LEIDSCH DAGBLAD. 64. Dingsdag 15 Me A". 1860. Het Dagblad kost in; de 3 maanden /X.85. Afzonderlijke Nommers 3 Cents. Spoortreinen van Leiden naar 's GravenhageDelft, Schiedam en ltotterdam te 9 n. 42 m.; 12 u. 7 m.; 3 u. 4 m.; C li. 9 m.; 9 u. 24 m. Naar Haarlem en Amsterdam to S n. 2G m.; 10 n. 58 m.; 12 u. 59 m.; 4 u. 5S m.; 9 u. 28 m. Postbusligtingen aan de Lakenhal, aan de Katoenfakriien up de Nienwstraat: 'smorgens te 7 ure 30 min., 'smiddags te 12 ure, 'snamiddags te 3 ure 45 min., 'savonds te S ure 30 min. Zittingen van het Gemeentebestuur. Gemeenteraad op onbepaalde tijden. Burgemeester cn Wethouders, Maandag 1 n Donderdag 11 ure. Commissie van Fabricage, üingsdag 12 ure. Burgemeesterdagelijks te 10 ure. Bureau der Plaatselijke Secretarie is open dagelijks van 104 ure. Zon- en Feestdagen uitgezon derd. - Thesauriedagelijks van 102 ure. De Gen,rente-Architect is te spreken te zijnen huize op den Ouden Singel, Wijk V, N°. 32S, 'smorgens van 910 ure Kantoor der Plaatselijke Accijnsen, dagelijks van S 1 ure en van 30 ure. Kontoor van 'sRijks Directe Belastingen, Maandna, Dingsdag, Woensdag en Donderdag van 9 2 ure. Kontoor van Zegel, Registratie dagelijks van S4, van het Kadaster en de Hypotheken van 94 ure. BINNENLANDSCH NIEUWS. Z. K. H. Prins Peter van Oldenburg, die in Russische dienst is, vertrekt lieden naar Ham burg. Zaturdag was er groot diné bij H. M. de Koningin te zijner cere. - Vrijdag 11. heeft in de zitting van den Hoogen Raad der Nederlanden de heer Proc. Gen. van Maanen zijne conclusie voorgedragen in de zaak van de gemeente Maastricht tegen het bestuur der domeinen betreffende de reven- dicatie van kazernen en andere militaire gebou- en in genoemde gemeente, en welke zaak, gelijk men weet, nog ten principale moet worden behandeld, als ldopende het geschil vooralsnog over verschillende vragen van exceptiven aard. De Proc. Gen., die de middelen van cassatie der eisclieresse tegen liet beklaagde arrest van liet Prov. Geregtshof in Limburg onaannemelijk heeft geoordeeld, heeft zich veroorloofd, in strijd met het gevoelen der litigerende partijen en zelfs an de regterlijke collegienvoor w ie de zaak was behandeld, in een zeer belangrijk betoog te ntkennen, dat het souvercin besluit van 26 Junij 1S14, wegens de kazernering en huisves ting van troepen, als eene wet of als kracht van wet hebbende, zou zijn te beschouwen. Na den stand van liet geding hierop uitvoerig te heb- en herinnerd en uiteengezet, heeft hij de aan- evoerde middelen van cassatie bestreden en econcludeerd tot verwerping der voorziening, net veroordeeling van de eischeresse in de kos- en. De uitspraak is bepaald op 15 Junij. Vele Gemeentebesturen in Zuid Holland ebben zich bij adres tot Z. M. den Koning ewend, met verzoek, dat de woon- of verblijf- laats van den behoeftige als het domicilie van nderstand bij de wet worden aangenomen zon- er bij overgangsbepaling daaraan zekeren tijd au inwoning of verblijfplaats te verbinden om dat in strijd met. het beginsel der wet de bur gerlijke armenzorg zich meer en meer uitbreidt, daar de kerkelijke reglementen andere regels dan de burgerlijke wet behelzen. Men spreekt te Arnhem veel van het al lerzonderlingst testament van zekere bejaarde dame, onlangs aldaar overleden, waarbij zij ver lang: dat haar lijk onthoofd en daarna ver brand worde. De Arnhemsche Courant bespreekt de klagt over de vervalsching der Hollandsche boter en vraagt«wat helpt het dat de boter in geijkte rijksvaten (niet eens officiële maat) verzonden wordt?" zooals door Ds. van Maanen was aan de hand gegeven. De ijk is alleen bestemd eene zekere tarra en deugdzaamheid van het hout te waarborgen en hoe ijdel en bedriegelijk die waar borg isis door de jarenlange ondervinding onzer ijk-reglementen gebleken. En al waarborgde de ijk (wat hij nooit gedaan heeft) de hoeda nigheid van vat en houthij waarborgt volstrekt niet dat, waar op het eigenlijk aankomt.' de deugd zaamheid der in het vat zijnde boter. Op de vraag: wat hieraan te doen? luidt het ant woord: «die kwaal moet en zal zich zelve ge nezen. Laten de vervalschers hunne markt be derven; hoe meer schade zij lijden, des te spoediger zal het vervalsehen ophouden eene winstgevende zaak te zijn. Maar zij, die deug delijke boter willen leverenmoeten de handen ineen slaan en tegenmaatregelen nemen. Laten de boterboeren trachten onmiddellijk met de verbruikers te handelen, of laten zij alleen door soliede tnsschenhandelaren hunne waar ter markt brengen. Laten zij de goede hoedanigheid hun ner waar in plaats van door een bedriegelijken officiëlen waarborg, door een eigen merk waar borgen. Bedrog, wanneer het winstgevend is, zal nooit uitgevoerd worden. Maar het beste te gengift is vrijheid. Waar de overheid" niet waar-

Leidsch Dagblad | 1860 | | pagina 1