controle der wereld. Waar de kooper voor zich zei ven zorgt, zal het bedrog weldra ophouden het begint onvoordee- lig te worden en verhangt zich in zijn eigen stof!" De Leidsche Gemeenteraad heeft besloten om eene oproeping te doen van sollicitanten naar de betrekking van prorector, die behalve met bet onderwijs in de geschiedenis en aard rijkskunde ook met dat in de Hollandsche taal en letterkunde zal worden belastwaardoor de betrekking van onderwijzer in laatstgenoemde vakken voor als nog onvervuld zou kunnen blijven. Bijzondere berigten van Banjermassiug mel den dat bet gebleken moet zijn, dat de ellen deling die den luit. Bangert op de Onrust heeft gedood niemand anders is geweest dan zijn gids en raadsman Mohamed Taib. De expeditie, die zou worden afgezondenom het verraad en den moord op Z. M. Stoomschip Onrust ge pleegd te wrekenis in haar doel geslaagd. Het beeft te Batavia eenige bevreemding verwektdat de keuze van een nieuw lid in den Raad van Indië niet op een militair is geval lenwaarvan de Raad nu geheel verstoken is, te meer, daar men beweert, dat de Generaal-Majoor de Brauw mede op de voordragt zoude gestaan hebben. BUITENLANDSCH NIEUWS. De directeuren van den Great Eastern hebben besloten dit reuzenschip den 2e" Junij zijn eersten togt van Southampton naar New- York te laten ondernemen. Het aantal passagiers zal zeer beperkt en alleen van de eerste klasse zijn. Alle berigten betreffende de krachten waarover Garibaldi kan beschikken komen daarin overeen dat zij aanzienlijk zijn zoowel ten aan zien der hoeveelheid als der hoedanigheid. Zijne manschappen zijn .bijna allen oude gedienden, die reeds vroeger blijken hunner dapperheid gegeven hebben: zij moeten allen paspoorten hebben, door den Engelschen consul te Genua afgegeven. Uit Genua wordt berigt, dat de kolonel Medicieen vriend van Garibaldi, toebereidselen maakte tot eene tweede expeditie naar Sicilië, waarvan hij het kommando op zich zou nemen. Men verzekertdat daartoe reeds 6000 vrijwil ligers aangeworven en alle noodige wapenen aan gekocht zijn. Er heerschte niet alleen in Genua, maar vooral ook Lombardijevan waar de meeste vrijwilligers aankomeneene buitenge- gewondenheid. Intusschen werd het als Igouwd, dat de krachtige vertoogen der Piemontesche regering zouden doen deze tweede expeditie te verhin- pels wordt berigt, dat het hof, de regering en de bevolking in eene buitengewone agitatie verkeeren. Er zijn schepeu met iroepen aan boord onder zeil gegaan. Onderscheidene I bataillous zijn van de grenzen terug ontboden. Men verzekert dat de betrekkingen tus- scheu Frankrijk en Rome van dag tot dag meer gespannen worden en een vijandelijk karakter aannemen. In het Koningrijk Beijereu begint meo eenigeu vooruitgang in godsdienstige verdraag zaamheid te bespeuren, daar onlangs een Israëliel werd benoemd tot docent bij de geneeskundige faculteit te Wurzburg en een ander tot directeur van een krankzinnigengesticht. In het Groot hertogdom Hessen is een Israëliet benoemd totr burgemeester, ten einde daardoor, gelijk de Groot-! hertog zich uitdrukt, te toonen, dat in zijn land alle onderscheid van personen wegens de gods dienstdie zij belijden, voor altijd heeft opge houden. De Grootvorst van Rusland Nicolaas wordt lieden te Parijs verwacht. De beroemde Belgische beeldhouwer J. Geefs is te Roussel overleden. De geruchten van militaire bewegingen in de Zuidelijke provinciën van Rusland schijnen teu eeneumale onjuist te zijn. De troepen gaan geen 50 000 man te boven en hebben geenerlei voorwaartsche beweging gemaakt ofeenigen maat regel genomen om actief te kunnen optreden. Als een bewijs, hoe onze naburen over ons denken, diene het volgende, ontleend aan een Duitseh-Belgiscb Weekblad Pangermane: "De Hollander moet genever drinken, zon der dat is geen Holland en geen Hollander denkbaar; met de gënever gaat hand aan hand het God verd de geliefkoosde uitdrukking van een goed Hollandsch soldaat, ook niet on bekend aan de Hollandsche studenten. Dit zal niet anders worden, tenzij er eene geheele om keering plaats grijpe in de Hollandsche opvoe ding der jeugd, die tot nu toe zoowel bij de ouders als de meesters verkeerd is ingericht." Dit stond na het opgeven van eenige onge lukken hier te lande door dronkenschap veroor zaakt; het min of meer juiste van een en andel beoordeele de lezer. D. Wij zijn verzocht het volgende te plaatsen Eene groote ontdekking tot een groot doel. DE PROT-HYGIEINE dat is de wedergevondene, overoude kunst der Patri archen, om in den loop van het geheele leven niet ziek te worden en daarbij den hoogen ouderdoa van circa 200 jaren te hereiken TOEGEPAST OP HRT HEDBNDAAG3CKB, KORTLEVENDS EK ZI8KS GBSLACHT. De zoogenaamde -grijze pelgrim", de bereisde natuur- 1) Nog thans leven er op de Westkust van Afrika menschen ▼an '200 en meer jaren. Zie Prof. Schubert's Geschichte der Sehle.

Leidsch Dagblad | 1860 | | pagina 2